17 Nisan 2014 Perşembe

Jinekolog Doktor Turgay Karakaya

Turgay Karakaya
Jinekolog Dr. Turgay Karakaya yazıyor , 30 yılı aşkın zamandır kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalışıyorum , üniversiteyi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1983 senesinde bitirdim , aynı yıllarda kadın hastalıkları ve doğum ihtisasına yani jinekolojiye başladım ve 4 yıl süren ihtisastan sonra Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya ünvanını kazandım , yıllarca devlet hastanesinde binlerce ameliyat yaptım , aynı andada Bakırköy ilçesinin merkezinde yani İncirli caddesinde özel muayenehane işlettim , hala yani 30 yılı aşkındır aynı muayenehanede çalışıyorum , son 30 yılda kadın doğumda özellikle en yeni teknolojileri ve tedavi metodlarını yakinen takip ettim , özellikle vakum kürtaj uygulamalarının ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini ülkemizde uygulayan ve yaygınlaşmasını sağlayan ilk doktorlardanım , sanıyorum o yüzden ... kızlık zarı diken en iyi doktor veya vakum kürtajda en iyi doktor diye lakaplar takmışlar ... :) , az çok jinekolojiyle ilgilenen birisine Jinekolog Doktor Turgay Karakaya kimdir dediğinizde ilk akla gelen sanıyorum vakum kürtaj ve flep yöntemi kızlık zarı dikimi olacaktır. Bana istediğiniz saat ulaşabilirsiniz ,  muayenehanemizin sabit telefonu 0212 227 5519 ve Turkcell cep telefonumuz 0532 221 3007 gece gündüz açıktır , genelde ben hastalarımla alakadar olduğum için aramalara tecrübeli asistanım Esra Hanım bakıyor , şevkatli ses tonu hastalarım tarafınca çok beğeniliyor , sadece Esra burda çalışıyor diye gelen birçok hastamız var :) , bu arada işimizin gereği hastalarımızın gizliliğine çok önem veriyoruz , tüm görüşmelerimizi gizli tutuyoruz , isminizi biryerlere kaydetmiyoruz , size yapılan kadın doğum muayenesi , kürtaj ve kızlık zarı dikimi gibi mahrem müdahaleleri ... işlemiyoruz , zaten özel muayenehane olduğumuz için .. değiliz. Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya bildiriyor.

Kürtaj fiyatları

2014 yılında kürtaj fiyatları İstanbul , Ankara ve İzmir gibi metropollerin merkeze yakın semtlerinde sıklıkla gebelik haftanız dikkate alınarak hesaplanıyor , tabii semtten semte kürtaj merkezi muayenehanelerin konumuna görede fiyatlar artıp azalabiliyor ama siz çok uçuk fiyatlara ... derim ben. İstanbul Avrupa yakasında genellikle ... tl gibi ücretlerle kürtaj olabilirsiniz , bu rakam aslında bir başlangıç fiyatıdır diyebilirim , 4 haftalık bir gebelikle gelirseniz ... tl , 5 haftalık bir gebelikse... tl , 6 haftalık ... , 7 haftalık ... tl şeklinde ücretler isterler . Bu arada çocuk aldırmadan önce size uygulanan jinekolojik muayene ve ultrason için birçok kürtaj merkezi kadın hastalıkları muayenehanesinde ek bir ücret istenmez ama siz emin olmak istiyorsanız telefonla görüşürken veya kürtaj randevusu isterken mutlaka herşey dahilmi diye sorun , ne olur ne olmaz , bakarsınız sonra evdeki hesap çarşıya uymaz , bankamatikten para çekmek için uğraşırsınız :)

Kürtaj yasası 2014 

2013 yılında elden geçirilen ve 2014 Nisan ayında güncellenen kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar bebek aldırabilirsiniz , 10 haftadan sonra , yani 11 haftalık , 12 haftalık ve 13 haftalık gebelikler için kürtaj yasağı tanımlanmıştır.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

2014 yılı Nisan ayı itibarıyle konuşmak gerekirse en garantili ve risksiz çocuk aldırma metodu vakum kürtajdır diyebiliriz , gerçekten tereyağından kıl çekmek kadar kolay ve acısız gerçekleştirilmektedir , hastanın toplamda 15 dakika ayırması bile yetmektedir. Genellikle lokal anestez ile yapılan vakum kürtaj metod olarak bahsetmek gerekirse jinekolojik muayene ve ultrasondan sonra rahim girişi lokal anestezik madde ile uyuşturulur ve collum uteri denilen rahim kanalı hegar bujisi ile dilate edilir , karmen kanülü kanala yerleştirilir ve ucuna vakum aparatı takılır , negarif basınç oluşturulduğunda ise gebelik kesesi aynen dışarı alınmış olur , vakum sonrası mutlaka bir ultrason daha yapılır ve rahim içinde kalan parça varmı kontrol edilir. Vakum kürtaj sonrası hasta masadan kalkarak , yürüyüp hayatına geri döner , ağrı , sızı , kanama vs şikayetler olmaz , hatta işyerinden öğle izninde gelip öğleden sonra çalışmaya devam eden hastalarımız çok oluyor. Hatta sonradan arayıp , Doktor Turgay bey bebek gerçekten alındımı , hiç kanama veya ağrı yok diyenler bile oluyor :)

Kızlık zarı dikimi

İstanbul ve Ankara'da 2014 yılında en çok istenen bekaret diktirme metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , mükemmel sonuçlar alınabiliyor , eski yöntem olan geçici kızlık zarı dikimine göre büyük üstünlükleri olan metod özellikle orijinal kızlık zarını hastaya geri vermek gibi değerlendirildiği için çok popülerdir. Vajina duvarından kalıdırlan ince bir flep tabakasının hymen ringine dikilmesinden ibaret olan hymenoplasti operasyonu 25 dakikada biter ve lokal anestezi ile yapılır , diktirdikten sonra yürüyerek hayata geri dönebilirsiniz , çalışıyorsanız çalışma hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz , 20 gün içinde dikişler iyileşir , kullanılan ameliyat iplikleri yok olur ve dikiş izi kalmaz , sonrasında cinsel ilişki serbesttir , cinsellik olmazsa hayat boyu bakire kalırsınız , ama cinsel ilişkiye girerseniz penisin vajinaya girişi ile kızlık zarı yırtılır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.

Esnek kızlık zarı

Bayanların az bir kısmında kızlık zarı cinsel ilişki sonucu yırtılmaz ve kızlık zarı kanaması olmaz , bu aslında bir esnek zardan kaynaklanmaz , kızlık zarının ortasında doğal olarak bulunan ve adet kanının geçişi için olan deliğin olması gerekenden daha büyük olması sebebiyledir , penis bu delikten içeri girer ve zar tam olarak yırtılmaz , sadece içeriden bir miktar ayrışma olur ama kanamaz , bu durum erkekler tarafınca hoş karşılanmaz ve daha önce cinsel ilişkiye girmiş kadın muamelesi yapılır , bunu önlemek için kızlık zarı esnek olan bayanlar flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi için bize başvuruyorlar ve kızlık zarlarını diktirtiyorlar.

Kızlık zarı dikimi fiyatı 

2014 yılında İstanbul ve Ankara'da Nisan ayından sonra genellikle flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatlarında bir artış meydana gelir , sanıyorum yaza hazırlıktan dolayı talep artışı oluyor , kızlık zarı diktirme fiyatları büyük şehirlerde genellikle .... tl taban seviyesinden başlıyor , duruma göre 2500 e kadar çıkabiliyor , ama çok yüksek fiyat isteyenlerde yok değil ama tavsiye etmem , zaten onların fiyattan dolayı hastaları az olacağından zar dikim tecrübeleride zayıftır , size öğüdüm hastası çok olan jinekologları tercih edin.

Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fak 1983 ( 30 yıllık kürtaj ve kızlık zarı dikimi tecrübesi konuşuyor :)
 İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Önemli dipnot : Lütfen telefonla randevu alarak geliniz , çat kapı gelen hastaları alamıyoruz , sırada bekleyenler çok kızıyor :)