29 Nisan 2014 Salı

Kürtaj Fiyatları

kürtaj
İstanbul'da kürtaj fiyatları daima çok sorulan jinekolojik konulardandır , hergün kürtaj merkezi muayenehanelerin telefonları yüzlerce defa çalar ve arayanların büyük çoğunluğu kürtaj fiyatları nekadardır , kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtajda genel anesteziye gerek varmıdır , kürtaj sonrası adet kaç gün sonra başlar , evli bayanların kocalarınladan izin almaları şartmıdır , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırılabilir , kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır ? diye binlerce soru gelir , istenmeyen gebelik insanları genelde hazırlıksız ve sürpriz bir zamanda yakalar ve madurların iki ayağı bir papuca girer , panik halinde çare aramaya başlarlar , en kolay yoldan kurtulmaktır hedefleri , önce suya sabuna el sürmeden kurtulmak isterler ve düşük hapı araştırırlar , sadece bir kürtaj hapı yutarak hamilelikten sıyrılmak isterler ama ilaçla düşük yapmak okadarda kolay değildir , zaten hayati tehlikelerden dolayı Cytotec veya RU 486 gibi düşük ilaçları ülkemizde yasaklanmıştır , zaten yurtdışından fahiş fiyatlarla bulsanız ve kullansanızda kanama sonrası mutlaka rahim içinde parça kalacağı için yine kürtaj yaptırmanız gerekecek. Düşük haplarından ümüdi kesenler veya baştan itibaren bir mantık çerçevesinde haraket edenler kürtaj yapan doktorları araştırmaya başlarlar , acaba en iyi kürtaj yapan doktor kimdir diye merak ederler , google'a başvurabilirsiniz " en iyi kürtaj doktoru " yazdığınızda ilk sayfada ....göreceksiniz :) , kürtaj ve kızlık zarı dikimi hakkında sormak istediğiniz herşey için bizi gece gündüz demeden arayabilirsiniz , 0212 227 5519 sabit kürtaj merkezi muayenehane telefonlarımız ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli açıktır , genelde arayanlara kıdemli asistanım Esra hanım bakıyor , uzun yıllar yanımda jinekoloji üzerine çalıştığı için tüm sorularınıza rahatlıkla cevap verecektir , zaten birçok kişi aynı şeyleri sorduğu için cevaplarda klişe hale gelmiştir bir miktar :) , tabii acil durumlarda beni bağlatabilirsiniz problem değil , ben genelde hasta başında oluyorum , gerek İstanbul'da gerekse diğer illerden birçok hastamız var , hatta Avrupadaki Türklerle uçakla bana geliyorlar , 30 yıldır bu işi aynı muayenehanede yaptığımız için hastalar birbirlerine tavsiye ediyorlar. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

Kürtaj fiyatları

İstanbul ve Ankara'da 2014 yılı Nisan 29 itibarı ile kürtaj fiyatları ... TL gibi ücret seviyelerinden başlar ve gebelik haftasına paralel olarak artış gösterir , en baştan ele almak gerekirse cinsel aktif bir bayanın 28 günde bir şalayan yaklaşık 4 gün süren adet dönemi 2 günden fazla gecikirse gebelik ihtimali yüksektir , hemen bir eczaneden alınan idrarda gebelik testi ile baktığınızda çift çizgi yani pozitif genelik test sonucu elde ederseniz en az 4 haftalık gebe olduğunuzu anlarsınız , hamilelik haftasını hesaplarken cinsel ilişki tarihini dikkate almayın , yoksa eksik hesaplarsınız , son adet tarihinizin ilk gününden itibaren saymaya başlarsanız daha doğru sonuca ulaşırsınız , o yüden 1 haftalık gebelik , 2 haftalık gebelik veya 3 haftalık gebelik pratik hayatta olmaz . Bu çerçevede ücretleindirmeye geçersen İstanbul ve Ankara gibi Tğrkiyenin merkezi şehirlerinde 4 haftalık gebeliği kürtajla sonlandırmak yaklaşık ... tl civarına patlar , 5 haftaya ulaştıysanız... tl , 6 hafta ise ... tl diyerek yukarı doğru gider , ama 2014 kürtaj yasasına göre 10 hafta sınırı olduğu için daha ileri gebelikleri sonlandırma şansınız yoktur , o yüzden  karar verdiyseniz bir dakika bile beklemeden halledin , ne olur ne olmaz .

Kürtaj maliyetleri

Üst paragrafta haftaya göre kürtaj fiyatlarını detaylandırdık , acaba başka masraflarda çıkacakmı , evdeki hesap çarşıya uyacakmı ? evet isterseniz ınuda anlatalım kafanız rahat olsun , İstanbul'da birçok kürtaj merkezi özel muayenehanede çocuk aldırmadan önce yapılan kadın doğum muayenesi ve ultrason incelemeri için ek bir ücret istemezler , tabi bu bir kural değildir , nadirende olsa isteyen çıkabilir , siz emin olmak için kürtaj randevusu esnasında yinede sorun , ne olur ne olmaz.
Kürtaj öncesi incelemeler genelde ücretsizdir , ama size masraf açacak yada cebinizden ek bir para çıkartacak başka bir unsurdan bahsedelim , kürtajda anesteziyani uyuşturma metoduna genellikle hastalar karar verir , eğer lokal anestezi ile yani bölgesel uyuşturma ile kürtaj yaptırma isterseniz bu size ek bir masrafa mal olmaz , ama genel anestezi ile kürtaj olmak isterseniz, yani tamamen uyutularak çocuk aldıracaksanız durum değişir , İstanbul ve Ankara'da birçok kürtaj merkezi özel muayenehanede genel anestezi için yaklaşık ... tl kadar fark istenir.

Vakum Kürtaj

2014 yılı ve önceki birkaç yıl için konuşmak gerekirse en güvenli , garantili ve acısız çocuk aldırma metodu vakumlu kürtajdır , eski model kazıma kürtaj artık demode olmuş ve kullanım dışı kalmıştır , özellikle plan dışı gebelikleri sonlandırmada nerdeyse tek metod haline gelmiştir , en önemli avantajı rahim içine herhangi bir tıbbi cihaz veya küret sokulmadığı için hastanın acı veya ağrı hissetmemesi , kısa sürmesi , vakum kürtaj sonrası herhangi bir sıkıntı yaşanmaması yani yaşam konforunu olumsuz etkilememesidir . Vakum kürtaj video izlemek veya vakum kürtaj videolarını indirmek isterseniz etik olarak yanlış bulduğumdan dolayı bende yok , ama size metodu detaylı oarak anlatırsam zaten video izlemenize gerek kalmayacak ;
Muayene ve utrasondan sonra hastanın rahim girişi lokal anestezikle uyuşturulur ve hegar bujisi ile collum dilatasyonu gerçekleştirilir , karmen kanülü rahim kanalına yerleştirilir ve vakum aparatıda karmen kanülünün dış ucuna takılır , negatif basınç oluşturulduğunda gebelik kesesi komple dışarı gelir ve işlem tamamlanır , vakum kürtaj sonrası hastayı tekrar ultrasona alırız ve rahim içinde parça kalmadığından emin oluruz .

Kürtaj yasası

2014 yılında güncellenen kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar bebek aldırabilirsiniz ama daha ileri haftalık gebelikler için kürtaj yasağı söz konusudur , 18 yaşından gün almadıysanız anne veya babanızdan " kızımın kürtaj olmasına izin veriyorum " diye bir izin kağıdı getirmeniz gerekiyor , evli bayanlarda eşlerinden aynen böyle bir izin kağıdı getirmek zorundalar .

Kürtaj sonrası

Kürtaj sonrası 10 gün kadar hassas bir döneminiz olacak , o ginler içinde banyonuzu ayakta duş olarak yapın ve cinsel ilişkiye girmeyin, tekrar adet görmek için yaklaşık 40 gün sabredin , vakum kürtaj sonrasında ağrı ve kanama şikayetiniz pek olmayacak merak etmeyin , kürtajdan sonra tekrar çocuğum olur mu , tekrar gebe kalabilirmiyim diye düşünceleriniz varsa endişe etmeyin vakum kürtajdan sonra ne zaman isterseniz yine gebe kalabilirsiniz sıkıntı olmaz.

Kızlık zarı dikimi 

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları nerdeyse kürtaj fiyatlarından daha fazla sorulur oldu , son yıllarda internetteki sosyalleşmelerden sonra kısa süren ilişki sonrası bedenen ve ruhen arınmışlık hissi ve diğer sebeplerden dolayı birçok bayan kızlık zarı dikimi yaptırıyor. Bekaret tamirinde en fazla tercih edilen metodda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , 25 dakikalık ağrısız acısız geçen lokal anestezi ile yapılan kısa bir müdahaleden sonra eski bakirelik günlerinize merhaba diyebilirsiniz , flep yönteminin garantili bir metod olması ve kalıcı olmasıda popüleritesini arttırıyor , cinsel ilişkiye girmezseniz hayat boyu bakire kalabilirsiniz , ama herhangi bir zamanda cinsellik yaşarsanızda mutlaka kızlık zarı kanaması ortaya çıkar yani vajinadna kan gelir .

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2014 yılı Nisan 29 tarih itibarı ile İstanbul'da flep yöntemi kalıcı ve garantili kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl fiyat seviyeelrindne başlar ve .... tl ye kadar çıkabilir, bunlar olması gereken normal fiyat aralığıdır , ama bu rakamların üzerinde veya aşağısında ücret isteyenlere şüphe ile yaklaşmak gerekir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983 ( 30 yıllık kürtaj ve kızlık zarı dikim tecrübesi :)
İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen randevu alarak geliniz.