Kürtaj fiyatları İstanbul

Kürtaj fiyatları İstanbul
2015 senesinde istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında tüm dünyada en güvenli ve sağlıklı yöntem olarak kullanımda olan kürtaj hakkında ayrıntılara giriyoruz , özellikle kürtaj fiyatları İstanbul'da çok merak edilen konuların başında geldiği için maliyetlere öncelik verelim , İstanbul'da kürtaj yapan yerlerde ve en iyi küretaj doktorlarında kürtaj ücretleri yaklaşık olarak 400 tl den başlar ve duruma göre artar , ne şekildemi artar , okumaya devam edin , hepsini açıklıyorum. Bu yazımızda kadın gastalıkları ile ilgili sizden gelen binlerce soru içinden ana damarları teşkil eden kilit soruları tek ket açıklıyorum , mesela ; kürtaj nedir , kürtaj nasıl yapılır , kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj sonrası gebelikte sorun yaşarmıyım , kürtaj sonrası kanama veya ağrım olur mu , kürtaj sonrası ilk adeti kaç gün sonra görürüm , kızlık zarı ne işe yarar , kızlık zarı şekilleri ve kızlık zarı çeşitlerine göre benim kızlık zarım hangi himen modeline uygundur , esnek kızlık zarı cinsel ilişkide kanama yaparmı , kızlık zarı dikimi fiyatı nedir , esnek kızlık zarı dikilebilir mi , kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , flep yöntemi kızlık zarı dikimi nedir , kalıcı kızlık zarı dikimi kaç sene dayanır , kalıc kızlık zarı dikimi fiyatı nedir , geçici kızlık zarı dikimi kimlere uygundur , geçici kızlık diktirme ücretleri nedir , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenlerin yorumlarına nasıl ulaşırım , çift kat flep yöntemi iyimidir , vajina daraltma ameliyatı fiyatları nedir , İstanbul'da saç ekimi fiyatları kaç paradır , kızlık zarı diken en iyi doktor kimdir? gibi binlerce soru geliyor ve bunların hepsini gerek telefonda gerek WhatsApp'ta cevaplıyoruz , merak etmeyin ve utanmayın , sağlıkta ayıp olmaz , ne soracaksanız hemen şimdi sorun , rahat bir uyku çekin , sonra yok öylemi olur , yok böylemi olur diye uykusuz kalıp göz altlarınızı torbalaştırmayın :) Sanırım bügün günümdeyim klavyeyi konuşturuyorum :) Herneyse iletişim bilgilerimiz aşağıda ve sitenin her yerinde var durmayın arayın sorun öğrenin  , hiç çekinmeyin, unutmayın ki eğer gebe iseniz şu anda sizin gibi binlerce genç kızımız gebe , eğer kızlık zarının kazara yırtıldı ise yine şu anda binlerce kızımız bekaretini kaybetti siz ne düşünüyorsanız aynısını düşünüyor , ölümden başka kerşeye çare var , üzülmeyin , yazımızı okumaya devam edin. Jinekolog Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.  Jinekoloji ve Obstetrik

WhatsApp = 0532 221 3007 - www.facebook.com/kurtajfiyatlari - www.twitter.com/jinekologdr

Kürtaj

Latince anlamı kazımak olan kürtaj kelimesi artık günümüzde gebeliği sonlandırmak anlamında kullanılmaktadir , eski dönemlerde kürtaj nedir dendiğinde gerçek anlamda kazıyarak yapılan kürtaj vardı , yani rahim içi bir kabak dolması gibi çepeçevre oyulurdu , tabi ultrason o zamanlarda olmadığı için gebelik kesesinin rahmin neresinde olduğunu tam olarak tespit edemeyeceğimizden dolayı rahim içinde ne varsa boşaltırdık , ama günümüzde vakum kürtaj teknolojisinde hastaya önce ultrason yaparak gebelik kesesini net olarak tespit ediyoruz ve karmen kanülü denilen ince bir tüple gebelik kesesine negatif basınç uygulayarak dışarı vakumluyoruz , dolayısı ile nerdeyse rahme hiç dokunmadna gebelik sonlandırılmış oluyor. 2015 senesi için İstanbul'da kürtaj maliyetleri yaklaşık 400 tl den başlıyor.

Kürtaj uzmanı

Özellikle vakum kürtaj tüm dünyada çok yyagın bir gebelik sonlandırma metodu olarak kullanıldığı günümüzde kürtaj uzmanı jinekologlarında dikkat etmeleri gereken hususlar yok değildir , özellikle tek kullanımlık yani disposible vakum kürtaj seti kullanmak ve kullanılan tüm malzemelerin çöpe atılması kürtaj sonrası enfeksiyon riskini ortadan kaldıracaktır. Ayrıca bir kürtaj uzmanı mutlaka hastaya kürtaj öncesi ve kürtaj sonrası ultrason incelemeleri yaparak rahim içinde parça kalmadığını garanti etmelidir.

Kürtaj fiyatları 

2015 senesi için kürtaj fiyatları İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde ... tl'den başlar ve gebelik haftanıza göre hafif hafif artar , örneğin , adet gecikmeniz daha yeni veya birkaç gün geçti , siz 4 haftalık hamilesiniz ve İstanbul'da kürtaj ücreti olarak ... tl kadar toplam maliyetiniz olacaktır , ama 5 haftalık bir gebelik varsa bu sefer ... tl , 6 haftalıksa ... tl gibi rakamlar çıkacaktır. Bu arada kürtaj yasasına göre en geç 10 haftalık gebelik kürtaj edilebilir ona göre , kararınıız verdiyseniz fazla gecikmeden gelin :)

İstanbul'da kürtaj

2015 yılında kürtaj İstanbul Avrupa yakasında birçok jinekolog muayenehanesinde yapılmaktadir , özellikle Zeytinburnu , Bakırköy , Şişli , Beşiktaş ve Beylikdüzü civarında kürtaj yapan doktorlar buılmanız sor olmayacaktır. Bu arada gebeliğiniz idrarda yapılan gebelik testi iel netleştirip çocuk aldırma konusunda karar verdiyseniz en iyi kürtaj doktorunu bulmak üzere araştırmanızıda yapmışsınızdır ve İstanbul Avrupa yakasında kürtaj yapılan yerler arasında ... jinekoloji muayenehane.. üst sıralarda bulabilirsiniz.

Kürtaj nasıl yapılıyor ?

Birçok hastamız çocuk aldırmadna önce bize kürtaj nasıl yapılıyor diye soruyorlar , bu konuda gerçekten çok meraklı hastalar var , bende herkese özetle vakum kürtaj metodunu anlatıyorum ; hastanın kabulü , ultrasonla gebelik haftasının net olarak tespiti , rahim girişinin lokal anestezik ilaçla uyulturulması işlemi , birkaç dakika uyuşmasını bekleme , hegar bujisi ile collum dilatasyonu , karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi , negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı alınması , kürtaj sonrası yeniden ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığından emin olunması ve hastanın masadan kakarak yürüyüp hayatına kaldığı yerden devam etmesi.

Kürtaj fiyat

İstanbul'da kürtaj fiyat listesi kaç paradan başlar , kürtaj fiyatlarında hangi kurallar geçerlidir , kürtaj fiytalarında tarihin önemi varmıdır giib sorular için açıklama yapmıştır, sadece İstanbul'da değil Başkent Ankara ve İzmir'dede kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... liradan itibaren hesaplanıp gebelik haftası bu ücretlendirmede dikkate alınıyor , sıklıkla gebelik haftası ... tl gibi bir rakamla çarpılarak kürtaj fiyatı için toplam maliyet çıkartılıyor. Adet gecikmesi olduğu anda 4 haftalık bir gebelik olduğunu , gebelik haftasının son adet tarihindne itibaren hesaplandığınıda unutmayalım.

Vakum kürtaj video

Sadece ülkemizde İstanbul'da değil tüm dünyada en güvenli ve risksiz gebelik sonlandırma metodu vakum kürtaj olarak biliniyor , zaten bu yüzden birçok hasta bebek aldırmadan önce vakum kürtaj video izlemek isteği ile youtube benzeri sitelerde araştırma yapıyor. Yukarıda kürtaj nasıl yapılır bölünümü incelerseniz vakum kürtaj metodunun tüm ayrıntısını bulursunuz. Genel hatları ile vakum kürtajda küret veya benzeri kesici delici bir tıbbi cihaz kullanılmaz ve adeta rahme hiç dokunmadan sadece negatif basınç uygulayarak gebelik kesesi dışarı alınır.

Kürtaj fiyatları kuralları

2015 yılında İstanbul'da kürtaj fiyatları kuralları deyince akla öncelikle gebelik haftası geliyor, yani çocuk aldırma maliyetinizi en fazla hamilelik haftanız belirleyecektir , genellikle adet gecikmesi ile ortaya çıkan gebelik durumlarında son adet tarihinden itibaren sayarsanız yaklaşık 4 haftalık bir gebeliğe denk geleceği için bu duurmda kürtaj fiyatınız İstanbul ve Ankara için konuşmak gerekirse ... tl civarı olacağı tahmin edilebilir , tabi gebelik haftanız 5 hafta olursa veya 6 haftaya çıkarsa her hafta için üzerine ... tl kadar koymanız gerekecek.

Çocuk aldırma yasası

Jinekoloji muayenehaemizi İstanbul'da ve diğer illerden arayan ve çocuk aldırma yasası hakkında bilgi almak isteyen çok hastamız oluyor , özellikle gebelik haftası ileri düzeyde olanlar kürtaj yaptırabilmenk için kapı kapı dolaşıyorlar ama kürtaj yasasına göre en fazla 10 haftalık gebelikler kürtaj için kabul edilebileceğinden maalesef 11 haftalık veya daha ileri gebeliklere çocuk aldıma konuusnda kimse yarıdmcı olamıyor. İstanbul'da çocuk aldırma fiyatları yaklaşık ... tl seviyelerinden başlar. Çocuk aldırma yöntemleride çok merak edilir ama biz nerdeyse her vaka için vakum kürtaj metodunu uygularız.

Kürtaj ücretleri

İstanbul'da ve Ankara'da  kürtaj ücretleri kızlık zarı dikimi fiyatları kadar sık soruluyor , bunun yanında kürtaj yasaları , kürtaj şartları , kürtajın tehlikesi , kürtaj prosedirleri , kürtaj gerektiren durumlar, kürtaj klinikleri , kürtaj maliyeti gibi sorularda çok geliyor . Büyük şehirlerde kürtaj ücretleri genellikle ... tl seviyelerinden başlar ve gebelik haftasına göre yukarı doğru tırmanır, ama kürtaj yasasına göre 10 haftadan daha büyük gebelikleir kürtaj etmek yasaktır.

Kürtaj Ankara Tunalı

Ankara'da kürtaj fiyatları 2015 yılı için İstanbul çocuk aldırma ücretleri ile paralel gitmektedir ve yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar. Kürtaj için Ankara'da Tunalı Hilmi caddesi , Çankaya Tunus Caddesi , Kızılay gibi merkezi yerlerde kürtaj yapan doktorlara rastlayabilirsiniz .

Düşük hapı nasıl kullanılır ?

Eski bir mide ilacı olan Cytotec yani Misoprostol adlı hap rahimde kasılmalar ve kanama ortaya çıkartarak düşük başlattığı için düşük ilacı olarak kullanılmıştı , ama ciddi yan etkileri ve hayati tehlike yaratan sonuçları sebebi ile ülkemizde sağlık bakanlığı tarafınca yasaklandı ve toplatıldı dolayısı ile şu anda düşük hapı nasıl kullanılır , düşük hapı siparişi , düşük hapının zararları  gibi konuları görüşmek yersizdir. En sağlıklısı ve risksizi ise vakum kürtaj ile gebelikten kurtulmaktır. Düşük hapları şu anda kaçak olarak Eminönü arka sokaklarında ... tl civarına satıldığını duyuyoruz , bence İstanbul'da .. tl ye vakum küretaj yaptırmak varken kürtaj hapı peşinde koşmaya hiç gerek yok.

Kürtaj Fiyatı ne kadar ?

2015 güncel kürtaj fiyatı İstanbul için  tl seviyelerinden başlar , bu konuda çok sorulan gebelikte kürtaj nasıl yapılır , kürtaj yapan hastaneler gibi sorulara gerek WhatsApp üzerinden gerekse telefonla cevap veriyoruz. Ankara , İzmir ve İstanbul gibi yerlerde ve Çukurova Adana , Mersin civarında , Akdenizde Antalya'da kürtaj fiyatı ne kadar derseniz gebelik haftası dikkate alınarak hesaplanıyor , 4 haftalıksa  tl , 5 haftalık sie  tl şeklinde bir maliyetlendirme ortaya çıkıyor. Kürtaj öncesi yapılan muayene ve ultrason için ise genellikle ücret alınmıyor.

Kürtaj sonrası adet

Normal düzende bir kadın yaklaşık olarak 28 günde bir kez adet görür ve yaklaşık 4 gün adet sürer, menapoza kadar bu şekilde gider . Ama bir bayan gebe kaldığında adet kesilir ve gebelik kesesi gelişmeye başlar , bu durumda kürtaj yapıldığı zaman yarım adet dönemi zaten meuvcut dönemden kalır birde takip eden adet dönemini koyarsak kürtaj sonrası adet yaklaşık olarak 40 gün sonra yeniden başlar , bu hafif gecikme normaldir ve takip eden adetler yine 28 günde bir devam edecektir.

Kürtaj fiyatları İstanbul 2015

2015 senesi başında İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl civarından harakete başlar ve gebelik haftanız arttıkça hafif hafif artar , kürtaj yasasına göre üst sınır olan 10 haftayı geçmediği sürece evli vaye bekar farketmez reşit olan herkes kürtaj olabilir , bu arada kürtaj fiyatları 2015 İstanbul kurallarına göre 5 haftalıksa ...tl , 6 haftalıksa ... tl gibi geleneksel çocuk aldırma maliyetleri oluşacaktır. Bu arada bebek aldırmadna önce yapılan gebelik muayeneleri ücretsizdir.

Kürtaj video görüntüleri

İstanbul'da kürtaj yaptırarak çocuk aldırmak isteyen birçok hasta öncelikle kürtaj video görüntülerini izleyip daha sonra vakum kürtaj için gelmeyi arzu ediyorlar ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde buldukları kürtaj videolarını izlemektedirler , biz çocuk aldırma videolarını çekip yayınlamayı tıbbi etik olarak yanlış buluyoruz. Dolayısı ile bizim sitelerimizde bulamazsınız.

Kürtaj İstanbul Anadolu yakası

Sanıyorum ülkemizde çocuk aldırma konusunda en fazla hastası olan iller İstanbul , İzmir ve Ankara , bunu sebebi diğer illerdende çok sayıda hastanın gizlilik açıısndan büyük şehirlere gelerek kürtaj olmaları olabilir , vakum kürtaj İstanbul Anadolu yakası veya İstanbulAvrupa yakasında birçok jinekolog tarafınca yapılmaktadır , özellikle metrobüs ve marmaray gibi ulaşım yolları ile iki yakanın birbirine olan mesajesindeki kısalma hasta sayısınıda arttırdır.

Kürtaj sonrası ağrılar

İstanbul'da çocuk aldıran birçok hasta kürtaj sonrası ağrılar ve kanama olacakmı gibi sorular yöneltiyor. Özellikle vakum kürtaj uygulamalarında rahim içine küret ile müdahale edilmediği için kürtajdan sonra ağrıları pek görmezsiniz , aslında kanama falanda olmaz , ama olursa klasik bir ağrı kesici kullanmanızda sakınca yok. Breket versinki vakum kürtaj sonrası şikayetler pek olmuyor , eskiden kürtraj sonrası karın ağrısı çok olurdu. Bu arada kürtaj sonrası dikkat edilmesi gerekenleri her hastamıza zaten analatıyoruz. Kürtajdan sonra cinsel ilişki içinde 10 gün kadar beklemelisiniz.

Cytotec Misoprostol ( Kürtaj hapı )

Düşük ilaçları yada kürtaj hapı gibi ilaçlar çok merak edildiği için bu oaragrafıda ekledim , Cytotec yani Misoprostol etken maddeli dülük hapı aslında çok eski ve demode olmuş bir mide ülseri ilacıdır , ama bir ara düşük başlatma giib bir yan etkisinden dolayı kullanıldı , fakat Cytotec adlı ilacın düşük için kullanlıdığında ciddi yan etkileri ve hayati sonuçlar doğruduğu gözlenince ilaç ülkemizde ve birçok ülkede yasaklandı. Cytotec rahim kasında kasılma va rahim kanalında genişleme yaparak vajinal kanama ve düşük başlangıcı yapabiliyor , ama aşırı kanama veya rahim içinde parça kalması gibi sonuçlarla hastaların hayatı tehlikeye girebiliyor. Buna rağmen Cytotec satın almaya çalıan birçok hasta oluyor , hatta bazılarıda kaçak yollarla bulup kullanıyor ve soluğu kanamalı olarak bir hastanenin acil servisinde alıyorlar.

Kürtaj İstanbul Avrupa Yakası

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında en güvenli yol olan vakum kürtaj İstanbul Avrupa yakasında birçok jinekolog tarafınca yapılmaktadır. Kürtaj kararı almadna önce gebe olduğunuz netleştirmelisiniz , bunun için adet gününüzün en az 5 gün kadar geçmesi gerekir ve idrarda gebelik testi yapmalısınız , çift çizgi çıkarsa bu sizin kesin olarak hamile olduğunuzu gösterir , ama tek çizgi çıkarsa şüpheli olabilir.

Kürtaj yapan doktorlar

Gerek Ankara , İzmir , gerekse İstanbul'da kürtaj yapan doktorlar genellikle şehrin merkezi yerlerinde yer alırlar . Son 30 yılda vakum kürtajın icad edilmesi ile çok daha kolay hale gelen çocuk aldırma eylemi nerdeyse kızlık zarı dikimi talepleri ile aynı düzeyde popülerdir. İstanbul'da birçok kürtaj yapan doktor ücretlendirme yani kürtaj fiyatları olarakta ... tl'den başlayan ve gebelik haftasına gşre artan maliyetlerle bu işi yapmaktadırlar.

RU-486 Düşük ilacı

Gerçekten çok kolay olurdu , bir RU-486 düşük ilacı yutarak gebeliğe kökten son vermek ama maalesef mümkün değil. RU-486 yani çerik maeedsi mifepristone olan bu kürtaj hapı rahim içindeki embriyoyu öldürmeyi hedefliyor ama bu kürtaj hapını kullanaların sadece %20 lik bölümünde bu gerçekleşiyor , gerçekleşse bile her zaman düşük başlamıyor ve bebek rahim içinde ölü olarak kalıp anne adayına hayatı tehtid edebilecek boyutta sorun çıkartabiliyor. Zaten bu ilaç ülkemizde yasaklanmıştır , yani RU-486 satın alamazsınız , yada RU-486 nerden bulunur diyorsanız resmi bir satışı olmadığınız için bulmazsınız , ancak Eminönü arka sokaklarında kaçak olarak fahiş fiyata bulduklarını söyleyen hastalar oluyor , ama biz kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Gebelik testleri doğru sonuç verir mi ?

İstanbul'da 2015 yılı itibarı ile birçok hastamız gebelik testleri hakkında sorular soruyorlar, ve gebelik testleri doğru sonuç verir mi diye merak ediyorlar. Adet gecikmesi ile ortaya çıkan hamilelik şüphesi , gebelik testi ile kesinleştirilmesi gerekir. Gebelik testleri idrarda ve kanda yapılabilir , idrarda yapılan hamilelik testleri çok pratik olup her eczaneden çok ucuza bulunabilir , İstanbul'da gebelik testleri fiyatları yaklaşık 5-10 tl civarıdır.

Saç ekimi sonrası

2015 yılında İstanbul'da en iyi saç ekimi merkezlerinde bile saç ekimi sonrası saçlar nezaman çıkar , saç ekimi sonrası iyileşme süreçleri , saç ekimi donrası nelere dikkat edilmesi gerekir , saç ekimi fiyatları kaç paradır , saç ekiim forumlarında konuşulanlar nedir , saç ekimi öncesi ve sonrası videoları ve saç ekimi sonrası yıkaa gibi sorular çok sık konu ediliyor. Özellikle FUE yöntemi saç ekimi sonrası iiyleşme zamanı ve bu süreçler çok daha kısa sürüyor ve çabul atlatılıyor . İstanbul'da 2015 saç ekimi fiyatları ise yaklaşık .... tl seviyelerinden başlamaktadır.

Kızlık zarı ne işe yarar ?

Latince adı himen olan kızlık zarı vajina girişinden yaklaşık 2 cm kadar içeride yer alan anatomik bir oluşumdur. Peki yaradan bu kızlık zarını neden buaraya koymuş , kızlık zarı ne işe yarar , gibi sorular çok geliyor ; kızlık zarı cinsel olgunluk döneminden önce dış ortamdan gelebilecek bakretilerin rahim boşluğuna ulaşmasını anatomik olarak engelleme görevi olan bir organdır, ilk cinsel ilişki ile kızlık zarı bozulması olur ve artık iyileşmez.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

İstanbul'da himenoplasti yani kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar , ama artık sadece bekaret dikimi değil, yanında başka işlemlerde yaptırmak isteyen çok hasta oluyor , mesela çift kat flep yöntemi kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ile beraber kızlık zarı dikimi , labioplasti yani sarkan dudakların düzeltilmesi ile beraber himenoplasti gibi varyasyonlar olunda kızlık zarı dikim ücretide artabiliyor.

Kızlık zarı şekli nasıldır ?

Özellikle evlilik öncesi bekareti koruyarak yani kızlık zarını patlatmadan sürtünme şeklinde ilişkiye giren birçok genç kız kızlık zarı zedelenmesi gibi durumlarda ayna ile kızlık zarı bölgesine bakarak kızlık zarı şekli nasıldır diye bize soruyorlar. Gerçektende kadın dış genital yapısının karmaşık yapısı kızlık zarının hangi oluşum olduğunu kestirmenize engel olabilir, birde kızlık zarı şekillerinin nerdeyse her bayanda az çok farklı olmasıda kafanızı iyice yarıştıracaktır. Kızlık zarı şekilleri arasında en fazal rastlananlar ortada tek delikli annuler kızlık zarı , elek çeklinde kribriform kızlık zarı , esnek kızlık zarı  , köprülü kızlık zarı ve hilal şeklinde kızlık zarıdır.

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ?

Kızlık zarı muayenesi hakkında bilgi almak isteyen çok hastamız oluyor , özellikle bize kızlık zarı göstermek isteyen hastalar , kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır diye soranlar, kızlık zarı bozulmasından şüphe edenler , kızlık zarı şekillerini , resimlerini merak edenler , hymen muayenesi videosu izlemek isteyenler , diğer kızlık zarı soruları , kızlık zarı çok acırmı diyeneler oluyor. Kızlık zarı muayenesi mutlaka jinekolog tarafınca yapılır ve herhangi bir tıbbi alet kullanılmaz , sadece gözle bakarak muayene edilir. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık olarak ... tl civarıdır.

Kızlık zarı çeşitleri resimli anlatım

Kızlık zarı yani hymen , özellikle facebook gibi sosyal sitelerin popüler olmasından sonra daha fazla gündeme gelmeye başladı , sanıyorum internet üzerinden tanışan ve arkadaşlık kurtaj insanlar kendilerini olduğundan daha farklı gösterdikleri için ciddi boyuta gelen bir ilişkide artık bazı gerçekleri söyleyemiyorlar. Bu durumda kızlık zarı çeşitleri resimli anlatımlar araştırıp , kendi kızlık zarlarının hangi çeşit hymen olduğunu kestirmeye ve belkide esnek bir kızlık zarı ile önceden girilen cinsel ilişkilerini geçmişe gömme isteği olabilir. Kızlık zarı çeşitleri arasında sık rastlanan kılık zarı tiplerini sıralamak gerekirse , elek şeklinde kızlık zarı , ortada tek delikli kızlık zarı , hilal şeklinde kızlık zarı , esnek kızlık zarı ve kızlık zarının hiç olmaması durumu sayılabilir.

Kızlık zarı dikilir mi ?

Evlilik öncesi cinsel ilişkiye giren birçok genç bayan beraber oldukları erkeğin doğru kişi omadığını anladıktan sonra kızlık zarı dikilir mi sorusunu akıllarına getiriyor. Kızlık zarı dikimi nerdeyse eski Roma döneminde bile o ilkl şartlarda yapılıyordu , ama günümüzde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi adeta bakirelik günlerine bir geri dönüş şansı veriyor. İstanbul'da kızlık diktirme fiyatı yaklaşık ....tl civarındna başlıyor.

Kızlık zarı dikimi ücreti

İstanbul'da kızlık zarı dikimi ücreti için birçok kızlık zarı diken doktorla görüşseniz size yaklaşık .... tl civarı ücret seviyelerinden bahsedeceklerdir. Genelde himenoplasti yani kızlık zarı dikimine başlamadna önce yapılan kızlık zarı muayenesi işlemleri için ek bir ücret taleb edilmez. Bekaret diktirme operasyonlarında son yıllarda bir çeşitlilikte mevcuttur , mesela çift kat flep yöntemi , kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı , kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı + labioplasti , ayrıca kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ve geçici kızlık zarı dikimi gibi farklı himenoplasti tiplerinde değişik ücretler istenmektedir.

Kızlık zarı dikimi izle youtube

İstanbul'da evlilik öncesi cinsel ilişkiye giripte daha sonra sevgilisinden ayrılan birçok bayan kızlık zarı dikimini düşünüyor ve bazılarıda planlayarak himenoplasti ameliyatına giriyorlar , bu süreçte kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığını merak edenler ise interneti açarak kızlık zarı dikimi izle youtube yaparak önce video izlemeyi tetcih ediyorlar , kızlık zarı diktirme ile ilgili videoları etik bulmadığımız için video kaydetme ve yyaınlama gibi eylemlere karşıyız.

Kızlık zarı dikimi nasıl olur ?

Himenoplasti ameliyatı düşünen birçok bayan öncelikle kızlık zarı dikimi nasıl olur onu merak ederler ve konu ile ilgili bilgi almak için bizi ararlar veya whatsapptan yazarlar. Kızlık zarı dikimi en iyi ve garantili flep yöntemi ile dikilir , yaklaşık 25 dakika sürecek olan himenoplasti ameliyatındna önce vajina girişine lokal anestezik ilaçla uyuşturma yapılır , vajina duvarından ince bir flep tabakası kaldırılarak kızlık zarı ringine dikilir , flebin bir ucu yine vajina duvarında sabit bırakılır , böylece cinsel ilişkide penis vajinaya girdiği zaman fleple oluşturulan yeni kızlık zarı yırtılır ve serbest kalan kan damarlarından kızlık zarı kanı gelir.

Kızlık zarı diktirme

İstanbul'da kızlık zarı diktirmek için başvuran hastaların sayısı nerdeyse vakum kürtaj için gelenleri bile aşmaya başladı , bu şekilde istenen himenoplasti ameliyatlarından en fazla flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi tercih ediliyor , zaten benimde hastalara en fazla tavsiye ettğim kızlık zarı diktirme metodu flep kaldırma ile yapılandır, bunun sebebide kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldığı zaman hasta gerek anlamda bakirelik günlerine geri dönüyor olmasıdır. İstanbul'da kızlık zarı diktirme fiyatları yaklaşık .... tl seviyelerinden başlar.

Flep yöntemi

ABD dahil birçok ülkede yaygın olarak yapılan himenoplasti ameliyatları içinde vakaların %90 tarafınca tercih edilen metod flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , yöntem olarak diğerlerinde iyi olan tarafı hastaya kızlık zarı dikimi sonrası cinsel ilişkiye girmek açısından sonsuz bir zaman veriyor olmasıdır. Flep yönteminde yırtılmış olan kızlık zarı hemen komşu vajina dokusu ve aynı histolojik yapıdaki doku ile yeniden inşa ediliyor. 20 gün kadar süren dikiş iyileşme süresinden sonra ise alttan tamemne orijinal kanıyla canıyla yaşayan bir kızlık zarı çıkıyor. İstanbul'da flep yöntemi fiyatları yaklaşık olarak .... tl lerden başlar.

Kalıcı kızlık zarı dikimi İstanbul 

2015 yılında ve eriye dönük 10 yılda başta ABD olmak üzere dünyanin birçok ülkesinde ve islam ülkelerinde kızlık zarı diken en iyi doktorlarda uygulanan en garantili ve sonuca hizmet eden yöntem olan kalıcı kızlık zarı dikimi İstanbul'dada çok opüler olarak aranmaktadır. Ama flep yöntemi kalıcı kızlık zarını layıkı ile dikecek ve hastayı sonuca ulaştıracak ... sayısı çok az olup , birçok ... kalıcı kızlık zarı dikimi yapılamaz , ancak geçici kızlık zarı dikimi yapılabilir diyerek nerdeyse 1000 yıldır yapılan eski geçici metodu bekaret tamirinde tek metodmuş gibi gösterebilmektedir, ... tamam flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptım diyerek geçici himenoplasti yapıyor, hastayı cinsel ilişkiden birkaç gün önce zorunlu kontrole çağırarak geçici kızlık zarı dikimini tekrarlıyorlar ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirmeyi anlamsız hale getiriyorlar. Ama işin aslı öyle değil , kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız isterseniz 1 ay sonra isterseniz 10 yıl sonra cinsel ilişkiye girin mutlaka kanama olur ve ilişkiden birkaç gün önce kontrol zorunluluğu kesinlikle olamaz. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları .... tl seviyelerinden başlar.

Geçici kızlık zarı dikimi

2015 yılı ve yakın yıllarda uygulanan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminden önce sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılabiliyordu , oysa şimdi zorunlu haller dışında kızlık zarının geçici olarak diktirmeyi pek önermiyoruz. Geçici kızlık zarı dikiminde cinsel ilişki veya başka sebeplerle yırtılan yada halk deyimi ile kızlık zarı patlamasına sebep olan bir olaydan sonra aradan nekadar vakit geçerse geçsin , yırtılmış olan kızlık zarı parçalarını birbirine dikerek bir bütünlük sağlanabilir , bu yöntem geçici himenoplastidir. Ama maalesef kızlık zarı dokusu aşırı frajil olduğu için üzerinde granülasyon dokusu oluşmaz dikişler 10 günden sonra yokolacağı için kızlık zarı bozulur ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. Yani siz geçici kızlı zarı dikimi yaptırdığınızda eğer 10 gün içinde cinsel ilişkiye girmeseniz bile 10 günden sonra kızlık zarınız kendiliğinden kanayacak ve bozulacaktır. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık .... tl seviyesinden başlar.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Himenoplasti yani bekaret zarı onarımında en temel husus aslında bu paragrafta anlatacağımız kızlık zarı dikimi anlaşılır mı sorusuna verilecek cevaptır. Siz ne yaparsanız yapın kızlık zarının önceden dikilmiş olduğu anlaçılacaksa hiçbirşey yapmamaktan daha iyi olamaz. Ama rahet bir nefes alın ve akciğerinizdeki tüm kirli havayı boşaltın , kızlık zarı dikimi kesine yakın olasılıkla anlaşılmaz. Zaten anlaşılacak olsa kıyamet kopardı değil mi ? ülkemizde çok önem verilen gerdek gecesinin tüm büyüsü bozulurdur. Peki kızlık zarı dikimi nedne anlaşılmaz? Bakire bir bayan cinsel ilişkiye girdiğinde karşısındaki erkek iki farklı cinsel ayrıntı bulur , kızlık zarı kanaması ve dar bir vajina şeklinde. Kızlık zarı önceden dikilmiş bir bayanla , orijinal kızlık zarı ile gerdeğe giren bir bayan alrasında erkek açısından aynı cinsel izlenimler edinilir.

Kızlık zarı diktirenler nelere dikkat etmeli ?

Son yıllarda İstanbul'da kürtajdan daha fazal kızlık zarı diktiren hasta oluyor , peki kızlık zarı diktirenler nelere dikkat etmeli , hangi haraketler sakıncalı olabilir , kaç günde dikişler eriyerek yok oacak , deniz , havuz durumu nedir? bunlara hemen cevap verelim , zaten sitelerimizdeki kızlık zarı diktirenlerin yorumlarına bakarsanız birçok hastamız kızlık zarı diktirdikten sonra şu haraketi yapablirmiyim , şu durum sakıncalı olur mu , kaşındı başladı dikişlerin iyileştiğinimi gösterir gibi birçok soru soruyor ve orda hepsine tek tek cevap yazıyorum. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk bir hafta size size reçete ettiğimiz antiseptik solusyonu günde bir kez dikişlere sürmeniz gerekiyor , yine ilk 20 gün aşırı bacak açma , ata binme , bisiklete binme , koşu , basketbol gibi sporları yapmanız sakıncalı olur ve bir damacana su gibi ağır yükleride kaldırmamalısınız. 20 günden sonra dikişler ve dikiş izleri kaybolur , dokular birbirine tam olarak kaynar ve uyum sağlar , doğallaşır,  artık gerçek anlamda bakiresiniz .

Esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır ?

Bayanlarda yaklaşık olarak %5 nispetinde görülen esnek kızlık zarı aslında ortada tek delikli yani annüler kızlık zarının abartılı bir varyasyonudur ve kızlık zarı esnek olanlarda bu ortadaki delik olması gerekenden daha büyüktür. Bu arada esnek kızlık zarı nasıl anlaşılır hedi söyle diye haykırdığınızı duyabiliyorum , esnek kızlık zarını cinsel ilişki öncesinde kendiniz bakarak analayamazsınız , ancak bir jinekolog tarafınca gerçekleştirilebilecek bir kızlık zarı muayenesi ortaya çıkar. Ama birçok bayanda cinsel ilişkide kanama olmaması gibi bir durum sonrasında esnek kızlık zarı anlaşılmış olur. Esnek kızlık zarı ile cinsel ilişkiye girdiğinizde penis doğal olarak ortadaki annüler değiğe yönelir ve ordan geçerek vajinaya ulaşır , bu arada kızlık zarı penisin etrafına sıvanır ve tam yırtılma olmaz ama içten ayrışmalar olur , daha sonra penis vajinadan çıkartıldığında ise jinekolojik mayenede sönmüş bir balon gibi ayrışmaya uğradığı ve kanama olmasa bile kızlık zarının cinsel ilişki ile bozulduğu ortaya çıkar. Esnek kızlık zarını normal kanayan kızlık zarına çevirmek için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır. Yani esnek kızlık zarı dikilirmi sorusuna cevabımız evettir.

Kızlık zarı bozulduktan sonra

2015 yılında İstanbul'da  kızlık zarı ile alakalı çok soru geliyor , özellikle gerdek gecesi veya ilk gece yaşayan bayanlar kızlık zarı bozulduktan sonra yaşadıkları durumları ve şikayetleri bize iletiyorlar. Cinsel ilişkide kızlık zarı bozulduktan sonra yırtılan himen üzerindeki ince damarlardan kanama başlar ve buna kızlık zarı kanı denir , adet kanına göre çok daha açık kırmısı ve parlaktır. Bazı durumlarda yırtılan daha büyük bir damar olabilir ve kızlık zarı patladıktan sonra kanama uzun süre devam edebilir ve hatta müdahale gerektirebili. Bunun dılında bekaret zarının bozulması ile vajina ilk defa açılır ve esnemeya başlar , dolayısı ile hiç cinsel ilişkiye girmemiş bir bayanla düzenli seks hayatı olan bir kadın arasında vajina genişlemesi açısından bir fark ortaya çıkar.

Kızlık zarı kanı ne kadar sürer ?

Cinsel ilişkide bekaret bozuldu ise ortaya çıkan kızlık zarı kanı ile ilgili çeşitli sorular geliyor , en fazlada kızlık zarı kanı ne kadar sürer doktor bey diyenler , kızlık zarı kanı kaç gün devam eder , kızlık zarı kanı ne kadar akar şeklindeki kantitatif değerler hep merak edilir. Bir bakirenin yaşadığı cinsel deneyimde kızlık zarı yırtıldığında cinsel ilişki yani penisin darbeleri devam ederse kızlık zarı kanı vajinanın forniks denilen dip bölgesine itilebilir ve penis vajinadan çıkartıldığında sızıntı şeklinde azar azar gelebilir. Ama kızlık zarı patladığında cinsel ilişikiye ara verip kanamanın durması beklenirse kızlık zarı kanı 5 dakika kadar devam edip kendiliğinden durur. Nadiren kızlık zarı üzerindeki nispeten daha büyük bir damar yırtılırsa kızlık zarı kanı saatlerce devam edebilir.

Kızlık zarı dikimi İstanbul Avrupa

2015 yılı başlarında himenoplasti ameliyatlarının %90'ı İstanbulda gerçekleşiyor diyebiliriz , artık nerdeyse kızlık zarı dikimi İstanbul Avrupa yakası bu konuda bir merkez şehir haline gelmiştir , sadece Türkiyenin diğer illeri değil Avrupa ülklerindende birçok hasta flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak için Konstantinapolis'e yani İstanbul'a geliyor. Zaten bizimde jinekoloji muaayenehanemiz İstanbul Avrupa tarafında yer alıyor.

Kızlık zarı dikimi Ankara yorumlar

Hymenoplasti ameliyatları İstanbul dışında sırasıyla İzmir , Antalya , Ankara ve Adana'da yapılmaktadır , ama oran olarak bekaret tamiri %90 İstanbul'da gerçekleştirilir. Bize sık sık kızlık zarı dikimi Ankara yorumları soruluyor veya Ankara'da kızlık zarı diken doktorları soruyorlar .

Vajina daraltma egzersizleri

İstanbul'da doğum yapmış veya yoğun cinsel hayatı oan birçok bayanda görülen vajinal genişleme problemi zamanla cinselliği yozlaştırmakta ve dünyanın en zevkli eylemini kadın için bir angarya haline getirmektedir , bu durumdan kurtulmak için dizlerinizin arasına yumuşak bir balon sıkıştırarak vajina daraltma egzersizleri yapabilirsiniz , ama fayda etmiyor ise veya kalıcı bir çözümle hiç cinsel ilişkiye girmemiş bir vajinaya sahip olmak istiyorsanız vajina daraltma ameliyatı yaptırmayıda düşünebilirsiniz.

Saç ekimi forum

Ülkemiz ve özelliklede İstanbul saç ekimi konusunda dünyada en fazla talep gören yerlerin başında geliyor , gerçektende FUE yöntemi saç ekimini İstanbul'dan daha iyi yapan bir şehir yok diyebilirim. Dolatısı ile birçok ülkeden saçları dökülmüş erkekler uçakla saç ekimi için İstanbul'a geliyor. Zaten gerek yerli gerekse yabancı saç ekimi forum takibi yaparsanız İstanbul'daki en iyi saç ekimi merkezilerinden övgü ile bahsedildiğini göreceksiniz. İstanbul'da saç ekimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar.

Kızlık zarı dikimi Adıyaman

Anadolunun merkeze en uzak köşelerinde bile insanlar yaşıyor olduğu için sosyal hayat , kadın erkek ilişkileri aynı İstanbul'da olduğu giib farklı boyut ve kalıplarda cereyan etmektedir , bizi ülkenin her köşesinden arayan hastalar oluyor , kızlık zarı dikimi Adıyaman'da yapan doktor varmı tam olarak bilmiyorum , ama bize İstanbul'a Adıyaman ilindende ara ara hasta geldiğine ve kızlık zarı dikimi sonrası aynı gün Adıyaman'a yani memleketlerine döndüğüne şahit oluyoruz. Adıyaman'da kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul ile aynı olduğunu düşünüyorum.

Kürtaj yorumları2015 ve önceki yoıllara ait kürtaj yorumlarını haksız rekabete yol açmaması açısından yayından kaldırdım.


Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
....İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7724
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983

Yorumlar

 1. Kız Arkadaşımın adet Dönemi'nin üstünden 6 gün geçmiş hamilemi diye tedirginiz eczaneden alacağımız test ile kesin sonuça alabilirmiyiz? Eğer sonuç pozitif çıkarsa vakum yöntemi ile kürtaj yapılırmı yapılırsa ücreti nedir acaba
  18 Aralık 20:47 - Bahçeşehir Kürtaj Nasıl Yapılır İzle: Yada gebe olup olmadığı ile ilgili daha kesin sonuç alınan bir Yöntem var mı?
  18 Aralık 21:14 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Test yapın
  18 Aralık 21:14 - Op. Dr. Turgay Karakaya: A- KIZLIK ZARI DİKİMİ VE VAJİNAL ESTETİK

  1- Kalıcı Kızlık zarı dikimi flep yöntemi istanbul'da : 1500tl ( hayat boyu dayanır, dikiş izi kalmaz , kesinlikle anlaşılmaz ) Ameliyat 25 dakika sürer , lokal anestezi ile ağrı ve acı çekilmez, dikim sonrası aynı gün iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  2- Kalıcı Kızlık zarı dikimi ÇİFT KAT flep yöntemi İstanbul'da : 2000tl ( çift kat flep daha çok vajina girişi büyük bayanlara uygundur. Kalıcı Kızlık zarı dikimi sonrası 20 gün cinsel ilişki yasaktır , sonrasında yıllar sonra bile ilişkide kan gelir.

  3- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi + vajina daraltma İstanbul'da : 2000 tl ( dikim öncesi yoğun cinsel aktivite sonucu vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  4- kalıcı çift kat flep + vajina daraltma İstanbul'da : 2500 tl ( kilolu ve vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  5- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti ( sarkan dudakların küçültülmesi ) İstanbul'da = 2000 tl

  6- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti + vajina daraltma İstanbul'da = 2500 tl

  7- geçici kızlık zarı dikimi İstanbul'da: 1500 tl ( max 5 gün dayanır ) Aynı gün bile ilişkiye girilebilir.

  8- sadece vajina daraltma İstanbul'da: 1500 tl

  9- sadece labiaplasti İstanbul'da : 1500 tl

  10- Kızlık zarı dikimi sonrası kontroller ücretsizdir , ayrıca şehir dışı veya yurtdışından gelen hastalarımız whatsApp tan bağlantıda kalarak destek alırlar ve kontrol zorunlu değildir.

  11- SGK anlaşmalı olmadığımız için yapılan işlemler SGK kayıtlarına geçmez. Reşitseniz tek başınıza dikim için gelebilirsiniz.

  12- Kızlık zarı muayenesi İstanbul'da 150 tl dir. Bekaret testi , kızlık testi olarakta bilinir.

  B - KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj fiyatları İstanbul'da 400 tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık 400 tl , 5 haftalık 500 tl , 6 haftalık 600 tl şeklindedir. İstanbul'da kürtaj öncesi ultrason ücretsizdir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz. Hamilelik testleri adet gecikmesinden 5 gün sonra yapılır.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşını geçmiş bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007 WhatsApp
  0542 215 7274
  0532 441 9825
  Bulvar cad Zeytinburnu

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari

  Jinekolog Op. Dr. Turgay karakaya Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı.
  18 Aralık 21:22 - Bahçeşehir Kürtaj Nasıl Yapılır İzle: Eczaneden Alınan test yeterlimi yoksa başka bir test yapılması gereklimi ona göre size gelelim hocam
  18 Aralık 21:48 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Yeterli

  YanıtlaSil
 2. kurtaj yaptirmistim size
  11 Aralık 13:45 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Kürtaj tarihi neydi
  11 Aralık 13:46 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Buyrun
  11 Aralık 13:49 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: 31 kasim
  11 Aralık 13:49 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: tarih
  11 Aralık 13:50 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: 12 gun olmus
  11 Aralık 13:52 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: doktor bey
  11 Aralık 13:52 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Tamam
  11 Aralık 13:54 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: benim sabahlari mide bulantim oluyo wucudumda sislik var goyuslerim cok sis we uc rengi cok koyulasti
  11 Aralık 13:55 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Kontrole gelin
  11 Aralık 13:56 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: tamam aksam en gec kacta gelebilirim peki
  11 Aralık 13:58 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 5
  11 Aralık 14:14 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: doktor bey ben suan test yapsam cikarmi sonuc net
  11 Aralık 14:22 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Evet
  11 Aralık 14:29 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: tamam saolun doktor bey suan size gelme durumum yok cnku ters kaliyo bana test yapicam simdi mide bulantim beni supelendiriyor sadece
  18 Aralık 14:28 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Foktor bey
  18 Aralık 14:28 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Ben oranin adresino
  18 Aralık 14:28 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Werirmisin
  18 Aralık 14:33 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Bulvar cad no2 zeytinburnu
  18 Aralık 14:33 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Gün bellimi?
  18 Aralık 14:37 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Bugun
  18 Aralık 14:37 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Geliyorum
  18 Aralık 14:39 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Kürtajmı yapmıştık size , kontrolemi ?
  18 Aralık 14:42 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Ewet
  18 Aralık 14:42 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Hamile gibi hisediyorum
  18 Aralık 14:42 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Hala
  18 Aralık 14:43 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Ok bakarız
  18 Aralık 15:48 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Doktor bey kusura bakmayin ama adresi yanlislikla sildim bana bir daha atma sansiniz warmi ?
  18 Aralık 15:49 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Tamam kartinizi buldum ☺
  18 Aralık 17:18 - Eyüp Kürtaj Sonrası Ağrı: Doktor bey ben yoldayim geliyorum bilginiz olsun ...
  18 Aralık 17:26 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Kaç dak

  YanıtlaSil
 3. 18 Aralık 15:36 - Bakırköy Gebelik Belirtileri: Hocam merhaba
  18 Aralık 15:36 - Bakırköy Gebelik Belirtileri: Numaranızı internetten aldım
  18 Aralık 15:37 - Bakırköy Gebelik Belirtileri: Bana yardımcı olabilirmisiniz
  18 Aralık 15:42 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Buyrun
  18 Aralık 15:43 - Bakırköy Gebelik Belirtileri: Kız arkadasım hamile oldugunu söylüyor kürtaj yaptırabilirmiyiz
  18 Aralık 15:49 - Bakırköy Gebelik Belirtileri: Bu ultrason görüntüsünü gönderdi kesin hamilemi
  18 Aralık 15:50 - Bakırköy Gebelik Belirtileri:
  18 Aralık 15:59 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Resim almıyorum maalesef

  YanıtlaSil
 4. 18 Aralık 00:12 - Bakırköyde Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: Merhaba iyi geceler
  18 Aralık 00:13 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Merhaba
  18 Aralık 00:14 - Bakırköyde Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: bu saatte rahatsiz ediyorum ama sitede gece de yazabilirsiniz demissiniz
  18 Aralık 00:14 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Buyrun
  18 Aralık 00:14 - Bakırköyde Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: zamansiz ise yarin arayayim
  18 Aralık 00:15 - Bakırköyde Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: aslinda direkt soyle bişe danışmak istiyorum
  18 Aralık 00:15 - Bakırköyde Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: kurtaj fiyati standart midir
  18 Aralık 00:16 - Bakırköyde Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: henuz emin deilim tabi ama % 80 gebeyim :(
  18 Aralık 00:16 - Bakırköyde Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: hangi haftasinda ugrayayim
  18 Aralık 07:13 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Haftaya göre artar
  18 Aralık 07:13 - Op. Dr. Turgay Karakaya: A- KIZLIK ZARI DİKİMİ VE VAJİNAL ESTETİK

  1- Kalıcı Kızlık zarı dikimi flep yöntemi istanbul'da : 1500tl ( hayat boyu dayanır, dikiş izi kalmaz , kesinlikle anlaşılmaz ) Ameliyat 25 dakika sürer , lokal anestezi ile ağrı ve acı çekilmez, dikim sonrası aynı gün iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  2- Kalıcı Kızlık zarı dikimi ÇİFT KAT flep yöntemi İstanbul'da : 2000tl ( çift kat flep daha çok vajina girişi büyük bayanlara uygundur. Kalıcı Kızlık zarı dikimi sonrası 20 gün cinsel ilişki yasaktır , sonrasında yıllar sonra bile ilişkide kan gelir.

  3- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi + vajina daraltma İstanbul'da : 2000 tl ( dikim öncesi yoğun cinsel aktivite sonucu vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  4- kalıcı çift kat flep + vajina daraltma İstanbul'da : 2500 tl ( kilolu ve vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  5- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti ( sarkan dudakların küçültülmesi ) İstanbul'da = 2000 tl

  6- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti + vajina daraltma İstanbul'da = 2500 tl

  7- geçici kızlık zarı dikimi İstanbul'da: 1500 tl ( max 5 gün dayanır ) Aynı gün bile ilişkiye girilebilir.

  8- sadece vajina daraltma İstanbul'da: 1500 tl

  9- sadece labiaplasti İstanbul'da : 1500 tl

  10- Kızlık zarı dikimi sonrası kontroller ücretsizdir , ayrıca şehir dışı veya yurtdışından gelen hastalarımız whatsApp tan bağlantıda kalarak destek alırlar ve kontrol zorunlu değildir.

  11- SGK anlaşmalı olmadığımız için yapılan işlemler SGK kayıtlarına geçmez. Reşitseniz tek başınıza dikim için gelebilirsiniz.

  12- Kızlık zarı muayenesi İstanbul'da 150 tl dir. Bekaret testi , kızlık testi olarakta bilinir.

  B - KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj fiyatları İstanbul'da 400 tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık 400 tl , 5 haftalık 500 tl , 6 haftalık 600 tl şeklindedir. İstanbul'da kürtaj öncesi ultrason ücretsizdir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz. Hamilelik testleri adet gecikmesinden 5 gün sonra yapılır.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşını geçmiş bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007 WhatsApp
  0542 215 7274
  0532 441 9825
  Bulvar cad Zeytinburnu

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari

  Jinekolog Op. Dr. Turgay karakaya Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı.

  YanıtlaSil
 5. hocam nisanlim hamile 2 haftalik ailelerimiz duymadan kurtaj yaptirmak istiyoruz bize yardim edin lutfen
  17 Aralık 23:44 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Reşitse yapalım yarın 15.30 da yer var
  17 Aralık 23:45 - Bahçelievler Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: evet hocam 20 yasinda adim ismail sakaryadan yaziyorum size
  17 Aralık 23:45 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Uygun
  17 Aralık 23:45 - Op. Dr. Turgay Karakaya: İstanbuldayız
  17 Aralık 23:46 - Bahçelievler Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: istanbul hangi semt hocam
  17 Aralık 23:47 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Zeytinburnu
  17 Aralık 23:49 - Bahçelievler Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: parca kalma ihtimali varmi hocam pazartesi vizeler basliyor kurtajdan sonra kalkip yuruye bilirmi sıkıntı olurmu
  17 Aralık 23:49 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Parça kalmaz ultrasonla bakıyoruz
  17 Aralık 23:50 - Bahçelievler Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: tamam hocam yarin gorusuruz dediginiz saatte iyi aksamlar sağolun
  18 Aralık 00:03 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Ok
  18 Aralık 00:04 - Bahçelievler Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: hasta hemen kalkip yuruyebilirmi hocam
  18 Aralık 00:04 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 10 dakika sonra yürür gider vakum kürtaj teknolojisi
  18 Aralık 00:05 - Bahçelievler Kürtaj Nasıl Yapılır Sorar: tamam hocam

  YanıtlaSil
 6. Bi arkadaş var yaşı 17 ve gebelikten supheleniyoruz ne yapabiliriz eğer öyle bi durum varsa bi yardimci olurmusunuz en azından bir fikir verin
  17 Aralık 22:43 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Annesi ile gelirse kürtaj
  17 Aralık 22:48 - Bakırköy Kürtaj Video: Ailesinin bilmemesi gerekiyor zaten hocam yasatmazlar valla
  17 Aralık 22:48 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Çaresi yokki
  17 Aralık 22:49 - Bakırköy Kürtaj Video: Düşük yapma falan ?
  17 Aralık 22:49 - Bakırköy Kürtaj Video: Risk var mı ?
  17 Aralık 22:51 - Op. Dr. Turgay Karakaya: Düşük ilaçları yasak ve tehlikrli
  17 Aralık 22:51 - Bakırköy Kürtaj Video: Anladım hocam teşekkür ederim. Rahatsız ettim kusura bakmayın
  17 Aralık 22:54 - Op. Dr. Turgay Karakaya: R e
  17 Aralık 22:56 - Bakırköy Kürtaj Video: Peki ailesiyle geldiğinde fiyat nedir ?
  17 Aralık 22:57 - Op. Dr. Turgay Karakaya: A- KIZLIK ZARI DİKİMİ VE VAJİNAL ESTETİK

  1- Kalıcı Kızlık zarı dikimi flep yöntemi istanbul'da : 1500tl ( hayat boyu dayanır, dikiş izi kalmaz , kesinlikle anlaşılmaz ) Ameliyat 25 dakika sürer , lokal anestezi ile ağrı ve acı çekilmez, dikim sonrası aynı gün iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  2- Kalıcı Kızlık zarı dikimi ÇİFT KAT flep yöntemi İstanbul'da : 2000tl ( çift kat flep daha çok vajina girişi büyük bayanlara uygundur. Kalıcı Kızlık zarı dikimi sonrası 20 gün cinsel ilişki yasaktır , sonrasında yıllar sonra bile ilişkide kan gelir.

  3- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi + vajina daraltma İstanbul'da : 2000 tl ( dikim öncesi yoğun cinsel aktivite sonucu vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  4- kalıcı çift kat flep + vajina daraltma İstanbul'da : 2500 tl ( kilolu ve vajina genişlemesi olanlara uygundur.

  5- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti ( sarkan dudakların küçültülmesi ) İstanbul'da = 2000 tl

  6- kalıcı flep yöntemi + labiaplasti + vajina daraltma İstanbul'da = 2500 tl

  7- geçici kızlık zarı dikimi İstanbul'da: 1500 tl ( max 5 gün dayanır ) Aynı gün bile ilişkiye girilebilir.

  8- sadece vajina daraltma İstanbul'da: 1500 tl

  9- sadece labiaplasti İstanbul'da : 1500 tl

  10- Kızlık zarı dikimi sonrası kontroller ücretsizdir , ayrıca şehir dışı veya yurtdışından gelen hastalarımız whatsApp tan bağlantıda kalarak destek alırlar ve kontrol zorunlu değildir.

  11- SGK anlaşmalı olmadığımız için yapılan işlemler SGK kayıtlarına geçmez. Reşitseniz tek başınıza dikim için gelebilirsiniz.

  12- Kızlık zarı muayenesi İstanbul'da 150 tl dir. Bekaret testi , kızlık testi olarakta bilinir.

  B - KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj fiyatları İstanbul'da 400 tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık 400 tl , 5 haftalık 500 tl , 6 haftalık 600 tl şeklindedir. İstanbul'da kürtaj öncesi ultrason ücretsizdir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz. Hamilelik testleri adet gecikmesinden 5 gün sonra yapılır.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşını geçmiş bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007 WhatsApp
  0542 215 7274
  0532 441 9825
  Bulvar cad Zeytinburnu

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari

  Jinekolog Op. Dr. Turgay karakaya Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı.

  YanıtlaSil
 7. tedbirsizlik sonucu kız arkadasım hamile kaldı . bu 8. gün. gebelik sürecine son wermek istiyoruz ama Nerde Nasıl ?? yasalmıı ?? fiyatt ?? bunların hakkında hiç bi bilgim yok . samsunda yaşıyoruz ama yardımcı olabilirseniz gelebiliriz . saygılarımla

  YanıtlaSil
 8. Kürtaj Bakırköy: Doktor bey kusura bakmayin bu saatte rahatsiz ediyorum ama çok ciddi bi konu hakkinda konuşmak istiyorum sizinle.. internetten buldum numaranizi. Ben bi an once kurtaj olmak istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim ..
  24 Oca 07:39 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi , bugün?
  24 Oca 10:52 - Kürtaj Bakırköy: Bugün değilde pazartesi günü olurmu. Fiyat ne kadar peki.
  24 Oca 11:21 - Jinekolog Operatör Doktor: Salı günü 14.30 da yer var en erken
  24 Oca 11:21 - Kürtaj Bakırköy: Tamam sorun değil
  24 Oca 11:22 - Jinekolog Operatör Doktor: İsim ne yazalım
  24 Oca 11:23 - Jinekolog Operatör Doktor: Ok
  24 Oca 11:23 - Kürtaj Bakırköy: Teşekkürler
  24 Oca 11:24 - Jinekolog Operatör Doktor: R e
  26 Oca 18:15 - Kürtaj Bakırköy: Doktor bey. Ben kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama kesnlkle istemiyorum bu bebeği. Daha küçük onuda biliyorum
  26 Oca 18:21 - Jinekolog Operatör Doktor: Geldiğinizde bakarız
  26 Oca 18:22 - Kürtaj Bakırköy: Tamam doktor bey.
  30 Oca 18:06 - Kürtaj Bakırköy: Ben ayin 4 une randevu istiyorum doktor bey boş yeriniz varmı.
  30 Oca 18:07 - Jinekolog Operatör Doktor: 4 şubat 14.30 da yer var
  30 Oca 18:08 - Kürtaj Bakırköy: Sabah saatine yokmu
  30 Oca 18:08 - Jinekolog Operatör Doktor: 11.30 var?
  30 Oca 18:10 - Kürtaj Bakırköy: Tamam o saate olsun.
  30 Oca 18:11 - Jinekolog Operatör Doktor: Ne işlem yapılacak
  30 Oca 18:11 - Kürtaj Bakırköy: Kürtaj. Geçen ay oldu rengli kaç hafta olduğu bilmiyorum
  30 Oca 18:12 - Kürtaj Bakırköy: çarşamba istiyorum kesinlikle.
  30 Oca 18:12 - Jinekolog Operatör Doktor: Kürtaj ok .. isim ?
  30 Oca 18:13 - Kürtaj Bakırköy: bide ben narkoz istemiyorm. Belden aşağı olursa sevinirim.
  30 Oca 18:13 - Jinekolog Operatör Doktor: Zaten öyle yapıyoruz
  30 Oca 18:14 - Kürtaj Bakırköy: Bazı yerlerde tamamen uyutuluyomus. O yüzden söyledim.
  30 Oca 18:15 - Jinekolog Operatör Doktor: Vakum teknolojisinde lokal anestezi yaparız
  30 Oca 18:16 - Kürtaj Bakırköy: Anladım. Bende saglikciyim ama suan çalıştıgim hastanede tamamen uyutuluyo.
  30 Oca 18:16 - Kürtaj Bakırköy: Sizi gördüm baya bi iyimissinz işinizde güvendim.
  30 Oca 19:23 - Jinekolog Operatör Doktor: Teşekkürler
  3 Şub 16:57 - Kürtaj Bakırköy: Doktor bey bişey sorucam size.
  3 Şub 23:55 - Jinekolog Operatör Doktor: Sorun değil
  12 Şub 00:40 - Kürtaj Bakırköy: Doktor bey bana adresinizi yazabilirmisinz kurtaj muhaneye gelicem.cuma gunu
  12 Şub 00:41 - Kürtaj Bakırköy: Cumarteside olablr
  12 Şub 00:41 - Kürtaj Bakırköy: Tabi musaitseniz.
  12 Şub 00:42 - Kürtaj Bakırköy: Veya cuma olsun ya benim hastalarm olucak cuma musaitm anc
  12 Şub 07:16 - Jinekolog Operatör Doktor: Cuma 16.30 ?
  12 Şub 12:12 - Kürtaj Bakırköy: Daha erken yokmu
  12 Şub 12:43 - Kürtaj Bakırköy: Neyse 4 bucuga yazin.
  12 Şub 12:51 - Jinekolog Operatör Doktor: Ok
  12 Şub 12:51 - Jinekolog Operatör Doktor: İsim ne yazalım
  12 Şub 12:52 - Kürtaj Bakırköy: ... ismini kullniyorum ama kimligimde ... yaziyo siknti olmazsa ... yazabilrsnz.
  12 Şub 12:52 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  12 Şub 12:53 - Kürtaj Bakırköy: Ben kan testi yaptrmamstm. Gebelik testi yaptim 1 dakika icinde 2 cizgi cikti. 2 kere yaptm testi ama bi tanesi silik cikti
  12 Şub 12:53 - Jinekolog Operatör Doktor: Gebelik var
  12 Şub 12:53 - Kürtaj Bakırköy:
  12 Şub 12:54 - Kürtaj Bakırköy: gunumde gecti cunku baya
  12 Şub 12:54 - Kürtaj Bakırköy: Tamam o zaman yarin gorusmek uzere tesekkur ederim.
  12 Şub 13:03 - Kürtaj Bakırköy: Kredi karti geciyomuydu bu arada
  12 Şub 13:03 - Kürtaj Bakırköy: Sormayi unuttm
  12 Şub 13:15 - Jinekolog Operatör Doktor: Evet
  12 Şub 13:16 - Kürtaj Bakırköy: Tamam.

  YanıtlaSil
 9. Ertesi Gün Hapı: Hocam merhaba
  3 01 2016, 13:42 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  3 01 2016, 13:42 - Ertesi Gün Hapı: Hocam kız arkadaşımlar korunmasız ilişki yaşadık ardından ertesi gün hapı aldık fakat adet olmaaı gerekirken olmadı üstünden 1 hafta geçti
  3 01 2016, 13:43 - Ertesi Gün Hapı: Çok tedirginiz henüz test yapmadık
  3 01 2016, 13:43 - Ertesi Gün Hapı: Muayenehaneye gelsek orda netleştirip aldırma şansımız var mı
  3 01 2016, 13:59 - Ertesi Gün Hapı: Bir de fiyat öğrenebilir miyim
  3 01 2016, 17:43 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi

  YanıtlaSil
 10. Merhaba
  27 02 2016, 21:48 - .: Ben sizinle İstanbul'da kürtaj fiyatlarıyla ilgili ilgili bırsey gorusmek ıstıyordum benım kız arkadaşım hamıle ve kürtaj yaptırmak ıstıyoruz fakat kurtaj konusunda bilinçli değiliz kürtaj olduktan sonra kız arkadaşim ileride tekrar hamile olabılıcek mi bır defa kürtaj olduktan sonra tekrar çocuğu olucak mı?
  27 02 2016, 21:51 - Jin op dr turgay karakaya: Olur tabiki
  27 02 2016, 21:51 - .: Kürtajın anneye ne gıbı bır sakıncaları var?
  27 02 2016, 23:40 - Jin op dr turgay karakaya: Sakıncası yok vakumla alıyoruz
  27 02 2016, 23:42 - .: Bız aldırmak ıstıyoruz ucretı ne kadar henuz hamıle olalı bır ay oldu sanırım

  YanıtlaSil
 11. Merhaba benim yarın 5 te randevum var ama İstanbul'da kürtaj fiyatları sormuştum hani?
  24 03 2016, 21:03 - .: Yerinizi tam olarak bilmiyorum
  24 03 2016, 21:04 - .: Semt olarak Bakırköy'de Dmi
  24 03 2016, 21:04 - .: Bakırköy marinadan Nasıl gelebiliriz tarif edebilir misiniz
  24 03 2016, 21:05 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kaymakamlığa yürüyün iskeleden
  24 03 2016, 21:06 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Az yukarısında starbucks ın sol yanındayız
  24 03 2016, 21:06 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsim neydi
  24 03 2016, 22:15 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok

  YanıtlaSil
 12. İyi günler İstanbulda kürtaj fiyatları kaçadır?
  Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  5 06 2016, 22:49 - .: Ben size bişey soracaktım
  5 06 2016, 22:50 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  5 06 2016, 22:50 - .: Benim kız arkadaşım hamilede
  5 06 2016, 22:50 - .: Kürtaj yaptırmayı düşünüyoruz
  5 06 2016, 22:50 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  5 06 2016, 22:51 - .: Fiyatlarını öğrenmek için internette dolaşırken sizin numaranızı buldum
  5 06 2016, 22:51 - .: Veya hap öneriyor musunuz
  5 06 2016, 22:53 - Jin op dr turgay karakaya: Hayır
  5 06 2016, 22:53 - .: Pekii saolun
  5 06 2016, 22:54 - .: 8 hafta oldu 800tl oluyor deme
  5 06 2016, 23:16 - Jin op dr turgay karakaya: Evet

  YanıtlaSil
 13. Tahmini 6 7 haftalik hamileyim kurtaj icin gelicegim cuma c tesi acikmisiniz
  5 07 2016, 18:35 - .: Sizden donus bekliyorum acikcasi arastirdim.sizden baskasina guvenemedim
  5 07 2016, 18:36 - .: En azindan bana ucret ve ne zaman musaitsiniz yazarsaniz sizi beklerim
  5 07 2016, 18:51 - Jin op dr turgay karakaya: 11 7 ptesi en erken
  5 07 2016, 18:52 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.labioplastifiyatlari.com/p/kzlk-zar-dikimi-kurtaj-vajina-daraltma.html?m=1
  5 07 2016, 18:53 - .: C tesi kapalimisiniz
  5 07 2016, 18:53 - .: Eş imzasi istiyomusunuz
  5 07 2016, 18:54 - Jin op dr turgay karakaya: İstiyoruz
  5 07 2016, 18:54 - Jin op dr turgay karakaya: Gelemiyorsa kağıt

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatı 2018 istanbul

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj Fiyatları