14 Mart 2014 Cuma

Vakum Kürtaj Fiyatları

kürtaj fiyatları
Kürtaj fiyatları 2014 ün kış aylarında ve geçtiğimiz 2013 yılında İstanbul Bakırköy , Kadıköy , Zeytinburnu , Ümraniye ve Gaziosmanpaşa'da , ayrıca Ankara ve İzmir'in birçok semtinde ... liralık en düşük fiyatlardan başlayıp hamilelik haftasının ilerleme durumuna göre artıyor , mesela 4 haftalık için yukardaki rakam mevzubahisken , 5 haftalık bir bebek bekliyorsanız ... liralık kürtaj fiyatlarından söz edilir , 6 hafta ise ... tl , 7 hafta ise ... lira , 8 haftalık ise ... tl olarak ücretlerde bayırı tırmanır. Neleri merak ettiğinizi çok iyi tahmin edebiliyorum : vakumla kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası hamile kalabilirmiyim , kürtaj yasasına göre kaç haftadan sonra kürtaj yasağı başlıyor , kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır ? Şeklinde düşünceler kafanızda uçuşuyor olabilir. Tüm sorularınızı 0212 227 5519 ve 0532 221 3007 telefon hatlarımızı gece gündüz arayarak bize iletebilirsiniz , tüm görüşmeleri ve yapılan işlemleri gizli tutuyoruz , ayrıca ... kayıtlarınıza işlemiyoruz , zaten ... ile anlaşmalı değiliz . Telefonlara çoğunlukla konumuz hakkında bilgi sahibi asistanım Esra hanım bakıyor, merak ettiğiniz ne varsa ona sorun veya bana iletin görüşelim. Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya ( Kadın doğumcu )

Kürtaj yasası 2014

Bugunlerde yolsuzluk, rüşvet soruşturması, yargıya müdahale ve Ergenekon tutuklularının tahliye edilmesinden sonra çok sık gündeme gelen, 2013 ve 2014 mart ayında yeniden düzenlenen kürtaj yasasına göre 10 haftaya kadar isteğe bağlı çocuk aldırmak serbest bırakılmıştır , 10 haftadan sonraki gebeliklerde ise kürtaj yasaklanmıştır. Kürtaj yasağı sadece anne veya bebekte hayati bir hastalık çıkarsa geçersiz sayılabilir.

Kürtaj fiyatları

2014 başlarında kürtaj fiyatlarının gebelik haftasına göre planlandığını ve ücret örneklerini yukarıda anlatmıştık. Kürtaj için verilen ücretlere genellikle muayene ve ultrason gibi ön incelemeler dahildir , bu işlemlerle genel bir kadın doğum check - up ından geçmiş gibi olursunuz, başka bir jinekolojik rahatsızlığınız varsa size bildirilir , ultrasondada gebelik haftası günü gününe netleştirilir. Bu öncül incelemeler için ek bir para istenmez.

Kürtajda anestezi

Bebek aldırmak için bir kürtaj merkezi muayenehaneyi aradığınızda size hangi tip aneatezi ile çocuk aldırmak istediğinizi soracaklardır .Bu safhada 2 seçeneğiniz var , sadece işlem yapılacak olan rahim girişi uyuşturulup bilinciniz açık olacakda bu lokal anestezi ile kürtaj anlamına gelir ve İstanbul'da vakum kürtajda en sık bu yöntem kullanılır, ağrı hissetmezsiniz, iyi haber lokal anestezi için ek ücret istemezler. Buna karşılık ben tamamen uyutularak bebek aldıracağım derseniz bu sefer genel anestezi ile kürtaj olacağınız anlamına gelir , aç karnına gelmeniz gerekir ve bu uygulama İstanbul'da ve Ankara'da ek olarak ... lira gibi bir masraf açacaktır.

Kürtajdan Sonrası

Kürtaj sonrası hamilelik durumu çok merak edilir ve bazıları eski metod kürtaj sistemlerinden kalma , kürtaj sonrası zor gebe kalma durumu olurmu diye endişe etmektedir , vakumlu kürtajda kazıma yapılmadan negatif basınçla kese alındığından üreme fonksiyonu zarar görmez .
Yine kürtaj sonrası cinsel ilişki için acele etmeyin , 2 hafta veya 10 gün kadar bekleyin. Kürtajdan sonra kanama ve ağrı pek olmaz , korkmayın. Kürtaj sonrasında 40 gün kadar sonra adet görmeye başlayacaksınız.

Düşük hapı

Cytotec Misoprostol ve RU 486 Mifeprsitone adlı ilaçlar düşük başlatıcı ajan olarak bilinmekte olup , tehlikelerinden dolayı yasaklanmıştır. Düşük hapı satın almak isteyenler yaklaşık 250 - 300 tl gibi fiyatlarla Tahtakale'deki seyyar kaçakçılardan tedarik edebilmektedirler, bu hapçıların çoğu düşük sonrası rahim içinde parça kaldığından dolayı kürtaj olmak için jinekologlara geliyorlar .

Kızlık zarı diktirme

En garantili ve geçerli olan yöntem flep metodu kalıcı kızık zarı dikimidir.
Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? Diye merak ettiğinizi biliyorum , yüreğinize su serpelim , kesinlikle anlaşılmaz.
Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirme fiyatları İstanbul ve Ankara'da yaklaşık olarak .... liradan başlar.

Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa Tıp Fak 1983
Kürtaj merkezi muayenehane  İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007