Kürtaj ne kadar ?

İstanbul'da gebelik sonlandırmak yada kürtaj ne kadar konusuna girerek 2019 için en güncel kürtaj fiyatları hakkında bilgi vermeden önce çocuk aldırma maliyetleri hakkında İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize ulaşan sorular ve WhatsApp üzerinden iletişim kuranların merak ettikleri alt konulardanda bahsedeceğimizi söylemek isterim, örneğin kürtaj ne kadar 2019 maliyetleri, hamilelik belirtileri nelerdir, İslamda kürtaj ne kadar günahtır, kürtaj ne kadar sürüyor, istirahat gerektirirmi, kürtaj ne kadar sürede yapılır, kaç dakika sürer, kürtaj ne kadar sürede yapılmalıdır, kürtaj ne kadar sürede iyileşir, kürtaj sonrası kaç gün sonra cinsel ilişkiye girilebilir, kürtaj ne kadar aralıkla yapılır ve kürtaj sonrası hamile kalmak zorlaşır mı ? Gibi hususlarıda unutmuyoruz.

İstanbul Avrupa yakasında ve Anadolu tarafında kürtajın ne kadar fiyata yapıldığına geri dönersek, kürtaj fiyatını diretk olarak buraya yazamıyorum, ama telefonla arayarak veya WhatsApp üzerinden yazarak 2019 fiyat listemizi isteyebilirsiniz. Ülkedeki birçok jinekologun ve Cumhuriyet tarihinden beri eski dönemlerden itibaren gelenek haline gelmiş gebelik haftasına göre kürtaj ücreti belirleme uygulamasını halen yapmaktayız, dolayısı ile hamileliğiniz ne kadar ilerlerse çocuk aldırma maliyetinizde paralel olarak artacaktır. Kürtaj fiyat hesaplama ayrıntılarını aşağıda veriyorum.

Kürtaj

Tanımsal açıdan kürtaj dendiğinde ilk akla gelen çocuk aldırmak yada bir diğer deyişle hamileliği sonlandırmaktır. Geniş anlamda ise kürtaj kelimesi ( küretaj ) sadece jinekolojide değil tüm cerrahi branşlarda dokuları kazımak anlamında kullanılır.

Kürtaj fiyatları

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizde halihazırda uyguladığımız 2019 senesi kürtaj fiyatları için bizi telefonla arayabilir veya WhatsApp üzerinden yazarak güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz. Çocuk aldırma maliyetlerini gebelik haftasına bakarak hesaplıyoruz, o yüzden son adet tarihinizi hatırlıyorsanız tahmini rakamları çıkartabilirsiniz.


Kürtaj nasıl yapılır ?

Bizi arayarak kürtaj nasıl yapılır diye soran birçok hastaya kısa cevap olarak vakumlu kürtaj tekniğini uyguluyoruz, 10 dakikada bitiyor ve yürüyüp gidiyorsunuz, rahim içine herhangi bir tıbbi alet sokulmadığı için lokal anestezi ile ağrısız acısız atlatabiliyorsunuz ve kürtaj sonrası kanama, ağrı gibi şikayetler pek olmuyor diyebiliyoruz. Kürtaj nasıl yapıldığı ile daha fazla detey için bu paragraftaki linkte tıklayın.

Kürtaj görüntüleri

Çocuk aldırma konusunda karar veren birçok bayan youtube'da kürtaj görüntüleri aratarak bu işlemin nasıl yapıldığını anlamaya çalışır. Ülkemizde kürtaj videosu kaydetmek veya yayınlamak yasak olduğu için bulduklarınız güncel vakum kürtaj uygulaması değildir.

Kürtaj ücretleri

Yukarıda bahsettiğim gibi 2019 kürtaj ücretleri için Bakırköy'deki muayenehanemize telefonla ulaşabilirsiniz, yada WhatsApp üzerinden güncel ücret listemizi isteyebilirsiniz, çocuk aldırma fiyatı belirlemek için önce ultrasonla gebelik haftasına bakıyoruz, günü-gününe net olarak çıkıyor.

Kürtaj yasak mı ?

2016 Şubat sonu itibarı ile hali hazırda yürürlükte olan kürtaj kanunlarına göre 10 haftayı geçmediği sürece isteğe bağlı çocuk aldırabilirsiniz. Bizi arayarak kürtaj yasak mı diye soranlara kısa cevap bu olsun.

Kürtaj fiyatları İstanbul

Tüm ülkede birçok ilde istek üzerine gebelik sonlandırma yapılıyor, 2019 kürtaj fiyatları İstanbul ve ilçelerinde jinekologlarca farklı uygulanabilir, bu konuda belli bir ücretlendirme standartı yoktur ama genellikle herkesin ulaşabileceği seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz.

Kürtaj Çekmeköy

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize bebek aldırmak için sadece Avrupa yakasından değil, Anadolu yakası hatta kürtaj Çekmeköy'de yapılır mı diye sormak için arayanlar bile metrobüsle bize gelebiliyor.


Site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj maliyeti

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj nerede yapılır ?