Kürtaj fiyatları

Jinekolojide en fazla tiraj yapan konuların başında gelen kürtaj özellikle İstanbul'da 2019 yılı başlarında popüleritesini arttırıyor. En güvenli ve sağlıklı gebelik sonlandırma metodu olan vakum kürtaj fiyatları İstanbul'da yaklaşık olarak ...TL fiyat seviyelerinden başlar ve geleneksel olarak gebelik haftanıza bakılarak arttırılır. İstanbul'da kürtaj yapan doktorlar çocuk aldırma ücretleri için genellikle gebelik haftasını belli bir ücretle çarparlar. Mesela adet gecikmesi ile birlikte yaptığınız bir idrarda gebelik testi diyelim pozitif çıktı , erken gebelik , yani yaklaşık 4 haftalık bir hamilelik söz konusudur ve İstanbul'da kürtaj maliyeti olarak sizden herşey dahil ...TL gibi bir ücret isteyeceklerdir, ama 5 haftalık bir gebeliğiniz olsaydı ...TL , 6 haftalık olsaydı ... tl gibi artan kürtaj fiyatlandırma durumu ile karşılaşacaktınız. Kürtaj yasasına görede en fazla 10 haftaya kadar çocuk aldırabileceğinizi hatırlatalım. Bu yazımıda kürtaj fiyat bilgileri dışında vakumlu kürtaj , kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası ağrı , kanama , gibi sorunlar yaşanır mı ? gibi sorunlarıda anlatıyoruz, ayrıca popüler olan kızlık zarı dikimi konusunda değineceğiz.

Kürtaj ücretleri

İstanbul'da kürtaj ücretleri 2019 yılı ilk ayları için gerek Anadolu yakası , gerekse Avrupa tarafında gebelik hafta durumuna göre hesaplanıyor, kürtaj yapan doktorlar genellikle çocuk aldırmaya gelenlerden ek bir muayene ve ultrason parası almıyorlar. Genellikle 4 haftalık bir gebelik için ...TL , 5 haftalıklar için ...TL, 6 haftalıksa ...TL civarı bir ücretlendirme skalası uygulanıyor. En fazlada 10 haftaya kadar kürtaj yapılabiliyor.

Kürtaj nasıl yapılıyor ?

Eskiden kürtaj rahim içi full kazınarak yapılırdı , ama son 25 yıldır yaygınlaşan vakum kürtaj uygulamalarında rahim içi kazıma yerine negatif basınç ile rahim içindeki gebelik kesesinin dışarı alınması tekniği uygulanmaktadır. Bu durumda hasta pek fazla acı hissetmemekte ve ayrıcada kürtaj sonrası kanama veya ağrı gibi takipçi şikayetler pek ortaya çıkmamaktadır. Peki vakum kürtaj nasıl yapılıyor dersiniz ; hastanın ultrasonografik incelemesi ve hamilelik düzeyinin tespitindne sonra rahim girişi lokal anestezikle uyuşturulur ve hegar bujisi ile collum dilate edilir , karmen kanülü colluma yerleştirilir , negatif basınç verielerek gebelik kesesi dışarı alınır. Kürtaj sonrası bir ultrason daha yapılır ve böylece rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj yasağı

Ülkemizde yürürlükte olan kürtaj yasasına göre 10 haftadan daha büyük gebelikler için kürtaj yasağı taımlanmış ve hem kürtaj yaptırana , hemde kürtaj yapana ciddi cezalar getirilmiştir. Dolayısı ile 11 haftalık , 12 haftalık veya daha ileri gebelik durumlarında kürtaj yapılması mümkün değildir. Ayrıca henüz 18 yaşında olmayan bayanlarında 10 haftayı geçmediği müddetçe çocuk aldırabilmeleri için anne veya babaları ile gelmeleri gerekiyor. Son olarakta kürtajda evli - bekar durumuna bakalım. Eğer reşitseniz bekar olarak kimseye danışmadan , izin almadan kürtaj olabilirsiniz , ama evli iseniz bebeğin diğer sahibi eşinizinde rızasını almanız gerekiyor.

Kürtaj sonrası

İstanbul'da birçok hasta kürtaj sonrası başlarına neler geleceğini merak ederler ve çocuk aldırmadan önce bize telefon açarak kürtaj sonrası durumları sorarlar. Genel olarak vakum kürtajdan sonra pek fazla sorun yaşamazsınız ve hatta aynı gün işinize gücünüze devam edebilirsiniz. Kürtaj sonrası cinsel ilişki için 10 gün kadar beklemenizi tavsiye ediyoruz , kürtajdan sonra banyonuzu ayakta duş şeklinde yapabilirsiniz , 10 günden sonra oturarakta olur. Kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün sonra olacaktır. Kürtajdan sonra ağrı veya kanama gibi şikayetler pek fazla olmaz. Adet görür gibi atlatabilirsiniz.

Kürtaj videosu

Gebelik sonlandırma yani kürtaj işlemini videoya çekip yapınlamak tıbbi etik ve yerel kanunlarımıza aykırıdır , ama yinede birçok hastamız kürtaj olmadan önce kürtaj videosu izlemek istiyorlar ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde aramalar yapıyorlar. Bende onlara teorik olarak kürtaj nasıl yapılır anlatıyorum.

Kızlık zarı dikimi

İstanbul'da kürtajdan sonra en fazla talep gören jinekolojik ameliyat kızlık zarı dikimi olarak bilinir. Özellikle 2019 yılı ilk günlerinde bu dahada ileri gitmiştir. Bekaret tamiri yani himenoplasti ameliyatı İstanbul'da gerek avrupa yakası , gerekse anadolu yakasında çok az sayıda doktor tarafınca gerçekleştirilir. Genel olarak bekaret zarı 2 farklı metodla dikilebilir , en fazla tercih edilen kalıcı kızlık zarı dikimi flep metodunda dikim sonrası cinsel ilişkiye girmek için sonsuz bir zamanınız olur, yani 20 günlük dikiş iyileşme süresindne sonra ne zaman isterseniz cinsel ilişkiye girebilirsiniz, 20 yıl sonra bile ilişki yaşasanız mutlaka kızlık zarı kanaması ortaya çıkacaktır. Buna karşılı geçici kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız sadece 10 günlük bir süre içinde cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Bu süre zarfında cinsel ilişki olmaz ise kızlık zarınız kendiliinden kanayarak yırtılacaktır. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık ....TL civarından başlar.

Kürtaj fiyatları yorumları

İstanbul'da kürtaj fiyat yorumları haksız rekabete yol açmasın diye kaldırılmıştır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj maliyeti

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj nerede yapılır ?