19 Mart 2014 Çarşamba

Kürtaj Fiyatları

kürtaj
Kürtaj fiyatları nekadardır , vakum kürtaj nasıl yapılıyor , çocuk aldırdıktan sonra tekrar hamile kalabilirmiyim , genel anestezi ile kürtaj sakıncalımıdır , kürtaj yasasına göre en geçkaç haftalıkken kürtaj olunabilir gibi merak edilenlere cevap için bu makaleyi oluşturdum. Kürtaj fiyatları 2014 yılı ilk çeyreği ve önceki 2013 senesi son yarısında İstanbul Zeytinburnu , Bakırköy , Kadıköy , Beylikdüzü , Avcılar , Şişli, Beşiktaş ve Bağcılar'da , ayrıca Ankara'nın işlek semtlerinde  ulaşılan gebelik haftasına göre ücretlendiriliyor , hamile olduğunuzu anladığınızda genelde 4 ile 5 hafta arasında olursunuz , bunun sebebide zaten 4 haftalık adet dönemi geçip regl olmadığınızda gebelikten şüphe edersiniz , yani adet gecikmesi denilen en önemli hamilelik belirtisi sizi hamile olduğuna ikna eder ve idrarda gebelik testi yaparsınız , hamilelik testleride genelde 5 haftalık süre dolacağına yakın pozitiflik verir , yani çift çizgi çıkar. Bu durumda çocuk aldırmanız gerekiyorsa en küçük gebelik olarak görülen , 4 haftalık hamilelik için 2014 kürtaj ücretleri İstanbul ve Ankara'da yaklaşık ... lira civarıdır , ayrıca daha fazla oyalanan bayanlar için söylüyorum , mesela 5 haftalık hamilelik olduğunda ... tl , 6 haftalık hamileliğiniz varsa ... lira , 7 haftalık bir hamilelik varsa ... lira gibi paralel bir çıkış olacaktır. Bazı durumlarda jinekologlar ufak tefek indirimler yapabiliyorlar , maddi durumunuz zayıfsa bir teklif etmekte fayda var :) , zaten internette kürtaj fiyatlarının kaç para olduğunu üç aşağı 5 yukarı tespit etmişsinizdir , gerçi siyasi haberler ve diğer son dakika haberleri çok okuyucu çekiyor, mesela 4 bakanın fezlekesinin mecliste okunmaması büyük tepki çekti , Başbakan Erdoğan Seçimleri kazanamazsam siyasetten çekilirim diyerek büyük konuştu , az öncede İstanbul Kartal'da ATM lere para yüklemesi yapmakta olan bir zırhlı para nakil aracını gasp ederek kaçırmışlar , aracın içindede 2 milyon lira varmış falan filan diye birsürü haber var internette. Neyse kürtajla ilgili veya yine İstanbul'da çok popüler olan kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatlarıyla ilgili istediğiniz herşeyi bizi gece gündüz arayarak sorabilirsiniz , 0212 227 5519 Türktelekom sabir muayenehane telefonumuz ve 0532 221 3007 Turkcell mobil gsm hattımız 7/24 aktiftir , genelde telefonlara en tecrübeli asistanım Esra hanım bakıyor , yumuşak yaklaşımları ve şevkatli uslubuyla sizleri rahatlatacağına eminim , unutmayın sadece sizin başınıza gelmiyor , dünyada her gün bir milyona yakın bayan istenmeyen gebeliğe maruz kalıyor, yanlız değilsiniz . Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya anlatıyor. Unutmadan şunuda ekleyelim , tüm görüşmelerimizi gizli tutuyoruz , kesinlikle kalite standartları için konuşmaları kaydetmiyoruz , telefonunuza reklam mesajı atmıyoruz , zaten vaktimiz yok öyle şeylere , ayrıca size yapılacak olan kürtaj , kızlık zarı dikimi , vajina daraltma gibi müdahaleleri kesinlikle ... kayıtlarına geçmiyoruz, zaten ... anlaşmalı değiliz.

Kürtaj yasası 2014

Çocuk aldırmanın yasal sınırları hep sorulur , 2014 kürtaj yasası ve ilgili kanun düzenlemelerine göre en geç 10 haftaya kadar kürtaj olabilirsiniz , hiç bir yasal engel yok , evli veya bekar olmanzı kürtaj açısından fark etmez , 18 yaşından gün almadıysanız anne veya babadan " kızımın kürtaj olmasına izin veriyorum " şeklinde imzalı bir kağıt getirmeniz gerekiyor , noter tasdiki gerekmez. Evli bayanlarda sanki babalarından izin alıyormuş gibi kocalarından yukardakine benzeri bir kağıt getirmeleri gerekiyor. ( çok saçma ama naaparsın kanun böyle )

Kürtaj nasıl yapılır ?

Hastalarımız sıklıkla kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj nedir , acırmı , ağrı olacakmı , kanama olurmu gibi sorular soruyorlar , hatta kürtaj videosu isteyen bile oluyor , ama kürtaj videosu çekip youtube'a yüklemek benze çok iğrenç bir davranış ve tıbbi etiğede taban tabana ters , ama kürtaj nasıl yapılıyor kısaca anlatmakta halkı bilinçlendirmek açısından sakınca görmüyorum;
rahim kanalı uyuşturulduktan sonra hagar bujisi ile collum dilatasyonu yapılır ve karmen kanülü colluma takılır , daha sonra vakum cihazı karmen kanülüne bağlanır , negarif basınç oluşturulduğunda ise gebelik kesesi aynen dışarı alınmış olur , işlem yaklaşık 10 dakika sürer , kürtaj sonrası mutlaka bir ultrason daha yaparız ve rahim içinde parça kalmışmı kalmamışmı kontrol ederiz ve emin oluruz , bu arada şu anda Mersin'de bir tren kazası olmuş , 9 ölü ve çok sayıda yapalı varmış, sanırım Adana - Mersin seferini yapan trendi bu. Üzücü bir haber. Başka bir haberde Kolombiya devlet başkanı Juan Manuel Santos miting konuşması sırasında altına işemesi şeklinde komik bir haber.

Kürtaj Sonrası Durumlar

Vakum kürtaj sonrası ağrı ve kanama pek olmayacaktır , olsa bile birkaç damla belki gelir , kürtajdan sonra tekrar adet görmeye yaklaşık 40 gün sonra başlayacaksınız , kürtaj sonrası hamilelik sorun olmayacaktır , ne zaman isterseniz yeniden gebe olabilirsiniz, kürtaj sonrası banyo 10 gün ayakta duş şeklinde olmalıdır , küvete oturarak yıkanmak yasak , deniz, havuz zaten 10 gün yok size. Kürtaj sonrası cinsel ilişki 10 gün sakıncalıdır , zaten unutmayın her an yeniden hamile kalma riskinizde var.

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı diktirmek isteyen birçok bayan 2014 yılı ilk çeyreğinde İstanbul'daki jinekologların kapısını çalıyor , sanırım kızlık zarı diktiren bayanların yeni ilişkilerindeki başarıları dilden dile dolaşıyor ve aynı durumda olan binlerce genç hanım kızlık zarını diktirmeyi plan dahiline alıyorlar. İstanbul Avrupa Yakası , Anadolu yakası ve Ankara'da en sık tercih edilen garantili bekaret zarı diktirme metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirme şeklind olanıdır. Gerçekten mükemmel oluyor , orijinal gibi diyor birçok diktiren bayan , cinsel ilişkiye girdiklerinde ise kızlık zarı yırtılması yaşandığı anda himen denilen kızlık zarının üzerinde bulunan kan damarlarıda yırtıldığı için belirgin bir kanama oluyor ve gerdek gecesi geleneklerine göre kanlı çarşaf manzarası tamamlanmış oluyor.

Kızlık zarı dikimi fiyatı :
İstanbul ve Ankara'da 2014 yılı normlarına göre flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl civarı uygulanmaktadir.

Saç ekimi fiyatları

İstanbul'da çok tercih edilen FUE yöntemi saç ekimi fiyatları aktarılan greft ve kök sayısına göre , birde ekim işleminin kaç seansta yapılacağına bağlı olarak değişiyor , ama ortalama saç ekimi ücretleri ...arasında gidip geliyor .

Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983 ( 30 yıllık tecrübe konuşuyor :)
( bizim zamanımızda en iyi Tıp fakültesi Cerrahpaşa idi , daha iyisi olsaydı onada giderdik :)
Kürtaj merkezi muayenehane : İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007