10 Temmuz 2014 Perşembe

Kürtaj Fiyatları İstanbul

Kürtaj fiyatları İstanbul
Kürtaj fiyatları İstanbul'da 2014 yılı Temmuzunda birçok kürtaj merkezi ve kürtaj yapan yerlerde yaklaşık olarak ..liradan başlayarak hafta durumuna göre artıyor . Ayrıca kürtaj yapan doktorlar arasındada çeşitli fiyat farkları olmakla beraber ortalama bahsettiğim fiyatlara çocuk aldırabilirsiniz. İstanbul'da gerek Avrupa yakasında gerekse Anadolu yakasında benzer şekilde kürtaj maliyeti oluşmaktadır. İstenmeyen gebeliklerin en olmayacak zamanda başa gelmesi nerdeyse kaçınılmaz bir hal almıştır , ne zaman başınız sıkışık olsa , iki ayağınız bir papuca giriyor durumda kalsanız birde üzerine plan dışı hamileilik gelecektir hazırlıklı olun. Parasal olarakta insan bazı zamanlarda inanılmaz dibe vurabiliyor , altın eşik , gümüş eşiğe muhtaç olur derler , aynı duruma herkes düşebiliyor . Benim tavsiyem cinsel aktif yaşamda eğer bebek yapmaya hazır değilseniz küçük kaçamakları bile koruma şemsiyesi altına almanız yönündedir, zira cinsel ilişkiye tam olarak girmeden sürtünme ile gebe kalanlar , kızlık zarı bile bozulmadan hamile olarak gelenler , kilot üzerinden hamilelik yaşayanlar okadar çok oluyor ki bende artık korktukça insanın başına daha fazla gelir demeye başlayacağım. Bu yazımızda doğurmak için hazır olmayan fakat bir şekilde gebelik durumuna düşen çiftlere yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle şunu söyleyeyim biliyorum evli değilsiniz ve gebesiniz , sakın utanmayın vede üzülmeyin , evli olmadan gebe kalanlardan oluşan bir siyasi parti olsaydı sanıyoruz ilalabet iktidar olurdu bu memlekete, yani sayınız o kadar fazal ki , kendinizi yalnız ve çaresiz hissetmeniz mümkün değil , arkanızı dönseniz direseğiniz başka bir bekar gebe bayana çarpar. Umarım sizi biraz rahatlatmışımdır bu makalemle :) ama bana telefonlada ulaşabiliyorsunuz , 0212 227 5519 sabit muayenehane telefonumuz ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli açıktır , gece gündüz arayıp sorabilirsiniz , ayrıca bana ulaşım kanallarını aşağıda geniş olarak yazıyorum. Telefonlara genelde kıdemli asistanım Esra hanım bakıyor. Kendisi kürtaj konusunda geniş bilgiye sahiptir ve yumuşak ses tonu ile sizi rahatlatacağına eminim. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya bildiriyor.

** Kürtaj fiyatları İstanbul hakkında yorumları oku , yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz. )

Dr. Turgay Karakaya ayrıntılar

1- Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya kimdir ?
www.drturgaykarakaya.com

3- Google+ üzerinden ulaşın : plus.google.com/+turgaykarakaya/posts
4- Facebookta arkadaş olun, her an bişiiler sorabilirsiniz hem : www.facebook.com/turgay.karakaya.507
5- Twitter'den ekle: twitter.com/jinekologdr
6- E-mail atın: jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com
7- WhatsApp'tan mesaj yazın, anında cevap alın: 0532 221 3007
8- Kürtaj hakkındaki yazılarımı okuyun :

9- Kızlık zarı dikimi hakkındakiler :

10- Randevu alarak gelin : 0212 227 5519 - 0532 221 3007
11- Skype üzerinden arayın veya mesaj yazın : Skype kullanıcı adı: " dr.turgay.karakaya "

Kürtaj fiyatları İstanbul 2014

Kürtaj fiyatları 2014 yılında İstanbul'da adeta bir referans gibi olmuştur ve diğer birçok irili ufaklı il İstanbul'a bakarak kürtaj fiyatı belirleyip uygulamaktadır. Genellikle şehrin lüks semtlerinde daha yüksek çocuk aldırma maliyetleri çıkartılırken orta karar semtlerde genellikle .. liaradan başlayan kürtaj ücretleri ile karşılaşacaksınız , ama bu fiyat maalesef sabit kalmıyor ve hamilelik durumunuza göre yukarı doğru çıkabiliyor işte size İstanbul'da sıklıkla uygulanan 2014 kürtaj fiyat listesi : 4 aylık gebelikte ... lira , 5 aylık gebelikte ... tl , 6 aylık hamilelikte ise ... lira şeklinde yukarı doğru çıkıyor.

Kürtaj şartları

İstenmeyen bir gebelik başınıza geldiğinde ve kürtaj yaptırmak istiyorsanız kürtaj şartlarını iyi bilmekte fayda vardır. Şimdi kürtaj olmak için  hangi şartların olması gerektiğini listeleyelim :

1- Kürtajda yaş durumu : Kendi başınıza, yani kimseden izin almadan kürtaj olabilmek için öncelikle 18 yaşınızdan gün almanız gerekir , eğer daha küçükseniz anne veya babanızdan " kızımım kürtak olmasına izin veriyorum " şeklinde bir imzalı kağıt getirmeniz gerekiyor.
2- Kürtajda evli veya bekar olmanız : Evli bayanların kürtaj olabilmeleri için eş iznine ihtiyaçları vardır , nikahlı eşlerinden " karımın kürtaj olmasına izin veriyorum " şeklinde bir yazı getirmeleri gerekir . Bekar bayanların ise 18 yaşından gün almış olmak şartı ile hiç kimseden izin almaları gerekmez . İmam nikahlı veya sevgili hayatı yaşayan bayanlarında bebeğin muhtemel babasından izin almaları gerekmiyor.
3- Kürtaj doktoru : Kürtaj ile gebelik sonlandırma yetkisi sadece Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı yani jinekolog doktorlara verilmiştir , bunun dışında aile hekimi , pretisyen hekim , başka branş hekimlerinin kürtaj yapması suç teşkil eder. O yüzden kürtaj olacağınız doktora gittiğinizde mutlaka doktorun diploma ve uzmanlık belgesini kontrol edin , genelde bu evraklar bekleme salonu duvarlarında asılı olur . ( bizde o şekilde )
4- Kürtajda hamilelik haftası : Kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar kürtaj yaptırabilirsiniz , daha ileri durumlarda yani 11 hafta , 12 hafta gibi gebeliklerde kürtaj yasağı vardır.

** Kürtaj fiyatları İstanbul hakkında yorumları oku , yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz. )

Kürtaj nasıl yapılır ?

2014 yılı hatta bence gelecek 2015 yılında bile bebek aldırma konusunda kürtaj nasıl yapılır sorusu sürekli gelecektir . Son 30 yılda istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında nerdeyse tek metod haline gelen vakum küretajın nasıl yapıldığını kısaca anlatalım :

1- Hastanın jinekolojik muayeneden geçirilmesi ve genel üreme sağlığının değerlendirilmesi
2- Ultrason ile gebelik haftasının net olarak tespit edilmesi ve kürtaja mani olabilecek herhangi bir hastalık ve veya anatomik bozukluk olup olmadığının kontrolü.
3- Rahim girişinin yani portio uterinin lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulması
4- Hegar bujisi ile rahim kanalı yani collum uteri dilatasyonu
5- Karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi
6- Steril vakum aparatının karmen kanülüne bağlanması 
7- Negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı alınması
8- Kürtaj sonrası yeniden ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığından emin olunması
9- Hastanın masadan kalkarak yürüyüp sosyal yaşantısınıa geri dönmesi

Kürtaj yasası

2014 kürtaj yasasına göre gebelik sonlandırma konuusnda bir üst sınır belirlenmiştir , buna göre istenmeyen hamilelik durumu yaşayan bayanlar ister evli , ister bekar olsunlar en geç 10 haftaya kadar kürtaj yaptırabilirler , daha ileri bir gebelik varsa bu durumda kürtaj yasağı söz konusu olacağından çeşitli cezai yaptırımlar uygulanacaktır.

** Kürtaj fiyatları İstanbul hakkında yorumları oku , yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz. )

Kürtaj fiyatları İstanbul Anadolu yakası

İstanbul Anadolu yakasında kürtaj fiyatları 2014 yılında Avrupa yakasına göre az daha yüksektir , bunun en önemli sebebi jinekolog sayısının Avrupa yakasına göre 1/4 oranında olmasıdır. Zaten yaşayan nüfus olarakta Anadolu yakası aynı oranda azdır. Yinede Anadolu yakası kürtaj fiyatlarının birçok kürtaj merkezi jinekolog muayenehanesinde ... liradan başladığını söyleyebiliriz.

Kürtajdan sonra banyo yapılır mı ?

Evet kürtajdan sonra ayakta duş şeklinde banyo yapabilirsiniz , ama küvete oturarak banyo yakmak , denize girmek , havuza girmek  kürtaj sonrası 10 için çok sakıncalıdır. Rahim kanalı henüz açık olduğu için her türlü mikrop yukarı doğru girebilir.

Kürtaj fiyatları İstanbul Avrupa yakası

İstanbul Avrupa yakası kürtaj fiyatları konusunda sadece İstanbul geneli değil tüm Türkiye açısından belirleyici bir yer tutar , bunun sebebi ülkenin en uzak illerinden bile birçok bayan kürtaj yaptırmak için İstanbul avrypa kakasına gelir , özelliklede evlilik dışı gebeliklerde gizlilik önemli olduğu için İstanbul büyük şehir tercih edilir. İstanbul avrupada kürtaj fiyatları en geleneksel hali ile ... liaradan itibaren başar ve gebelik haftanıza göre yukarı doğru haraket eder. En fazla 10 haftaya kadar kürtaj yaptırabilirsiniz.

Kürtaj tehlikeleri

Kürtaj gebelik sonlandırmada en güvenli yöntemidir , kürtaj hapı Cytotec ( Misoprostol ) veya RU 486 ( Mifepristone ) adlı düşük ilaçları bile kürtajdan çok daha tehlikelidir ve zaten bu yüzden ülkemizde yasaklanmıştır. Şimdi kürtajın olağan tehlikeleri nelerdir onlara bir bakalım , eskiden yani vakum küretaj uygulamsı yokken rahim içi endometrium dokusu çepeçevre kazınırak küretaj yapılırdı ve bu künt yöntemde daha sık komplikasyon olurdu , ama artık vakum küretaj yönteminde Allaha şükür bu tehlikeleri pek görmüyoruz. Şinesi , rahim içinde oluşan yapışıklıklardır , rahim perforasyonu , eskim sistem kürtajda aşırı kazıma yapıldığında olabilir.

Kürtaj izle

Kürtaj görüntüleri izlemek , yada kürtaj videosu seyretmek isteyen hergün binlerce kişi internette arama yapıyor , genellikle yabancı ülkelerde yasa dışı şartlarda çekilmiş kürtaj videoları izlenmek üzere internette dolaşıyor , bu tip kürtaj videolarının yayınlanmasını son derece etik dışı buluyoruz.

Kürtaj fiyatları nedir puanı

Kürtaj fiyatları nedir , kaç paradır diye hergün yüzün üzerinde telefon alıyoruz , sanıyorum jinekolojide kızlık zarı dikimi fiyatları ve kürtaj fiyatları en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Özellikle İstanbul'da 2014 yılında ve önceki 10 yılda kadın hastalıkları ve doğum branşında gebe takiplerinden daha fazla kürtaj konusunda vaka olmaya başladı .

** Kürtaj fiyatları İstanbul hakkında yorumları oku , yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yazmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz. )

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Mezuniyet Cerrahpaşa Tıp Fak 1983