9 Mart 2014 Pazar

Kürtaj Sonrası Hamilelik

kürtaj sonrası
Kürtajdan sonra hamile kalmak , 2014 yılında mart ortalarında çocuk aldıracak bayanların kürtaj fiyatlarını öğrendikten sonra hep merakını çekmiştir. Acaba bebek aldırdıktan sonra tekrar gebe kalabilirmiyim , tekrar çocuğum olacakmı , kürtaj sonrası kısırlık olurmu ? gibi aklınıza birçok soru takılıyor biliyorum. Ama endişe etmeyin , öncelikle sayfamızdaki vakum kürtaj bölümünü okuyun , artık çocuk aldırmak eskisi gibi değil , yıllar önce sadece küretle kazıma metodu ile bebek alınıyordu ve kürtaj sonrası enfeksiyon dahil birçok komplikasyon olabiliyordu , ama vakumla yapılan gebelik sonlandırmalar adeta tereyağından kıl çeker gibi kolay ve üreme fizyolojisine uygun oluyor. Kürtaj sonrası gebelik , kürtaj sonrası cinsel ilişki gibi sorular için bizi arayabilirsiniz , 0212 227 5519 - 0532 221 3007 telefonlarımız sürekli açık gece gündüz üşenmeden hastalarımıza cevap veriyoruz , WhatsApp , Viber , SMS , facebook messenger üzerindende bize ulaşabilirsiniz. Telefınlarımız maaşallah hiç susmuyor , bakın yine telefon çalıyor , Esra bak bakalım ne soruluyor ? , kızlık zarı dikimi soruyorlar hocam . . Evet her konuda soru gelebiliyor. Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya anlatıyor.

Kürtaj fiyatları

İstanbul ve Ankara'da kürtaj fiyatları Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuzdur , geleneksel kurallara göre gebelik haftasının ilerleme durumuna göre hesaplanıyor , haftalık hamile iseniz ... lira , 5 haftalık olduysanız ... tl , 6 haftalık seviyedeyse ... lira gibi ücretlendirme sıkça kullanılır . Kürtajdan hemen önce yapılan muayene ve ultrason tetkikleri için ek bir para istenmez.

Kürtajda anestezi uygulamaları

Eski yıllarda kazıma şeklinde küret kullanılarak çocuk aldırılırdı , ama teknolojinin gelişmesi kadın doğum branşınada yaradı ve kürtaj çok kolaylaştı , artık el değmeden , alet kullanmadan negatif basınçla yani emerek bebek alınabiliyor , son derece güvenli ve sağlıklı olan bu yöntemde sıklıkla lokal anestezi kullanılır , yani sadece işlem yapılacak oşan rahim girişi uyuşturulur. Bu anestezi metodu için ek bir ücret ödenmez , ama genel anestezi ile kürtaj olacaksanız , yani bebek aldırırken tamamen uyutulmak istiyorsanız iş değişir ve İstanbul'un birçok semtinde ek olarak ... tl kadar bir ücret daha istenir , evdeki hesap çarşıya uysun diyorsanız bu konuyuda dikkate alın.

Kürtaj sonrası dönem

Kürtaj sonradında gebelik için merak etmeyin ne zaman isterseniz tekrar hamile olabilirsiniz , kürtaj sonrası cinsel ilişki için 10 gün kadar bekleyin , kürtajdan sonra ağrı ve kanama pek olmayacaktır. Kürtaj sonrası adet yaklaşık 40 gün sonra olacaktır.

Kızlık zarı dikimi

2014 yılında İstanbul avrupa yakasında garantili flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi en fazla tercih edilen vajinal estetik metoddur. Cinsel ilişkiye girilince mutlaka kanama olur ve zarın dikilmiş olduğu kesine yakın ihtimalle anlaşılmaz.
İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi ücretleri yaklaşık .... lira civarıdır.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
 İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007