14 Nisan 2014 Pazartesi

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

kürtaj
İstanbul'da kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtajın avantajları nelerdir , kürtaj fiyatları kaç paradır , haftaya göre ücretlendirme kaç gebelik haftasına kadar olabilir , 2014 kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırabilirim , kürtaj sonrası tekrar çocuğum olur mu , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirme fiyatları kaç paradan başlar ? şeklinde birçok soru geliyor . 2014 yılının Nisan ortaları itibarıyla kürtaj başvurularında ciddi bir artış yaşanıyor , bebek aldırmayla ilgili sizinde kafanıza sorular takılıyorsa gece gündüz demeden bizi arayabilirsiniz , muayenehanemizin sabit telefonu 0212 227 5519 ve Turkcell cep telefonumuz 0532 221 3007 sürekli açıktır , meşgulse mesaj atın size dönüş yapalım. Telefonlara direkt olarak ben çıkamıyorum , malumunuz sürekli hasta geliyor ve onlarla ilgileniyorum , sadece İstanbul'dan değil ülkemiizn birçok ilinden hatta avrupadaki gurbetçi Türklerden bile birçok hasta uçakla bize ulaşıyorlar , 30 yıldır bu işi yaptığımız için gerçekten büyük bir hasta populasyonumuz oldu , bizden hizmet alan binlerce bayan yakın arkadaşlarına tavsiye etti ve kürtaj merkezi muayenehanemiz dolup taşmaya başladı , Allaha şükür. Avrupadan gelen hastalar daha çok kızlık zarı diktirmeye geliyorlar , hymenoplastide gerçekten önemli bir yerimiz var , ama merak etmeyin vakum kürtaj gibi en garantili ve risksiz çocuk aldırma metodunun İstanbul'da yerleşmesinde ve artık rutin uygulanan bir yöntem haline gelmesinde öncülük eden jinekologlardan olduğumu söyleyebilirim :) . Telefonlara genelde kıdemli ve tecrübeli asistanım Esra hanım bakıyor , halkla ilişkiler konusunda ve jinekolojide ciddi tecrübesi olan Esra hanımın yumuşak ses tonu ve şevkatli yaklaşımları hoşunuza gidecektir.Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya yazıyor.

Kürtaj nasıl yapılır ?

2013 yılı İstanbul ve Ankara'da çok sık yapılan ve en sağlıklı yöntem olan vakum kürtajdan bahsedersek sanıyorum kürtaj nasıl yapılır sorusuna en güzel cevabı vermiş oluruz. Risk almadan ve ağrı hissetmeden kısa yoldan gebelik sonlandırmak isteyen hanımların en sık başvurdukları yöntem olan vakumlu kürtajda muayene ve ultrasondan sonra işlem yapılacak olan rahim girişi lokal anestezikle uyuşturulur , daha sonra steril hegar bujileriyle collum uteri hafifçe dilate edilir ve karmen kanülü colluma yerleştirilir , kanülün dışta kalan ucuna ise steril vakum aparatı takılır , en son olarakta negarif basınç oluşturularak gebelik kesesi tümden dışarı vakumlanır , işlem tamamlanır , tabi kürtaj sonrası hasta daha hasada ike bir ultrason daha yapılır ve rahim içinde her hangi bir parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj fiyatları

2014 yılında megakent İstanbul'da ve Ankara'daki birçok kürtaj merkezi muayenehanede sanıyorum en sık sorulan soru kürtaj fiyatları , 2. sırada ise flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatıdır. İstanbul'da kürtaj fiyatları ekseriyetle kaç haftalık hamile olduğunuza bakılarak ayarlanır. Yani açıkçası adetinizin geciktiği ilk hafta yani 4 haftalık hamileyken ... tl , 5 haftalıksa ... tl , 6 haftalıksa ... tl şeklinde yukarı doğru çıkar , kürtaj öncesi yapılan jinekolojik muayene ve ultrason için ayrıca ücret istenmez , onlar genelde şirkettendir :)
Ama siz yinede kürtaj randevusu alırken muayene ve ultrason dahilmi diye sorun , bazı açıkgöz arkadaşlar ek bişiler daha isterlerse bu sefer evdeki hesap çarşıya uymayabilir.

Kürtaj yasası

2014 yılında Nisan ayı başlarında güncellenen ve sert yaptırımlar getiren kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar isteğe bağlı kürtaj olabilirsiniz , daha ileri durumlarda yani 11 haftalık gebelik , 12 haftalık hamilelik veya 13 haftalık bir hamilelik durumunuz varsa kürtaj yasağı ile karşılaşırsınız.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da 2014 nisan dahil olmak üzere son zamanlarda çokça popüler olan kızlık zarı dikimi genelde flep yöntemi ile yapılıyor , aslına bakarsanız en garantili ve doğal , hatta gerçeğinden farksız olan yöntem filep yöntemidir , sadece İstanbul'da değil Avrupa'dada sıkılıokla bu yöntem uygulanır , daha iyi bir yöntem henüz icad edilmiş değildir , 25 dakikalık kısa bir müdahale ile eskı kızlık zarınıza tüm doğallığı ile kavuşmak mümkün olmaktadır , tabi tekrar bir ilişki olmazsa hayat boyu bakire kalma konusunda ve cinsel ilişkiye girdiğinizde ise mutlaka kızlık zarı kanaması şeklindeki garantiler yine flep yönteminde vardır . Geçici kızlık zarı dikimi ise flep yöntemi kadar sağlam ve garantili değildir.
İstanbul ve Ankara'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl fiyat seviyelerinden başlayıp yukarı doğru çıkmaktadır.

Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983 ( tam 30 yıllık kürtaj tecrübesi ,
İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen randevu alarak geliniz , çat kapı hasta kabul edemiyoruz , bekleyen hastalarımız problem çıkartıyorlar :)