Kürtaj görüntüleri

Evlilik öncesi dönemde plan dışı hamilelikle yüzyüze gelen birçok genç bayan tek çare olarak çocuk aldırma kararı verir ve ön araştırmasında kürtaj fiyatlarını öğrendikten sonra youtube benzeri sitelerde kürtaj görüntülerini inceler. Orta yaşlı çoluk çocuk sahibi birçok hanımın başından geçmiş olan eski sistem kazıma kürtaj deneyimlerinin olumsuz hikayeleri günümüze kadar sarkarak kürtaj hakkında haksız bir korku oluşturmuştur, dolayısı ile çocuk aldırmanın çok ağrılı ve kanamalı bir işlem olduğunu düşünüyor olabilirler, ama günümüzde vakum kürtaj dediğimiz negatif basınç ile rahim içi kazıma yapmadan 10 dakikada gebelik sonlandırılabiliyor, hasta herhangi bir acı hissetmiyor, kürtaj sonrası kanama ise adet kanamalarını aşan bir miktarda olmuyor. Kürtaj görüntüleri çekmek ve kürtaj videosu şeklinde youtube da yayınlamak ülkemizde yasaktır, dolayısı ile internette izlediğiniz kürtaj görüntüleri yabancı ülkelerde çok eski zamanlarda çekilmiş videolardır ve kazıma kürtaj sistemini anlatıyor olabilirler, onları seyrederek aklınızı karıştırmayın derim.

Bu yazımızda kürtajın ne olduğu hakkında temel bilgiler vermenin yanında kürtaj teknik olarak nasıl yapıldığını, 2016 senesi için İstanbul'da kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu ve kürtajın yasak olup olmadığı hakkında detaylara giriyoruz.

Kürtaj

Ülkemizde kürtaj kelimesi tek başına kullanıldığında çocuk aldırma anlamına gelir, ama latince kökenli olan kelime sadece kadın doğum branşında değil tüm cerrahi tıp bilimlerinde dokuları kazımak anlamında kullanılır. Ama günümüzde hamilelik donlandırma işlemleri kazıyarak değil vakumlu kürtaj tekniği ile gerçekleştirilmektedir.


Kürtaj nasıl yapılır ?

Cerrahi olarak hamileliği sonlandırmak her dönemde çok merak edilen jinekolojik konular arasındadır, dolayısı ile İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayan birçok hasta bize kürtaj nasıl yapılır diye soru sormaktadır. Tüm dünyada halen uygulanmakta olan en gelişmiş çocuk aldırma tekniği olan vakumlu kürtaj lokal anestezi ile yaklaşık 10 dakika süren cerrahi müdahaledir, kesici veya delici tıbbi alet kullanılmaz, ince bir plastik tüp ile negatif basınç verilir ve gebelik kesesi sıvı halde dışarı gelir. Bu işlem ultrasonla yönlendirilir ve kontrol edilir.

Kürtaj fiyatları

Çocuk aldırma maliyetleri yani İstanbul Avrupa yakasında 2019 senesi için kürtaj fiyatları daha ziyade kaç haftalık gebe olduğunuz göz önünde bulundurularak size aktarılır, o yüzden önce ultrasonla hamilelik haftanız netleştirilir ve kürtaj yasasına göre 10 haftayı geçmemiş ise aynı seansta vakumlu kürtaj tekniği ile gebelik kesesi alınır. Güncel kürtaj ücretlerimiz için Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayabilir veya WhatsApp'tan fiyat listesi isteyebilirsiniz.

Kürtaj yasak mı ?

Devlet hastanelerinin ve birçok özel hastanenin kürtaj yapmamayı tercih ediyor olmaları halk arasında kürtaj yasak mı sorusunu dillendirmektedir. 2019 yılı için halen yürürlükte olan kürtaj yasası ve hamileliği isteğe bağlı sonlandırmayla ilgili kanunlara göre ülkemizde kürtaj yasak değildir. Ancak çocuk aldırma konusunda 10 hafta gibi bir üst sınır vardır, 10 haftaya kadar isteğinize bağlı kürtaj yaptırabilirsiniz ama bu süreyi aştı iseniz kürtaj yasağı söz konusu olacaktır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj maliyeti

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj nerede yapılır ?