10 Mart 2014 Pazartesi

Hamilelik Belirtileri

gebelik belirtileri
Hamilelik belirtilerini İstanbul'da 2014 şubat ve mart ayında monitorize edecek bir android uygulama geliştirmek lazım diye düşünüyorum. Gebelik belirtilerini bilmek kürtaj fiyatlarını öğrenmekten çok daha önceliklidir.Cinsel ilişki hayatının bir parçası olan bayanlar veya çok nadiren beraberlik ve cinsellik yaşayan hanımlar hiç farketmez mutlaka adet günlerini takip etmelidirler , zira en önemli hamilelik belirtisi beklenen adetin gecikmesidir , 2-3 günlük bir gecikme stres , seyehat , beslenme düzeni , cinsel hayat ve psikolojik faktörlere bağlı olarak normal olabilir , ama 3 günden sonra memelerde dolgunluk , vajinal ıslaklık hissi , hafiften sıcak basması , kasıklarda gerginlik ve açılma hissi , yüzüne nur gelmesi tabir edilen cilt parlaklığı , iştah değişiklikleri ve aşerme gibi minor belirtilerde varsa bebeğinizin ayak seslerini duymaya başlayabilirsiniz.
Aslında tüm hamilelik belirtilerini beklemek gebelik konusunda iyimserlik anlamına gelir , benim tavsiyen 3 günden daha fazla adet gecikmesi varsa mutlaka idrarda gebelik testi satın almak için eczaneye uğrayın, Certain ultra erken gebelik testi , predictor gebelik testi , biocard gebelik testi , nova gebelik testi , persona doğum kontrol monitörü gibi birçok hamilelik testini yaklaşık 20 lira fiyatla satın alabilirsiniz , testi kendiniz tuvalette uygulayın , gebelik testinin üzerine birkaç damla idrar damlatın , çift çizgi çıkarsa kesin hamilesiniz , kırmızı çizgilerden biri hafif silikte çıksa yine gebe olduğunuzu gösterir , kurtuluş yok , ama tek çizgi çıktıysa fazla sevinmeyin , erken gebelik dönemlerinde hamilelik hormonları hemen idrara geçmeyebilir , bu durumda adet görene kadar her gün testi tekrarlayın , yinede çıkmıyorsa ama adette yoksa başka bir kadın doğum hastalığınız olabilir bana gelin ultrasonla bakalım. Şüpheli durumlarda kanda gebelik testi olan Beta HCG testide yapabiliyoruz , o kesin sonuç verir ama nadiren ihtiyaç duyulur , zaten gebelik varsa ulrasonda mutlaka görülür. Hamilelik belirtileriyle ilgili merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz , 0212 227 5519 - 0212 227 5519 hatlarımızı gece gündüz arayabilirsiniz . Genelde telefonlara kıdemli asistanım Esra hanım bakıyor , kendisine merak ettikletinizi sorun , yada olmadı telefonu bana bağlattırın. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

Kürtaj fiyatları

Hamile olduğunuz netleştikten sonra bir karar vermeniz gerekir , gebeliğe devammı edeceksiniz yoksa kürtajla aldıracakmısınız , bu kararı kafanızda net olarak oturttuktan sonra harakete geçmelisiniz , kesinlikle gebeliği sonlandıracam diyorsanız kürtaj yasasına göre 10 haftalık bir sınır var , daha büyük gebelikler için kürtaj yasağı uygulanıyor.
2014 yılında İstanbul'da kürtaj fiyatları hamilelik haftasına göre belirleniyor , 4 haftalıksanız ... lira , 5 haftalık gebelik varsa ... tl , 6 haftalıkta ise ... lira gibi merdiven usulu fiyatlar çıkar.
Kürtajdan hemen önce yapılan muayene ve ultrason için ayrıca para alınmaz.
Gebelik sonlandırmada en sağlıklı ve güvenli yöntem olan vakum kürtaj metodu %90 lokal anestezi ile yapılır ve bölgesel uyuşturma anlamına gelen bu metod için ek bir ücret istenmez , ama genel anestezi ile kürtaj olacaksanız , yani uyutularak çocuk aldıracaksanız İstanbul'un birçok semtinde ek olarak ... lira gibi bir anestezi ücreti daha cebinizden çıkacaktır.

Kızlık zarı dikimi

İstanbul ve Ankara'da en garantili bekaret diktirme metodu olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi metodu yaklaşık .... liraya yapılmaktadır , kızlık zarının dikilmiş olduğu anlaşılırmı diye soruyorsanız kesinlikle anlaşılmaz , cinsel ilişkide mutlaka kanama olur.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983
Kürtaj merkezi muayenehane  İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007