Vakumlu kürtaj fiyatları

Vakumlu kürtaj fiyatları İstanbul için jinekolojide diğer illerede örnek olmaktadır ve çocuk aldırma fiyatları genelde İstanbul'da gebelik haftasına göre uygulanmakta olan kürtaj ücretlerine paralel haraket etmektedir. Kürtajın nasıl yapıldığı ve kaç paraya mal olduğu, İstanbul'da kürtaj yapılan yerlerin nereleri olduğu, devlet hastanelerinde kürtaj yapılıp - yapılamadığı, eğer yapılıyorsa kaç liraya uygulandığı, hangi özel hastanelerin isteğe bağlı kürtaj kabul ettikleri gibi birçok kriterde sorular sık sık gelmektedir, bu yazıyı tamda bunun için hazırladım ama siz yinede kısaca yanıt almak için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi pekala dan çaldırabilirsiniz, yada akıllı telefon uygulaması android veya ios işletim sistemlerinde WhatsApp  den yazarak vakumlu kürtaj fiyatları ve gebelik haftası ilişkisinin maddi boyutunu öğrenebilirsiniz.

Kürtaj fiyatları ( vakumlu ) aklınıza gelebilecek birçok yerde hamileliğinizin kaç haftalık olduğunuza bakılarak söylenir, kürtaj yasasının koyduğu limitler dahilinde 10 haftayı geçmediği sürece gebelik sonlandırmak mümkündür, 10 haftaya yaklaşan gebeliklerden genelde daha fazla kürtaj ücreti taleb edilir. Kürtaj maliyetleri ülkemizde Avrupa ülkelerine göre çok daha düşüktür. Size fatura çıkartılırken gebelik hadrası dikkate alındığı için doğru hesaplama yapmak önemlidir, kaç haftalık gebe olduğunuzu ultrasona girmeden önce tespit etmek için son görülen adetin ilk gününden itibaren saymaya başlayabilirsiniz.

Kürtaj ücretlerine neler dahildir ? : Çocuk aldırma konusunda bütçe ayarlaması yaparken gebelik haftası bazlı kürtaj fiyatlarına nelerin dahil olduğunuda öğrenmelisiniz, genelde muaynee ve ultrason ücreti dahil olarak ücret söylenir ama bu konuyu özellikle sormadı iseniz veya asistan size herşey dahil demedi ise ilave bir maliyet ( hidden fee ) çıkartılabilir.

Kürtaj ücretini SGK karşılar mı ? : Bazı devlet hastanelerinde sgk lı hastalara ücretsiz kürtaj yapıldığını duyuyoruz ama bunların hangileri olduğu bir listede yer almıyor, normal şartlarda isteğe bağlı gebelik sonlandırma hizmetini sgk ödemiyor. Mesela sgk anlaşmalı bir özel hastaneye gidip kürtaj olursanız bunun masrafını sgk ya ödettiremezsiniz, aynı şekilde özel jinekolog muayenehanelerindede yapılan işlemleri sgk karşılamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj maliyeti

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj nerede yapılır ?