Kürtaj Fiyatları

İstanbul'da istenmeyen hamilelikleri sonlandırmada kürtaj gündeminize düşmüşse mutlaka öncelikli olarak kürtaj fiyatlarını merak eder ve araştırırsınız. Acaba çocuk aldırma ücretleri neye göre artıyor veya azalıyor , bu fiyata neler dahil diye aklınızdan geçer. Bu yazımızda kürtaj fiyatları dışında kürtaj nasıl yapılır ? , kürtaj nedir ? , vakum küretaj metodu , kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi , kürtaj hapı , saç ekimi , lazer epilasyon ve iktidarsızlık konularına değinmeyi planlıyorum. Makalemizin tümünü okumadan kürtaj yaptırmaya gitmeyin :) 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Ücretleri

Gebelik Haftasına Göre Çocuk Aldırma Fiyatları:
Aslında İstanbul Avrupa yakasında kürtaj fiyatlarını en fazla hamilelik süreci belirler. Telefonla internette gördüğünüz kürtaj yapılan yerleri aradığınızda size öncelikli olarak kaç haftalık hamilesiniz diye sormalarıda ondandır. Aslında düzenli veya düzensiz cinsel ilişkiye giren her kadının gebelik haftasını doğu olarak hesaplamayı öğrenmesi gerekmektedir. Yanlış hesaplamalar gecikmiş kürtaj kararına yol açabilir ve kürtaj kanunun ile sınırlanan çocuk aldırma üst sınırını aşabilirsiniz ve doğurmak zorunda kalabilirsiniz. Pratik olarak kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl hesaplarsınız ? , isterseniz bir örnekle açıklayayım : mesela beklediğiniz adet tarihinde regl olmadınız ve 1 haftada geçti , idrarda gebelik testi yaptınız ve çift çizgi yani pozitif sonuç verdi bu durumda siz 5 haftalık hamilesinizidir. Hesaplama son adet tarihinin ilk gününden başlıyor. Sakın cinsel ilişki tarihinden itibaren saymaya başlamayın yaklaşık 2 hafta eksik hesaplarsınız. Aman dikkat. İşte bizim kürtaj fiyatlarımızda bu gebelik haftasına göre çok değişiyor , hamilelik süreciniz 10 haftaya doğru ilerledikçe çocuk aldırma ücretinizde yükselmeye başlıyor. Yine örnek ücretlerle anlatayım mesela 4 haftalık hamile iseniz İstanbul'da kürtaj fiyatınız yaklaşık olarak ... TL kadardır. Ama gebelik diyelimki 6 haftaya kadar çıktı bu sefer yine İstanbul için çocuk aldırma ücretiniz aşağı yukarı ... TL civarına çıkacaktır. İşte bu şekilde haraket ediyor fiyatlar . Tabi bazı lüks semtlerde daha yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz , ama Bakırköy , Zeytinburnu , Bahçelievler gibi orta gelir düzeyli semtlerde bu maliyetlerle çocuk aldırabilrisiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Genel Anestezi ile Kürtaj Fiyatları:
İstanbul'da vakum küretaj uygulaması başladığından beri genel anestezi ile çocuk aldırma sayısı oldukça azaldı , vakumlu kürtaj metodunun doğası gereği zaten rahim içi kazıma yapılmıyor ve hastalarımız acı çekmiyor , bu yüzden lokal anestezi ile kürtaj tamamlanıyor. Ayrıca lokal anestezi için ek bir ücret istenmiyor , en azından biz istemiyoruz diyebilirim :) , bazı kürtaj hastaları mutlaka genel anestezi ile kürtaj olmak istiyorlar , lokal ile acısız hallederiz desekte dinlemiyorlar , naapalım onlarıda kırmıyoruz genel anestezi ile kürtaj yapıyoruz. Ama şunuda eklemekte fayda var , İstanbul'da genel anestezi için fark ücreti alınır , yaklaşık ... TL kadar. 0212 227 5519 - 0532 221 3007Kürtaj Nasıl Yapılır ?

İstanbul'daki muayenehanelerimizde hastalarımız bize hep sorarlar , kürtaj nasıl yapılır ? doktor bey diyerek. Bende hep aynı espriyi yaparım , anlatıcam ama evde denemeyin :) kısaca özetleyelim isterseniz , vakum küretaj artık isteğe bağlı gebelikleri bitirmede nerdeyse tek ve en iyi yöntem haline geldi , eskisi gibi kazıma küretaj artık pek yapılmıyor. Metod olarak ; önce portio denilen rahim ağızını lokal anestezik ile uyuştururuz , birkaç dakika ilacın etki etmesini bekledikten sonra hegar bujisi ile rahim kanalı yani collum uteriyi birkaç milimetre genişletiriz ve coca cola pipetine benzeyen carmen kanülünü kanala yerleştiririz , kanülün dışta kalan ucuna vakum cihazını takarak negatif basınç oluştururuz ve gebelik kesesini dışarı vakumlamış oluruz. İşlem birkaç dakikada biter ve hastalarımız acı duymaz, yürüyerek hayatlarına geri dönerler. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Sonrası

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki:
Çocuk aldırdıktan hemen sonra cinsel ilişkiye girmek çok sakıncalıdır , rahim içi enfeksiyonlara yol açabilir. 1 hafta süre ile seksten kaçının.

Kürtaj Sonrası Ağrı:
Çocuk aldırma işleminden sonra şiddetli ağrı olmaz , sadece adet ağrısı kadar hafif bir sızı olabilir , 1 gün içinde kaybolur. Bu süreçte ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Kürtaj Görüntüleri:
Ben tıbbi etik olarak internette kürtaj videosu yayınlanmasına karşıyım. Bazı meslektaşlar yabancı kaynaklı kürtaj görüntülerini yayınlıyorlar ama bence yanlış.

Kürtaj kadınlar Kulübü:
İstanbul'da bir kadının başına en sık gelen cerrahi müdahale kürtajdır , bu durumda bayanların çocuk aldırma deneyimlerini birbirleriyle payşatıkları kadınlar kulübü çatısı bilgi paylaşımı için faydalı olabilir.

Kürtaj Sonrası Kanama:
Bebek aldırdıktan sonra fazla bir kürtaj sonrası kanama durumu ile karşılaşmazsınız , genelde adet kanamasının yarısı kadar az bir kanama olabilir ve 3 gün içinde geçer.

Kürtaj Sonrası Gebelik:
Kürtaj sonrası gebelik ne zaman olur ? diye hep sorarlar , aslında hemen olabilir , vakum küretaj metodu sizin gebe kalmanızı aksatacak bir yöntem değildir. Bize kürtaj olup 1 ay sonra tekrar hamile kalan birçok hasta geliyor.

Kürtaj Sonrası Adet:
Çocuk aldırma işleminden sonra adet takviniz sıfırlanır ve yeniden başlar , yani kürtaj olduğunuz gin aslında sizin ilk adet gününüzdür diyebiliriz. Kürtajdan sonra yaklaşık 1 ay sonra normal adetinizi görürsünüz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007Gebelik Testi

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?
Aslında ilk gebelik belirtisi olan adet gecikmesinden sonra birkaç gün daha beklenir ve eczaneden alınan basit bir idrarda gebelik testi uygulanır. yani adet gecikmesinden 4 gün sonra yapılması uygundur.

Gebelik Testi Fiyatı:
İstanbul'da size en yakın eczaneden basit bir gebelik testi satın alabilirsiniz yaklaşık olarak fiyatı 15 TL kadardir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kanda Gebelik Testi:
Nadiren kanda gebelik testi yani Beta HCG gerekir , genelde pek lazım olmaz , sadece özel durumlarda gebe kalıp kalmadığınızı acilen öğrenmek için ihtiyaç duyulur. Belenen adet tarihinden 3 gün önce bile pozitiflik verebilir.

Erken Gebelik Testi:
İdrarda bakılan gebelik testleri genellikle adet tarihi geçtikten 4 gün sonra pozitifleşmeye başlarlar , bazı hastalarda bu 10 günüde bulabilir , yani negatif tek çizgi çıkarsa gebe olmadığınızı göstermez. bazı idrar gebelik testleri erken gebelik testi adı altında satılmakla beraber en erken belirti veren hamilelik tesit kanda yapılan Beta HCG dir.

Gebelik Belirtileri:
Türk filmlerindeki gibi bulantı kusma ve baş dönmesi her vakada görülmeyebilir , genellikle vajinal salgı artışı , memelerde büyüme , kasıklarca açılma hissi , cinsel istek artması , iştah değişikliği , ve en önemliside adet gecikmesidir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?
Eczaneden basit olarak satın aldıktan sonra en yakın tuvalete gidin ve idrarınızın az bir kısnını yaptıktan sonra orta idrar denilen kısımdan birkaç damla testin üzerine damlatın , birkaç dakika bekleyin idrar damlattığınız yerde çift çizgi çıkarsa hamilesinizdir. Tek çizgi çıkarsa ya hamile değilsiniz yada testi erken yaptınız.

Gebelik Testi Ne zaman Sonuç Verir ?
kanda yapılan hamilelik testi Beta HCG beklenen adet tarihinde 3 gün önce sonuç verir , idrarda yapılan gebelik testleri ise adet gecikmesinden 4 gün sonra sonuç verirler.

Gebelik Testi Sonuçları:
Çift çizgi çıkarsa kesin hamile olduğunuzu gösterir , tek çizgi çıkarsa ise ya hamilelik yoktur , yada henüz gebelik hormonlarınız idrara geçmemiştir , bir gün sonra tekrarlamakta fayda var. 0212 227 5519 - 0532 221 3007Kızlık zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı:
İstanbul'da en fazla kızlık dikimi talebi flep yöntemi ile kalıcı dikim metodu üzerinde yoğunlaşıyor , ama kalıcı yöntemle 3 haftalık iyileşme süresini bekleyemeyenler geçici kızlık zarı dikimide yaptırabiliyor. İstanbulda yaklaşık olarak .... TL ücretle zarınızı diktirebilirsiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılırmı ?
Flep yöntemi kalıcı bekaret onarımı iyileşme süresi olan 3 hafta geçtikten sonra kesinlikle anlaşılmaz , jinekolog harici gözler onu orijinal bekaret zarı olarak görecektir.

Kızlık Zarı Diktirenler
Bitmiş ilişkileri gerek psikolojik gerekse bedeni olarak tüm izlerini silmekte kızlık zarı diktimi tamamlayıcı rol oynar ve yeni ilişkilere yüksek özgüvenle başlamanızı sağlar. Kızlık zarı diktirenlerle görüşürseniz onlarda size neler hissettiklerini ve tekrar bakire olmanın psikolojik desteğini anlatacaklardır. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kızlık Zarı Nerededir ?
İstanbul'daki hastalarımız çok merak ediyorlar , nerde bu kızlık zarı hangisi zar hangisi küçük dudaklar diye , kadın cinsel organ yapısı dışardan bakılınca son derece karmaşık görünümlüdür, kızlık zarı yani hymen ise vajina girişinden 2 cm kadar içerdedir.

Kızlık Zarı Nedir ?
bayanlarda cinsel yaşam öncesi dış ortam miktobik yapısının rahme ulaşmasını engelleyen anatomik bir bariyerdir. Latince ismi hymendir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kızlık Zarı Dikimi Video:
Ben bekaret dikimi ile ilgili videoların ulu orta youtube.com da yayınlanmasını etik olarak yanlış buluyorum.

Lazer Epilasyon

İstanbul'da istenmeyen kıllardan ve tüylerden kurtulmanın en kalıcı ve güvenli yolu lazer epilasyondur. Arzu edilmeyen kıl köklerini lazer ışınları ile yok eden cihaz işlemi kalıcı olarak yapar.

Lazer Epilasyon Fiyatları:
İstanbul'da tüm vücut lazer apilasyonunuzu yaklaşık .... TL civarına yaptırabilirsiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Saç Ekimi

Kadınlarda ve erkeklerde başın üzerindeki saç sayısı kabul edilebilir düzeyin altına düştüğü zaman insan fiziki görünüşü açısından özgüven kaybına uğrayabilir. Bu durumda imdadınıza saç ekimi yetişir. Ense bölgesindeki sağlıklı saç kökleri ince şeritler halinde alınıp tek tek kel bölgelere ekilir.

Saç Ekimi Fiyatları:
İstanbul'da kel denecek kadar saçsız iseniz eski günlerinize dönmek için yaklaşık .... TL kadar saç ekim ücreti ödenemiz gerekecek.Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
( Kürtaj Doktoru )
Mezuniyet : 1985 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
0212 227 5519 - 0532 221 3007Yorumlar

 1. Hocam ben sizin gibi garanti sonuç veren bi doktor bulamadım
  24 02 2016, 13:59 - -: O yüzden kürtaj fiyatlarını öğrenip zar için sizin yanınızda muane olmak istiyorum
  24 02 2016, 14:14 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  24 02 2016, 14:36 - -: Peki hocam once gelip muane olmam gerekiyor öylemi
  24 02 2016, 14:44 - -: Hocam bazı doktorlar kesin garanti veremiyor
  24 02 2016, 14:45 - -: Siz garanti veriyomusu nuz kesin kanama olurmu
  24 02 2016, 15:00 - Jin op dr turgay karakaya: 27 senedir dikiyorum kesin kanat
  24 02 2016, 15:00 - Jin op dr turgay karakaya: R
  24 02 2016, 15:19 - -: Peki tm sizden başka doktor tercihim yok o zaman
  24 02 2016, 15:28 - Jin op dr turgay karakaya: Ok

  YanıtlaSil
 2. Merhaba , iyi gunler turgay bey kürtaj maliyetinizi soracaktım
  12 05 2016, 19:18 - .: Numaranizi internet sitenizden aldim
  12 05 2016, 19:18 - .: Size bir kac sorum olucak
  12 05 2016, 19:18 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  12 05 2016, 19:19 - .: Ben henuz resit degilim 17 yasindayim
  12 05 2016, 19:19 - .: Ama su an hamile olup olmadigimdan supheleniyorum
  12 05 2016, 19:19 - .: Son iliskimin ardindan kanamam basladi ve iki gun surdu ben ilk basta regl oldum sandim
  12 05 2016, 19:19 - .: Ama degilmis
  12 05 2016, 19:19 - .: Ve kasiklarimda agri var
  12 05 2016, 19:20 - .: Dun test yaptim negatif cikti lakin
  12 05 2016, 19:20 - .: Testler sanirim ilk hafta dogru cikmiyormus
  12 05 2016, 19:20 - .: Eger hamileysem kurtaj yaptirmak istiyorum
  12 05 2016, 19:20 - .: Fiyati merak ettim
  12 05 2016, 19:20 - .: Ve sizce bu belirtiler hamilelik belirtisi mi yoksa kist olabilir mi
  12 05 2016, 20:03 - Jin op dr turgay karakaya: Muayenede netleşir

  YanıtlaSil
 3. Flep yöntemi ile ilgili blgi almk için rhatsiz ettim
  5 07 2016, 20:17 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  5 07 2016, 20:18 - Jin op dr turgay karakaya: www.flepkizlikzaridikimi.com burda yazdım
  5 07 2016, 20:37 - -: Byramdan snra hngi gn gelebilirz
  5 07 2016, 20:37 - -: Ve isleyis nsil oluyr
  5 07 2016, 20:37 - -: Kontrollri vs kürtaj fiyatları kaça?
  5 07 2016, 20:47 - Jin op dr turgay karakaya: 11 7 ptesi ?
  5 07 2016, 20:47 - Jin op dr turgay karakaya: Kontrol ilk yıl ücretsiz
  5 07 2016, 20:47 - Jin op dr turgay karakaya: Ne zaman isterseniz

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyatı 2018 istanbul

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj Fiyatları