Vakumlu kürtaj

Ultrason desteği ile 3 boyutlu olarak rahim içindeki lokasyonu net olarak tespit edilen gebelik kesesinin kesici veya delici alet kullanmadan sadece negatif basınçla emilerek çıkartılması yolu ile gerçekleşirilen hamilelik sonlandırma işlemine vakumlu kürtaj denir. Kazıma kürtaj yöntemi ile vakumlu terminasyon arasında ne fark vardır dediğinizi duyar gibiyim, parantez içinde şunuda ekleyerek devam edeyim 25 sene kadar önce vakum kürtaj çıktığından beri tüm hastalarıma gebelik sonlandırma için vakumlu küretaj uyguluyorum, kazıma kürtajda ucu keskin uzun saplı bir tatlı kaşığına benzeyen küret ( küretaj bıçağı ) kullanırdık ve eski zamanlarda rahim içi full kürete edilerek gebelik sonlandırılırdı, ağrılı ve bol kanlı bir müdahale olduğundan bir kadının psikolojik hayatında iz bırakır yıllarca rüyalarına girerdi, ama vakumlu kürtajda kazıma, kesme, delme gibi işlemler yapılmadan sadece gebelik kesesi dışarı emildiği için 10 dakikada işlem bitiyor ve lokal anestezi sayesinde hasta bu işlemi hissetmiyor.

Vakumlu kürtaj sonrası hasta açısından son derece konforlu geçiyor, 10 dakikalık sonlandırmadan sonra hastamız yürüyüp gidebiliyor, istirahat gerektirmiyor, aynı gün iş hayatına devam edebiliyor, endometrium kazıması yapılmadığı için kürtaj sonrası kanama, ağrı gibi şikayetlerde pek olmuyor. Kürtaj sonrası yeniden hamile kalma konusunda herhangi bir sorun yaşanmıyor. Kese alındıktan sonra beta hcg yani gebelik hormonu kanda azalmaya başlar ve yaklaşık 1 ay içinde tamamen silinir, takip eden 10 gün içinde ( toplam 40 gün kadar ) yeniden adet görülerek normal regl düzeni devam eder. Bu konuda detay ve kürtaj fiyat listesi için WhatsApp  den yazabilirsiniz.

Vakumlu kürtaj videosu hakkında bilgi almak için önceli makelelerimi okuyunuz, vakumlu kürtaj izleyip anlamak isteyenler eski yazılarımı inceleyebilir, vakumlu kürtaj video anlatımda işlemin nasıl yapıldığı animasyonla anlatılıyor, vakumlu kürtaj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız üst paragrafta detay vardır, vakumlu kürtaj videoları youtube kanalımdada vardır, vakumlu kürtaj sonrası komplikasyon çok nadirdir, vakumlu kürtaj riskleri kazıma kürtaja göre son derece düşüktür, vakumlu kürtaj sonrası hamilelik sorun olmamaktadır.

Kürtaj nedir ?

Çocuk aldırma konusunda aklınıza takılan temel konulara cevap bulabilmek için kürtaj nedir başlıklı yazımı okuyunuz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Bu makaleyede konu olan vakum kürtaj tekniğinin adım adım tüm detaylarını incelemek için kürtaj nasıl yapılır konulu yazımı inceleyiniz.

Kürtaj maliyeti

Bebek aldırmak, gebelik sonlandırmak cebinize nasıl yansıyacak, İstanbul'da kürtaj fiyatları ne kadardır? Bilgi almak için kürtaj maliyetleri başlıklı yazımızı okuyunuz yada Bakırköy'deki muayenehanemi arayın, daha pratik olarak WhatsApp  den kürtaj fiyat listesi isteyin.

Kürtaj yasası

Çocuk aldırmada yasal şartların neler olduğu, yaş sınırı, en son kaç haftaya kadar yapılabildiği ve evli bayanların başka erkeklerden gebe kalması durumunda eş izninin kimden alınacağı hakkında bilgi almak için kürtaj yasası başlıklı yazımı inceleyin.

Kürtaj sonrası

Genelde hastaların sormayı unuttuğu çocuk aldırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken mevzuları bu makalemede derledim, ayrıntılar için kürtaj sonrası başlıklı yazımı okuyun.

Kürtaj nerede yapılır ?

Kürtajın yasak olup olmadığı her dönem tartışıldığı için ( yasak değil ) kürtaj yapan yerlerde herzaman merak konusudur, bu konuda kesin bilgiler için kürtaj nerede yapılır konulu yazımı inceleyin.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da himenoplasti ameliyatı yaptırmayı planlıyorsanız ve sonuç garantisi sizin için önemli ise bakireliğe geri dönüş için cebinizden çıkması gereken maliyeti kızlık zarı dikimi fiyatı yazımızda bulabilirsiniz, yada Bakırköy'deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp'tan  yazın fiyat listesi yollayalım.

Vajina daraltma fiyatları

Vajinoplasti ameliyatı ihtiyacı sadece doğum yapmış bayanlara değil bolluk hisseden ve karşılıklı orgazm sorunu yaşayan bayanlardada mevcuttur, bu konuda maliyetlere bakmak için vajina daraltma fiyatları başlıklı yazımızı okuyunuz, olmadıysa İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, veya WhatsApp  den fiyat listesi isteyebilirsiniz.

Labioplasti fiyatları

Dış genital organlarınızdan labia minoralarda sarkma, aşırı büyüklük ve şekil bozukluğu varsa halk arasında dudak küçültme veya genital estetik denilen ameliyatla ilgili ücretlendirme durumuna bakmak için labioplasti fiyatları başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Genital siğil tedavisi fiyatları

Cinsel aktif çağa gelen insanların nerdeyse yarısında başa bela olan ve tam kurtuluş teorik olarak mümkün olmayan kondilom tedavi maliyetlerini öğrenmek için genital siğil tedavisi fiyatları konulu yazımı okuyun.


Vakumlu kürtaj konusu için site kullanım kuralları ( sayfalar bölümü )

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj maliyeti

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj nerede yapılır ?