Kürtaj Ücretleri

kürtaj
Büyük şehirlerde kürtaj fiyatları 2014 yılı nisan ayı sonu ve mayıs ayı başında İstanbul'da ve Ankara'da gebelik haftasına göre söyleniyor ama genellikle ...TL den başlıyor , 2014 dahil son 10 yılda kürtaj fiyatları en fazla merak edilen kadın doğum konusu olmaya devam ediyor , ne zaman kürtaj merkezi muayenehane telefonu çalsa mutlaka ya kürtaj fiyatları kaç liradır , yada kızlık zarı dikimi fiyatı soruluyor , tabii kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtajı lokal anestezi ilemi yoksa genel anestezi ile mi yaptırmak iyidir , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırabiliriz , kürtaj sonrası yine çocuk yapabilirmiyim , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi garantilimidir gibi sorularda gelmiyor değil . Sizinde aklınızda sorular var eminim , bizi gece gündüz arayabilirsiniz , 0212 227 5519 Turktelekom sabit muayenehane hattımız , 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli açıktır , haftasonu hatta pazar günü bile muayenehanemiz açıktır , telefonlara genelde kıdemli asistanım Esra hanım bakıyor , ben malumunuz hasta başında oluyorum , telefona fazla vaktim olmuyor , ama çok önemliyse bana bağlatın telefonu görüşelim yinede. Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya yazıyor.

Kürtaj fiyatları

Büyük şehirlerde yani İstanbul , Ankara , İzmir gibi metropollerde sadece şehir içinden değil ülkenin diğer illerinden hatta yurtduşından bile birçok hasta geliyor , kürtaj ve kızlık zarı diktirme fiyatları diğer ilkelere göre bizim memlekette çok daha ucuz olduğu için yabancılarında tercihi Türkiye olabiliyor , zaten gurbetçi Türkler tabir ettiğimiz Almanya başta birçok Avrupa ülkesinde yaşayan soydaşlarımız kürtaj olmak veya flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirmek için banko İstanbul'u tercih ediyorlar , uçak masraflarını bile koysak yurtdışındaki kürtaj fiyatlarının yarısını bile bulmuyor masrafımız diyorlar. İstanbul'da kürtaj fiyatlarının hamilelik haftasına göre hesaplandığını yazımınız girişinde zikretmiştik, isterseniz konuyu biraz daha genişletelim , adet gününüz beklediğiniz gün olmadı , gecikti ve hala regl olmadınız , gittiniz eczaneden bir gebelik testi yaptırdınız ve pozitif çıktı , yani çift çizgi görünüyor , çizgilerden biri silik gibi olsa bile yinede gebe olduğunuzu gösterir , adet gecikmesinin ilk günlerinde pozitif çıkan hamilelik testleri aslında sizin en az 4 haftalık gebe olduğunuzu işaret eder , hamilelik süresi hesaplanıtlen hep hata yapılır , birçok hastamız cinsel ilişkiden itibaren saymaya başlarlar ve ortalama 2 hafta eksik çıkar hesapları , sizin yapmanız gereken doğru hesaplama metoduna göre son adet tarihinizden itibaren hesaplamanızdır. Bu neden önemli , yanlış hesaplamalarla 10 haftayı geçerseniz hiç bir kürtaj merkezi muayenehanede bebek aldıramazsınız ve o çocuğu doğurmak zorunda kalırsınız , o yüzden daha gebe kalmadan bile adet günlerinizi çok sıkı bir şekilde takip etmenizi tavsiye ederim.
Kürtaj fiyatlarınında gebelik haftasına göre değişimi 4 haftalık bir gebeliğiniz varsa ... tl , 5 haftalıksa ... lira , 6 haftalıksa ... lira , 7 haftalıksa... tl şeklinde bir merdiven masamağı gibi artan çocuk aldırma maliyetleri karçınıza çıkacaktır. Genelde kürtaj öncesi yapılan jinekolojik muayene ve ultrason için ayrıca bir ücret istemezler , ama siz tedbir olsun diye yinede kürtaj randevusu alırken sorun , herşey dahilmidir deyin.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

En garantili ve sağlıklı bebek aldırma metodu vakumlu kürtaj dır , eski yöntemlerde olduğu gibi rahim içi kazınmaz , kürete edilmez , negatif basınçla adeta dışarı emilir , tekniğindende bahsedelim isterseniz , kürtaj nasıl yapılır video izlemenizi tavsiye etmiyorum , zaten kürtaj videolarının internette yayınlanmasınada tıbbi etik açısından karşıyım. Vakum kürtaj tekniğimize göre jinekolojik muayene ve ultrasondan hemen sonra hastanın rahim girişi lokal anestezikle uyuşturulur , ve hegar bujileriyle rahim kanalı dilate edilir , karmen kanülü rahim kanalına yerleştirilir , vakum aparatı karmen kanülü dış ucuna takılır ve negatif basınç oluşturularak gebelik kesesi dışarı alınır , kürtaj sonrası mutlaka tekrar ultrason yapılır ve rahim içinde herhangi bir parça kalmışmı emin olunur. Kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakika sürer ve işlem bitince masadan kalkıp yürüyerek gidebilirsiniz , istirahat gerektirmez , kanama ve ağrıu şikayeti olmaz , hatta çalışıyorsanız aynı gün işinize devam edebilirsiniz, sıkıntı yok.

Kürtaj sonrası

Bebek aldırdıktan sonra cinsel ilişki için çok aceleci olmayın 10 gün kadar cinsel tatil yapın , kürtaj sonrası kanama ve ağrı şikayetiniz pek olmaz , tekrar adet görmeyede yaklaşık 40 gün sonra başlayacaksınız , kürtaj sonrası banyonuzu ayakta yapın , denize havuza 10 gün kadar girmeyin. Kürtajdan sonra hamila ekalabilirmiyim , tekrar çocuğum olur mu ? diye sorduğunuzu duyar gibiyim , hiç merak etmeyin her an yine gebe kalabilirsiniz , kürtaj sizin üreme yeteneğiniiz azaltmaz.

Kürtaj yasası 2014

Kürtaj kanunu 2013 yılında düzenlenip 2014 yılında güncellenmiştir , buna göre istenmeyen gebeliklerin isteğe bağlı sonlandırılmasında üst sınır 10 haftadır , 10 haftalık gebelikten daha ileri hamilleikler için kürtaj yasağı tanımlanmıştır. Yani 11 haftalık , 12 haftalık , 13 haftalık veya daha ileri gebeliklerde kürtaj yaptırmazsınız .

Kızlık zarı dikimi

İstanbul'un bilinen semtlerinde ve Ankara merkezde 2014 Nisan sonu itibarıyle bekaret tamiri yükselen bir trend içindedir , artık birçok bayan bir ilişkiyi bitirdikten sonra yeni ilişkilere başlarken eskinin izlerini silmek istiyor ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktiriyorlar , en garantili ve doğal bekaret diktirme metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , 25 dakikalık lokal anestezi ile yapılan acısız ağrısız bir müdahalale olup işlem bitince yürüyüp normal hayatınıza geri dönebilirsiniz , dikim sonrası kanama ağrı gibi konfor bozucu yan etkiler olmaz , dikişler 20 günde tamamaen iyileşir ve dikiş izi kalmaz , ayrıca ameliyat iplikleri kendiliğinden eridiği için ayrıca dikiş aldırtma ihtiyacı yoktur.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2014 yılında İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi ücreti yaklaşık .... tl fiyat seviyelerinden başlar. Genelde yaza doğru kızlık zarı dikimi fiyatları hafifçe artabilir , ayrıca bazı .... çok yüksek fiyatlar isteyebilirler , genelde ... kızlık zarı diken kadın doğumcular .. psikolojisle haraket ettiklerini düşünüyorum ama böylesine hassas ve sanatsal yaklaşım gerektiren bir müdahalede tecrübe ve yüksek vaka sayısı altın kadar değerlidir. O yüzden siz siz olun hasta sayısı yüksek ve dikim tecrübesi geniş ... tercih edin , mesela google'a kızlık zarı diken en iyi doktor yazın ve kimler çıkıyorsa onlarla görüşün :)

Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983 ( 30 yıllık kürtaj ve kızlık zarı dikim tecrübesi :)
İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz , randevusuz hasta kabul edemiyoruz , bekleyen hastalar kızıyor :)

Yorumlar

 1. Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Merhaba doktor bey bir sorum olacak müsaitseniz
  21 Oca 15:59 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  21 Oca 15:59 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Ben bugün hamile olduğumu öğrendim
  21 Oca 16:00 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Ve kürtaj olmam gerekiyor
  21 Oca 16:00 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Ve pazartesi işbaşı yapmam gerekiyor
  21 Oca 16:00 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası:
  21 Oca 16:01 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Kaç haftalık olduğunu bilmiyorum
  21 Oca 16:01 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Sizden randevu almam mümkün mü?
  21 Oca 16:09 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  21 Oca 16:09 - Jinekolog Operatör Doktor: Yarın 13.30?
  21 Oca 16:09 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Cuma olurmu yarın saat 16:00 da kartal da iş için mülakatım var
  21 Oca 16:09 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: 😔
  21 Oca 16:10 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Yada pazar açık mı muaynaneniz
  21 Oca 16:11 - Jinekolog Operatör Doktor: Cuma yapalım ozman pazar taşınıyoruz
  21 Oca 16:11 - Jinekolog Operatör Doktor: Cuma 16.00 isim ne yqzalım
  21 Oca 16:12 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Uygundur
  21 Oca 16:12 - Jinekolog Operatör Doktor: Ok yazdım
  21 Oca 16:13 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Teşekkür ederim
  23 Oca 11:35 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Turgay bey merhaba benim bugün saat 16:00daki randevumu haftaya ctesiye erteleyebilirmisiniz
  23 Oca 11:35 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Gebeliğim 5. Haftasında
  23 Oca 11:36 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Birde fiyat öğrenbilirmiyim? Çünkü bugün bütçem yetmeyecek
  23 Oca 11:47 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Çok teşekkür ederim
  23 Oca 12:17 - Jinekolog Operatör Doktor: R e
  14 Şub 11:06 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Günaydın turgay bey ben yola çıktım anadolu yakasından geliyorum 12:30 gibi orda olacağım uygun mudur?
  14 Şub 11:06 - Jinekolog Operatör Doktor: Ok
  14 Şub 11:06 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Teşekkür ederim
  14 Şub 11:07 - Jinekolog Operatör Doktor: R e
  14 Şub 19:53 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Turgay bey iyi akşamlar rahatsiz ediyorum kusura bakmayin
  14 Şub 19:53 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Benim çok kanamam var bu normal mi?
  14 Şub 20:01 - Jinekolog Operatör Doktor: Kaç pet
  14 Şub 20:22 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: 1 saatte 2 ped
  14 Şub 20:22 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Ama taşıyor
  14 Şub 20:26 - Jinekolog Operatör Doktor: Takib edin azalması lazım
  14 Şub 20:33 - Kürtaj Fiyatı Anadolu Yakası: Teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Flep Yöntemi: Mrb ben selin almanyada yaşıyorum ve size bir kaç sorularım olacak mesela almanyada kızlık zarı dikilmiyor burdaki kadın doktorları kurtaramiyo mesela 10 ilişkiye girdikten sonra yinede kızlık zarı eskisi gibi dikilir mi ?
  31 12 2015, 16:29 - Flep Yöntemi: Dikiliyor ama sadece kızlık zarindaki parçaları birlestiriyolar ! Onlar olmayınca o parcalar olumsuz bakıyorlar! !!!
  31 12 2015, 16:30 - Flep Yöntemi: Sizinle telefonda konuşmak isterim lütfen müsait olduğunuzda konuşabilir miyiz
  31 12 2015, 16:33 - Jin op dr turgay karakaya: 27 senedir kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi yapıyorum binlerce vakam oldu. Öncesinde binlerce kez ilişkiyede girseniz kürtajda olsanız hiç farketmiyor
  31 12 2015, 16:34 - Flep Yöntemi: Teşekür ederim içim rahatladı peki eskisi gibi içi daraltiliyor mu?
  31 12 2015, 16:35 - Jin op dr turgay karakaya: İsterseniz tabiki
  31 12 2015, 16:35 - Jin op dr turgay karakaya: Listeden seçin :
  31 12 2015, 16:42 - Flep Yöntemi: Teşekür ederim !!!


  Sizin'le sonra telefondan konuşacağım olurmu ?
  31 12 2015, 17:23 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  31 12 2015, 17:24 - Flep Yöntemi: Peki suan müsait misiniz
  31 12 2015, 17:25 - Jin op dr turgay karakaya: Whatsapp araması yapın
  31 12 2015, 17:25 - Flep Yöntemi: Ewt bi dk

  YanıtlaSil
 3. Turgay bey merhaba pazartesi kürtaj ücretlerini sorduktan sonra size gelip kürtaj oldum ve istemediğim bi cinsel temasta bulundum bi problem olur mu biraz agrım var sadece
  25 02 2016, 21:34 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ağızdan antibiyotik alın
  25 02 2016, 21:35 - .: Verdiğiniz antibiyotik kalmıştı bi tane onu içtim
  25 02 2016, 21:35 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok uygun

  YanıtlaSil
 4. Hocam iyi akşamlar kürtaj ücretleri hakkında ulaştım
  26 03 2016, 19:35 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  26 03 2016, 19:39 - .: Dün size yazmıştımya
  26 03 2016, 19:40 - .: Bügün test yaptımda ama anlaşilmiyoo bi yardımcı olabilirmisiniz rıca etsem
  26 03 2016, 19:40 - .: Böyle çıktı
  26 03 2016, 19:40 - .:
  26 03 2016, 19:41 - .: Bügün 5 gün geciktı
  26 03 2016, 19:58 - Jin op dr turgay karakaya: 2 gün sonra yine
  26 03 2016, 20:04 - .: Yinemi yapıyım?
  29 03 2016, 08:57 - .: Günaydın hocam, lütfen bana yardımcı olurmusunuz adetım bügün 8 gün geciktı sabah test yaptım negatıf tek çızgı çıktı 2 gün öncese yaptım negatıf , ben ne yapmalıyım hocam hamile olsam çıkardı demi? Bu olabilir sizce?
  29 03 2016, 09:06 - Jin op dr turgay karakaya: Ultrasonla inceleyelim durumu

  YanıtlaSil
 5. Merhaba size kürtaj ücretleri mevzuunda birsey soracaktim
  Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  3 06 2016, 20:11 - .: Ben arkadasimla cinsel iliskiye girdim vajinamin üstüne bosaldi ic camasirima batti vajinamin ustune mendille sildim ilac falan kullanmadim dün aksam 5. 30 ta oldu sence hamile kalma riskim varmidir
  3 06 2016, 20:12 - .: 15 subatta safra kese ameliyati olmustum sence hamile kalirmiyim
  3 06 2016, 20:12 - .: Ic camasirimida yikamadim cikarmadim bugune kadar hala giyiyorum icine bulasmismisir sperm 17 yasindayim
  3 06 2016, 20:13 - .: Is camasirima batmisti yikamadim vajinajim hertarfina bisaldi uatunu sildim sadece
  3 06 2016, 20:15 - .: Sirtimdada agri basladi
  3 06 2016, 20:15 - .: Sence hamile kalicakmiyim
  3 06 2016, 20:15 - .: Lutfen birsey soyleyin
  3 06 2016, 20:23 - .: ????
  3 06 2016, 20:23 - .: ????
  3 06 2016, 20:24 - Jin op dr turgay karakaya: Olabilir
  3 06 2016, 20:25 - .: Hamile kalma riskim var yani
  3 06 2016, 20:25 - .: Kac gun icinde olabilir bu gebelik

  YanıtlaSil
 6. Doktor bey merhaba ben kocaelide d.. mesai dışı yazdım sanırım ama soracaklarim bi kac cümleden ibaret müsaitseniz.
  4 07 2016, 13:36 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  4 07 2016, 13:42 - -: Bundan 1 yıl önce sürtünme yoluyla iliskiye girdim erkek arkadasımla olmadi 3 gün boyu sürdü ve her hangi bir kanama olmadi son günün sabahi kalkip lavaboya gittigimde ic camasirimda kan lekesi yoktu idararimla birlikte kan geldi o an icin cok korkmustum ama eve gidince kanamanin devami adet olarak devam etti.
  4 07 2016, 13:42 - -: Sizce neler oldu.
  4 07 2016, 14:08 - Jin op dr turgay karakaya: www.kizlikzarikani.com burda yazdım
  4 07 2016, 14:14 - -: Muayene fiyati ve kürtaj fiyat listenizi rica edebilirmiyim.
  4 07 2016, 14:14 - -: Okumakla olmuyor kafam daha cok karisti ve cevap alamadim.
  4 07 2016, 14:15 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.labioplastifiyatlari.com/p/kzlk-zar-dikimi-kurtaj-vajina-daraltma.html?m=1

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatı 2018 istanbul

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj Fiyatları