28 Mart 2014 Cuma

Kürtaj Sonrası Gebelik

kürtaj
Kürtaj sonrası hamilelik olurmu , 2014 kürtaj fiyatları nekadardır, çocuk aldıranların bir daha çocuğu olurmu , kürtaj sonrası gebelik riski yüzde kaçtır , bebek aldırdıktan sonra hamile kalmak zorlaşır mı , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , kürtajdan sonra cinsel ilişkiye kaç gün sonra girilir , çocuk aldırdıktan sonra kanama ve ağrı olur mu , idrarda gebelik testleri adet gecikmesinden kaç gün sonra pozitif olur, vakum kürtaj nasıl yapılır diye binlerce soru geliyor , ama en önemliside kürtaj sonrası hamilelikle ilgili olanlar bence , makalemizde bu konuya ağırlık veriyoruz zaten , ama sizin kafanızı rahatsız eden başka sorular varsa hiç çekinmeyin ve bizi gece gündüz arayın , 0212 227 5519 sabit muayenehane telefonumuz ve 0532 221 3007 telefonumuz daima açıktır , genelde aramalara tecrübeli asistanım Esra hanım bakıyor , yumuşak uslubu ile heyecanınızı bastıracağına eminim. Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya yazısıdır.

Kürtaj sonrası hamilelik

Çocuk aldırmak doğurganlık kabiliyetinizi azaltmaz, yumurtlama organı olan overyumlar kürtajla vakumlanan gebelik kesesinden çok daha yukarıdadır , dolayısı ile küretajın üremeye olumsuz bir etkisi olmaz , daha zor gebe kalma durumuda olmaz merak etmeyin , bizim müdavim tarzı birçok kürtaj hastamız vardır , bu bayanlar yılda birkaç defa çocuk aldırmak için gelirler , hatta benim hanımda çocuklarda önce 2 kez kürtaj olmuştu :) dolayısı ile kürtaj sonrası her an gebe kalabileceğinizi ve mutlaka bir doğum kontrol metodu uygulamanızı tavsiye ederim.

Kürtaj fiyatları

2014 yılı mart sonu itibatiyle İstanbul'da kürtaj fiyatları sıklıkla hamilelik durumunuza göre hesaplanıyor , ilk adet gecikmesi günlerinizde genellikle 4 haftalık bir hamileliğiniz vardır ve İstanbul Avrupa yakasında genellikle .... tl civarına bebek aldırabilirsiniz , yine paralel şekilde 5 haftalıksa... lira , 6 haftalıksa ... lira , 7 haftalıksa ... lira şeklinde paralel bir ücretlendirme söz konusu olacaktır.
Kürtaj öncesi gerçekleştirilen jinekolojik muayene ve ultrason gibi ön incelemeler için ek bir para ödemeyeceksiniz , ama vakum kürtajınızı genel anestezi ile yaptırmak isterseniz İstanbul ve Ankara'nın birçok semtinde yaklaşık ... tl gibi bir anestezi parası daha ödemek zorunda kalırsınız.

Kürtaj yasası 2014

2013 yılında ve 2014 mart ayında güncellenerek tekrar düzenlenen kürtaj yasasına göre 10 haftadan daha büyük gebeliklerin sonlandırılması yasaktır , yani 11 haftalık , 12 haftalık ve daha büyük gebelikler için kürtaj yasağı mevcuttur.

Kızlık zarı diktirme

İstanbul'da 2 farklı metodla kızlık zarı dikilebilir, ama en sık tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Dünyadaki en garantili ve sağlıklı metoddur ve gerdek gecesi başarısı hemen hemen kesindir , cinsel ilişkide zarınızın dikilmiş olduğu kesinlikle anlaşılmaz.
2014 yılında İstanbul'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık ... tl civarıdır.

Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fakültesi 1983 ( tam 30 yıllık tecrübe )
Kürtaj merkezi muayenehane : İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007