Kürtaj Ücretleri

kürtaj ücretleri
Güncel kürtaj ücretleri 19 Haziran 2014 te son bilgilere göre İstanbul'da birçok kürtaj merkezi muayenehanede ... liradan başlayıp hamillelik haftanızın ulaştığı noktaya bakılarak değişiyor , mesela yeni başlayan bir gebeliğiniz varsa yani 4 haftalıksanız ... lira kürtaj masrafı ile gebelik sonlandırabilirsiniz , yada karrasız kaldınız hamilelik biraz daha ilerledi diyelim 5 haftalık bir gebelikse ... lira , 6 haftası ... derken hafta arttıkça kürtaj fiyatlarıda senkron bir şekilde artacaktır, gerçi önceden çocuk aldırmış birçok bayan bunları harfiyen bilir , tereciye tere satılmaz , ama ilk defa bebek aldıracak heyecanlı hastalarımızın birçok ayrıntıya ihtiyacı var . Dünya kupası 2014 te Şili - Avusturya maçının 3-1 sonuçlanması kürtaj telaşına düşmüş bayanların gündeminde bile değilken , gebeliğe ortak olan delikanlıların takibindedir sanıyorum. Kürtaj ücretleri nekadardır , vakum küretaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası hamile kalabilirmiyim , lokal anestezi ilemi çocuk aldırsam yoksa genel anestezide gerekebilir mi , kürtaj yapan yerler nereleridir giib birçok soru geliyor , gebelik sonlandırma konusunda karraınıız verdiyseniz iyi bir jinekolog bulup en kısa zamanda halletmekta fayda var zira , gebelik büyüdükçe hem kürtaj daha güç bir hale gelir , hemde kürtaj yasası 2014 e göre 10 haftadan daha sonra çocuk aldırmanız mümkün olmaz , hatta getirilen cezai kanun maddelerinden dolayı artık 10 haftayı 1 gün bile geçse hiçbir jinekolog sizi kürtaj etmez, terazi var tartı var , her şeyin bir vakti var ona göre. Bu arada acaba ben hangi kadın doğumcuya gitsem , hangisi daha iyidir diye kafanız karışık ise google abinize sorabilirsiniz , yazın google'a " en iyi kürtaj doktoru " diye ve sonuçlara bakın , ... ilk sayfada göreceksiniz :) nerdeyse 31 yıldır vakum küretaj yapıyoruz . Kürtaj hakkında soracklarınızda vardır mutlaka , bizi gece gündüz demeden arayabilirsiniz 0212 227 5519 sabit Turktelekom hattımız ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli açıktır. Gerçi telefonları kıdemli asistanım Esra hanım açıyor , kendisi kürtaj konusunda geniş bilgi sahibi olduğu için sizi aydınlatacak ve rahatlatacaktır merak etmeyin. Ben tüm gün hastalarımla ilgileniyorum , ama acil bir durum varsa bağlattırın bana . Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya bildiriyor.

Kürtaj ücretleri hakkında yorum yaz , soru sor , yorumları oku ( İsimsiz yorum yazmak isteyenler " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçsin )

Kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatları İstanbul'da ve Ankara'da 2014 yılında ezici bir çoğunlukla gebelik haftasına bakılarak hesaplanıyor , 4 haftalık gebelikler genelde ... liaraya sonlandırılıyor , 5 hafta ise ... tl , 6 hafta ise ... lira şeklinde yukarı doğru çıkıyor , ama ilk basamak olan hamilelik haftasında inanın çok yanlış hesaplayanlar var, genelde birçok kişi cinsel ilişkiye girdikleri günden itibaren saymaya başlıyorlar , ama aslında son adet tarihinden itibaren gebelik hazırlıkları başladığından hamilelik haftası hesaplamalarıda yine son adet tarihine bakılarak yapılıyor. Size daha pratik birşey söyleyeyim adetinizin geciktiği ilk gün yaklaşık 4 haftalık gebesinizdir , yani ben 1 haftalık gebeyim , ben 2 haftalık gebeyim yada 3 haftalık gebelik gibi bir durum pratik hayatta mümkün olmuyor.

İstanbul Avrupa Yakasında 14 Haziran 2014 güncellemeleri ile birçok kürtaj merkezi muayenehanede  uygulanmakta olan kürtaj fiyat listesi aşağıdaki gibidir ( kürtaj ücretleri jinekologdan jinekoloğa değişebilir )

1- Vakumla küretaj + lokal anestezili kürtaj fiyatı 4 haftalık gebelik.. lira
2- Vakumla küretaj  + lokal anestezili kürtaj fiyatı 5 haftalık hamilelik ... lira
3- Vakumla küretaj  + lokal anestezili kürtaj fiyatı 6 haftalık gebelik ... lira
4- Plan dışı gebelikler birçok kürtaj merkezi muayenehanede genelde vakumlu kürtajla yapılır
5- Genel anestezi yani tamamen uyutularak kürtaj olmak isteyenler kürtaj merkezlerinde değilde anlaşmalı özel hastanede kürtaj edilir ve yaklaşık ... tl kadar fark ücreti hastane tarafınca tahsil edilir

Kürtaj videosu

Gebelik sonlandırma konusunda en givenli yol olan vakum küretajı videoya çekip youtube.com gibi video paylaşım sitelerine yüklemek ve kürtaj videosu olarak yayına koymak tıbbi etiğe son derece aykırıdır , kaldıki kadın hastalıkları mesleğinde en önemli konulardan biri olan mastaların gizliliği konusuda ağır bir şekilde ihlal edilmiş olur . Hiçbir bayan kürtaj olurken videoya çekilip kürtaj görüntülerinin binlerce insan tarafınca izlenmesini istemez. İşte bu yüzden bizim sitelerimizde kürtaj videosu bulamazsınız. Ama zaten kürtaj nasıl yapılır gibi birçok bilgiyi jinekoloji tekniği olarak anlatıyoruz.

Kürtaj sonrası

2014 yılında ve sanıyorum 6 ay sonra girecek olan 2015 yılındada kürtaj fiyatlarından sonra en fazla merak edilen çocuk aldırma konusu kürtaj sonrası durumlar olacaktır. Hemen kısa ve akılda kalan bilgiler verelim , bilirsiniz sağlık varlıktan yeğdir. Kürtaj sonrası kanama ve ağrı pek olmaz , özelliklede vakum kürtaj sonrası hasta konforu çok iyidir . Kürtaj sonrası cinsel ilişkiye ne zaman girilir diye merak edenlerede 10 gün sonra cinsellik serbest olacak cevabını verebiliriz. Yine çok sorulan kürtajdan kaç gün sonra adet göremeye başlarım sorusunada 45 gün cevabını verelim. Kürtaj sonrası hamilelik durumuna gelince , acaba kürtajdan sonra tekrar gebe kalabilirmiyim , çocuk aldıranların çocuğu oluyormu ? gibi sorularınız varsa içiniz rahat etsin , siz hurafelere kulak asmayın , otuziki dişten çıkan , otuziki mahalleye yayılır denir, vakum kürtajda rahim içi kazıma yapılmaz , hatta rahim içine herhangi bir tıbbi cihazda sokulmaz , nerdeyse el değmeden gerçekleşen bir operasyondur.

1- Kürtaj sonrası gebelik , normalde gebe kalma ihtimaliniz neyse kürtaj sorasıda aynı oranda kürtaj sonrası hamile kalma ihtimaliniz vardır.
2- Kürtaj sonrası kanama ve ağrı , vakum kürtajda rahim içi müdahale olmadığı için kürtajdan sonra kanama ve ağrı şikayetide pek olmaz.
3- Kürtaj sonrası banyo , 10 gün kadar banyonuzu ayakta duş olarak yapın.
4- Kürtaj sonrası deniz , havuz , nehir , göl , gibi sulara 10 gün girmeyin
5- Kürtaj sonrası cinsel ilişki , yaklaşık 10 gün kadar cinsellik yasaktır.
6- Kürtaj sonrası ilk adet , ortalama 45 gün sonra olur , merak etmeyin.

Kürtaj ücretleri hakkında yorum yaz , soru sor , yorumları oku ( İsimsiz yorum yazmak isteyenler " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçsin )

Kürtaj nasıl yapılır ?

Kürtaj yani tıbbi adıyla küretaj nasıl yapılır ? , kürtaj çeşitleri nelerdir ? gibi sorularınızıda buarada yanıtlayalım. Ama kürtaj videosu izlemek isteyenlere bu siteden video izletemeyeceğiz , etik olarak yanlış olduğunu üst paragraflarda zikretmiştik, ilmiyel amel etmeyen hoca , bülbül gibi ötse de kargayla bir tut derler , o yüzen biz işi jinekoloji tekniğine göre anlatalım , Medcezir sezon finali izlemekten daha önemli olduğu kanaatındaysanız liste halindeki vakum kürtaj tekniğimizi okuyun ;

1- Jinekolojik muayene ve ultrasonla gebelik haftasının net olarak tespiti
2- Rahim girişinin lokal anestezi ile uyuşturulması
3- Collum uterinin hegar bujisi ile dilatasyonu
4- karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi
5- Vakup cihazının karman kanülünü dış ucuna takılması
6- Negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı alınması
7- Kürtaj sonrası tekrar ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığından emin olunması

Kürtaj sonrası hamilelik 

2014 yılında İstanbul ve Ankarada henüz daha kürtaj omamış bayanların en fazla endişe ettikleri konu kürtaj sonrası hamilelik durumudur , yani insanlar genellikle çocuk aldırdıktan sonra yeniden gebe kalamayacaklarından endişe ediyorlar , ama bu tarz düşünceler tamamen yersidir , siz endişe etmeyin ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Kürtaj yasası

2014 kürtaj yasası aslında 2013 yılında çıktı ve 2014 yılında güncellendi , sonuç olarak plan dışı gebelikleri sonlandırmalarda 10 haftalık bir üst sınır tanımlanmış ve 11 haftalık , 12 haftalık gibi zamanı geçmiş gebeliklere kürtaj yasağı tanımlanmıştır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Bekarete önem veren bir ülkede yaşıyoruz ve 2014 yılında İstanbul'da en fazla tutulan bekaret tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , hastalara sonuç garantisi verilebilen ve 20 günlük iyileşme periyodundan sonra full orijinal olan ve cinsel ilişkiye girmek için herhangi bir süre kısıtlaması olmayan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ise İstanbul'da yaklaşık .... lira fiyat seviyelerinden başlar ve ..... tl seviyelerine kadar çıkabilir. Kızlık zarı dikimi konusunda en iyi olan jinekoloğu bulmak için googe'a " kızlık zarı diken en iyi jinekolog " yazın , ...en üstlerde göreceksiniz.

Kürtaj ücretleri hakkında yorum yaz , soru sor , yorumları oku ( İsimsiz yorum yazmak isteyenler " Yorumlama biçimi " olarak " Anonim " i seçsin )

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya 
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983 - aşağı yukarı 31 yıllık vakum küretaj ve kızlık zarı dikimi tecrübesi konuşuyor .
İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz çok yoğunuz.

Yorumlar

 1. Merhab. 6 haftalık gebeyim hafif kasık ağrısı var kürtaj için pazar günü yani yarın gelebilirmiyim ? Kürtaj ücreti nedir ?

  YanıtlaSil
 2. merhaba , pazar günleride açığız ve kürtaj ücretleri haftaya göre değişmektedir , güncel fiyat bilgisi için 0532 221 3007 Esra hanımı arayın.

  YanıtlaSil
 3. Doktor bey 6 ay önce kürtaj olmuştum , şimdi hayatıma yeni biri girdi ve çok masum bir ilişkimiz var kızlık zarı diktirmek istiyorum , lütfüye z. Olarak face ten ekliyim size kızlık zarı dikimi flep ile garantisi varmıdır , birde öğrenciyim ben son kaça dikersiniz ?

  YanıtlaSil
 4. selam , kızlık zarı dikimi flep yönteminde garanti vardır ve ayrıntılar için http://kizlikzarionarim.blogspot.com web adresimizi inceleyin. Bilgi içinde 0532 221 3007

  YanıtlaSil
 5. Kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar çocuk aldırabilirsiniz , daha ileri gebelikleri için yani 11 haftalık , 12 haftalık gibi durumlarda kürtaj yasağı söz konusudur

  YanıtlaSil
 6. Merhaba hamile oldugumdan supheleniyorum,Beta hcg testi yaptirmam gerektigini biliyorum fakat butun islemler saglik kaydimda gorunecek diye endiseleniyorum(doktor akrabam cok fazla). Testin kayitlara glrunmeden yapilma imkani var mi? Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. SGK anlaşmalı bir hastane veya tıp merkezinde yaptırısanız kayıtlara geçer mecburen , ama özel muayenehanede yaptığımız için kayıtlara geçmez. konu hakkında asistanımdan randevu alabilirsiniz 0212 227 5519 - 0532 221 3007 Esra hanım

   Sil
 7. Vakum Kürtaj: Günaydın doktor bey bir sorum olacak musait değilim arayamıyorum kusura bakmayın musaitmisiniz acaba?
  14 Şub 07:48 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  14 Şub 07:49 - Vakum Kürtaj: Bir arkadaşım ile ilişkiye girdim korundum fakat arkadaşım miğde bulantısı olduğunu söyledi test aldı ve 1 çizgi çıktı diğeride silik çıktı fakat ben korundum ve kondom patlamadı eminim buna
  14 Şub 07:49 - Vakum Kürtaj: Başkasıylada olmadığını söyledi
  14 Şub 07:50 - Jinekolog Operatör Doktor: Silikse gebedir büyk igtimal
  14 Şub 07:50 - Vakum Kürtaj: Kürtaj için gelebilirmiyiz yardımcı olurmusunuz
  14 Şub 07:50 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  14 Şub 07:50 - Vakum Kürtaj: Peki bir zararı va varmıdır
  14 Şub 07:51 - Vakum Kürtaj: Yazınızda 10 dakika olduğunu gördüm sonrasında sorun yaşanmıyor değilmi
  14 Şub 07:51 - Jinekolog Operatör Doktor: Vakumla alıyoruz , kesme dikme delme hiçbir müdahale yok
  14 Şub 07:51 - Jinekolog Operatör Doktor: Zararı olmaz
  14 Şub 07:51 - Vakum Kürtaj: Peki fiyatı ne kadardır doktor bey
  14 Şub 07:53 - Vakum Kürtaj: Peki gelirken bir evrak vs gerekiyormu
  14 Şub 07:53 - Vakum Kürtaj: Çok teşekkür ederim bu arada
  14 Şub 07:54 - Jinekolog Operatör Doktor: Reşit olmak yeter
  14 Şub 07:54 - Vakum Kürtaj: 18 inden gün aldı sorun olurmu?
  14 Şub 07:54 - Jinekolog Operatör Doktor: 18 reşittir
  14 Şub 07:55 - Vakum Kürtaj: Sorun olmaz herhalde?
  14 Şub 07:55 - Vakum Kürtaj: Yardımcı olun lütfen
  14 Şub 07:55 - Jinekolog Operatör Doktor: Gün bellimi ona göre saat verelim
  14 Şub 07:56 - Vakum Kürtaj: Bu gün belli olacak sizi arayacağım
  14 Şub 07:56 - Vakum Kürtaj: Çok çok teşekkür ederim
  14 Şub 07:57 - Jinekolog Operatör Doktor: R e

  YanıtlaSil
 8. Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Merhaba
  31 12 2015, 10:45 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Gecici kizlik dikimi fiyati nedir
  31 12 2015, 10:54 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: ... lira olamaz mi oglenciyim 18 yasindayım yapay kizlik zari kullanmak istemiyorum ikisinin arasin da kaldım
  31 12 2015, 11:36 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yapay zar şaka amaçlıdır
  31 12 2015, 11:37 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Hangi gün gelmeyi planlıyordunuz
  31 12 2015, 11:57 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Haftaya gelicektim
  31 12 2015, 11:57 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Su an hastayım
  31 12 2015, 11:57 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Acıkcasi fiyati fazla geldi eger fiyatta hemfikir olursak dusunuyorum yapay zar kullanma taraftari degilim ben de pek.
  31 12 2015, 12:02 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Haftaya cumaya kadar gelirseniz yapalım sonrasında mümkün değil
  31 12 2015, 12:03 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Mumkun degil derken
  31 12 2015, 12:04 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Fiyat açısından
  31 12 2015, 12:04 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Anladım
  31 12 2015, 12:47 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Peki dikimden sonra iliskiye girdigin de kan gelir mi
  31 12 2015, 12:48 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabiki gelir.. yoksa neden dikelim
  31 12 2015, 12:54 - Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Ne kadar suruyor dikimi
  31 12 2015, 13:22 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 20 dak

  YanıtlaSil
 9. Merhaba kürtaj ücretleri konusunda bişey sorucaktım
  26 02 2016, 18:13 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  26 02 2016, 18:14 - .: Kürtaj için evlilik sorun değil dimi
  26 02 2016, 18:14 - .: Size gelmeyi düşünüyorum da
  26 02 2016, 18:14 - Jin op dr turgay karakaya: Resmi nikahlımısınız
  26 02 2016, 18:15 - .: Hayır değilim
  26 02 2016, 18:15 - Jin op dr turgay karakaya: Tamam sorun yok ozaman
  . Yaş?
  26 02 2016, 18:15 - .: 19
  26 02 2016, 18:15 - Jin op dr turgay karakaya: Oda uygun
  26 02 2016, 18:16 - Jin op dr turgay karakaya: Adet kaç gün gecikti
  26 02 2016, 18:17 - .: 14 gün falan
  26 02 2016, 18:17 - .: Test yaptım pızitif
  26 02 2016, 18:17 - .: Pozitif
  26 02 2016, 18:17 - Jin op dr turgay karakaya: 6 haftalık demekki
  26 02 2016, 18:18 - Jin op dr turgay karakaya: Hangi güne randevu yazalım
  26 02 2016, 18:18 - .: Yeriniz tam olarak nerde
  26 02 2016, 18:18 - .: Yarın müsaitseniz olur bide kürtaj ücreti ne kdar oluyor
  26 02 2016, 18:18 - Jin op dr turgay karakaya: Yarın olur
  26 02 2016, 18:19 - Jin op dr turgay karakaya: Listenin sonunda adres ve konum var :

  YanıtlaSil
 10. İyi aksamlar efemdim kurtaj ücretleri icin bilgi almak istemistim
  27 03 2016, 18:44 - .: Adet donemine gore 4 hafta 5 gun gorunuyor
  27 03 2016, 18:56 - .: Korunma hapida kullandigim halde boyle birseyle karsikarsiya kaldim
  27 03 2016, 19:04 - Jin op dr turgay karakaya: Oluyor
  27 03 2016, 19:05 - .: Suan 5haftalik
  27 03 2016, 19:06 - .: Nasil ulasanilirim
  27 03 2016, 19:06 - .: Ailemden habersiz
  27 03 2016, 19:06 - Jin op dr turgay karakaya: Burdan veya telefonlar randevu yazalım.. listede adres ve konum var
  27 03 2016, 19:06 - Jin op dr turgay karakaya: Yaş?
  27 03 2016, 19:06 - .: 30
  27 03 2016, 19:07 - .: Yas
  27 03 2016, 19:08 - Jin op dr turgay karakaya: Uygun
  27 03 2016, 19:08 - Jin op dr turgay karakaya: Hangi güne yazalım
  27 03 2016, 19:09 - .: Bu verdigim tarih internet uzerinden baktigim hafta olarak
  27 03 2016, 19:10 - .: Dogru cikabilirmi
  27 03 2016, 19:11 - .: İnterner uzerindende
  27 03 2016, 19:11 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  28 03 2016, 08:52 - .: Gunadinlar turgay bey cocugu ilac yontemiyle dusurme orani ne kadar yuksek efendim
  28 03 2016, 08:54 - Jin op dr turgay karakaya: Yasaklandı.. kürtaj yapıyoruz
  28 03 2016, 11:16 - .: Turgay bey randuvu nasil alabilirim ne zamana
  28 03 2016, 11:17 - .: Alabilirim
  28 03 2016, 11:17 - .: Efendim
  28 03 2016, 11:28 - Jin op dr turgay karakaya: Bugün?
  28 03 2016, 11:29 - .: Kacta turgay bet
  28 03 2016, 11:29 - .: Bey
  28 03 2016, 11:37 - Jin op dr turgay karakaya: 16.30?
  28 03 2016, 11:43 - .: Tamam tesekkur ederim
  28 03 2016, 12:18 - Jin op dr turgay karakaya: İsim ne yazalım bugüne
  28 03 2016, 12:21 - .: P.. yanliz turgay bey belli olamasi gerek.
  28 03 2016, 13:03 - Jin op dr turgay karakaya: Merak etmeyin
  28 03 2016, 13:03 - Jin op dr turgay karakaya: Yazdım
  28 03 2016, 14:48 - .: Sayin turgay bey adres bu mesajdaki adresmi efendim

  YanıtlaSil
 11. Turgay bey merhaba kürtaj ücretleri için musait miydiniz ?
  2 06 2016, 12:39 - Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Daha fazla bilgi için dokunun.
  Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  2 06 2016, 12:51 - .: Turgay bey, gectigimiz haftalar boyunca kiz arkadasimla korunmasiz iliskiye girdik ancak herhangi bir iceriye bosalma durumu olmadi. Kiz arkadasim duzenlinl olarak her ayin 19-18 civari olarak adet gordugunu belirrti ancak suan halen adet gormedi. Dun erken gebelik testi yaptim eczaneden alarak ? Sonuc negatif cikti ancak uzman olarak sizin gorusunuz nedir ?
  2 06 2016, 12:51 - .: Musait iseniz cevaplayabilir misiniz ?
  2 06 2016, 12:52 - Jin op dr turgay karakaya: www.hamileliktest.com
  2 06 2016, 12:52 - .: ( disariya bosalma durumu mevcut..)
  2 06 2016, 12:52 - .: 1 haftadir arastiriyorum durumh bhcg testi yaptirmadan once uzman tavsiyesk verebilirseniz biraz daha rahatlatabilirsiniz belki bizleri
  2 06 2016, 12:53 - Jin op dr turgay karakaya: Okuyun

  YanıtlaSil
 12. Iyi gunler bi sorum olacaktı ben 7 aylık hamileyim evli değilim aldırmak istiyorum vakat yasak diyolar napmam gerekiyo ailem duyarsa kötü olur
  7 07 2016, 17:13 - Jin op dr turgay karakaya: 7 aymı haftamı
  7 07 2016, 17:34 - .: Pardon 7 haftalık
  7 07 2016, 17:36 - .: Aldırcam yasak diyolar
  7 07 2016, 17:36 - .: Doktor bey
  7 07 2016, 17:38 - .: Maddi durumum yok düşük yapmak için haplar içiyorum soğan kabuğu
  7 07 2016, 17:38 - .: Falan
  7 07 2016, 17:39 - .: Ise yarar mı
  7 07 2016, 18:03 - Jin op dr turgay karakaya: Yaramaz
  7 07 2016, 18:13 - .: Kürtaj olurmu
  7 07 2016, 18:13 - .: Yasak mı
  7 07 2016, 18:14 - .: Rahatsız ediyorum kusura bakmayın
  7 07 2016, 18:14 - Jin op dr turgay karakaya: Değil
  7 07 2016, 18:15 - Jin op dr turgay karakaya: Parson
  7 07 2016, 18:15 - .: Teşekkür ederim kürtaj ücreti nedir ?
  7 07 2016, 18:15 - Jin op dr turgay karakaya: www.kurtajkanunu.com

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatı 2018 istanbul

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj Fiyatları